Solární balóny Google roznesou internet po celém světě

Jan Horčík - 18 Červen 2013

Tajné laboratoře Google X vypustily do světa informace o dalším ze svých převratných vynálezů. Po brýlích Google Glass je to projekt nazvaný "Loon". Google chce s pomocí solárních atmosférických balónů rozšířit pokrytí internetem i tam, kde dosud chybí. Což jsou dvě třetiny lidstva.auto Project Loon Google solarni balony internet pro svět

Stratosférické balóny Google mají dostat internet ke všem lidem na planetě
foto: Google/YouTube

Jakkoliv nám dnes připadá internet všudypřítomný, více než dvě třetiny lidí na planetě k němu zatím přístup nemají. Nebo ne tak snadný či levný, jak by si Google představoval. A proto přichází s řešením.

Projekt Loon počítá s vytvořením celosvětové sítě balónů, které s sebou ponesou speciální internetový vysílač. Balóny se budou pohybovat zhruba ve výšce 20 km, ve stratosféře. Tam neustále vanou v různých vrstvách větry přesně daným směrem, díky čemuž bude možné balóny napozicovat přesně tak, jak bude třeba.

Kdo bude chtít "balónový" internet od Google přijímat, bude si muset pořídit speciální přijímač. Pak bude mít k dispozici internet o rychlostech min. 0,2 Mbit/s. Balóny pochopitelně nebudou ojedinělé, ale budou fungovat ve "stádech" a navzájem spolu komunikovat.

Pohánět je budou solární články, a tak je pravděpodobné, že budou moct ve vzduchu vydržet dlouhé týdny nebo dokonce měsíce. V současné době zkouší Google první balóny projektu Loon na Novém Zélandu.

Google
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Letadélko na baterky
E-Fan fully electrically-powered technology demonstrator aircraft
http://youtu.be/RdEttkgmk_M

Obrázek uživatele Jolinar

Hustyy :D
nebo mozna bych mel rict Ridkyyy, kdyz je vlastne v tak vysoko v jiz ridke atmosfere...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?