Sledujte online představení prvního elektromobilu Škoda Citigo-e iV a plug-in hybridu Škoda Superb

Jan Horčík - 23 Květen 2019

Už dnes v 15.30 představí Škoda svůj první elektromobil Škoda Citigo-e iV a také plug-in hybrid Škoda Superb. Sledujte online přenos.auto Škoda Superb

Pro všechny, kdo se nemohou účastnit premiéry na místě, je k dispozici 45minutový přímý přenos prezentace nových vozů, který začíná 23. května 2019 v 15:30 h hned v několika on-line platformách na internetu.
foto: Škoda

Dnes se světu ve slovenské Bratislavě poprvé představí modernizovaná modelová řada Škoda Superb, včetně plug-in hybridní verze, a čistě elektrické provedení modelu Škoda Citigo.

Elektromobil Škoda Citigo-e iV a plug-in hybrid Škoda Superb jsou první auta na baterie mladoboleslavské automobilky. Online přenos z jejich představení můžete sledovat mimo jiné také na Facebooku.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

No konecne. Preji stastnou jazdu.

Mě by zajímalo co na to Babiš? Nevyžene teď Škodu z ČR? Kam za momement bude cpát řepku? :O

Obrázek uživatele Magy

Z repky sa len asi tretina pouziva na bionaftu, vacsinou ide o normalne pouzitie v potravinarstve a inde. ;)

---

Nissan e-nv200

Obrázek uživatele Kuk

Kde inde?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Magy

citujem:
"Hojné využití najde řepkový olej v chemickém průmyslu, farmacii. Použití je opravdu široké - k výrobě mazacích a hydraulických olejů, fermeží, kosmetických produktů, mýdel, pracích prostředků a masážních olejů. Řepka patří mezi první rostliny v roku, které mohou včely opylovat a včelaři vyrobit řepkový med, který se vyznačuje světlou barvou. Výlisky ze semen se dají využít jako krmivo pro hospodářská zvířata nebo jako palivo.
Pelety z biomasy se vyrábějí lisováním na peletovacím lisu a mají výhřevnost srovnatelnou s hnědým uhlím nebo dřevěnými briketami tedy přibližně 15-19 MJ/kg."
Tych prednosti je ale viac, v potravinarstve je to najme kvoli nizkemu podielu nezdravych nasytenych mastnych kyselin a velmi vysokemu obsahu prospesnych viacnenasytenych mastnych kyselin.

---

Nissan e-nv200

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/repka-dotace-zlute-pole_1805100610_pek
Prostě inde... důležité je to hlavně napsat. :D Pravidelně je to však 1/3 až 1/2, což je poměrně hodně a ještě tím, že to jde na biopalivo, tak se může používat na hnojení vše.
Každopádně i tak je to pořád hodně řepky k ničemu. Jinak další významná část padá pravděpodobně na pálení a zanedbatelná jde do potravinářského průmyslu. Což je ale nesmysl používat řepkový olej, když si člověk vezme kolik chemie tato rostlina potřebuje. Za poslední roky jsem tedy nekoupil jiný než olivový olej.

Ja vim,z ejsme hnusnej, ale neda mi to. Olivy se pestuji bez chemise? :-)

Éra of Škoda immobility starts right now. No nevím, jestli zvolili nejšťastnější slogan :-D

psst už to jede ...

Obrázek uživatele M.Krupka

Gratuluji Škodovce, že vstoupila do 21.století.

Sice trochu pozdě ,ale na druhou stranu ve správnou dobu.

Navíc kolik automobilek z tak malých zemí jako je ta naše vyrábí sériově elektromobily?

Obrázek uživatele M.Krupka

Elektrické Citigo tuším u nás nedělají. Nedělají ho v Bratislavě na Slovensku??

Obrázek uživatele Magy

elektricke citigo sa este nevyraba, vsak ho este len predstavili ako novinku. doteraz sa vyrabalo len normalne spalovacie.

---

Nissan e-nv200

Obrázek uživatele Kuk

Ale elektrickej e-up dělaj na Slovensku už od začátku ne?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Ano. Od roku 2014. Jako VW eUP. V ještě menší zemi než je ČR :-(

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol