Škoda zahajuje skrze DigiLab spolupráci s izraelskými startupy

redakce - 04 Červen 2018

Klíčovými tématy izraelského působení Škoda DigiLab budou big data, kybernetická bezpečnost, automobilové senzory, průmysl 4.0, konektivita či elektromobilita.auto  Tým ŠKODA AUTO DigiLab Israel Ltd. Zleva: Vít Lichtenstein, Jarmila Plachá (CEO ŠKODA AUTO DigiLab), Steve Elbaz, Tal Brin (CEO ŠKODA AUTO DigiLab Israel Ltd.).

Tým ŠKODA AUTO DigiLab Israel Ltd. Zleva: Vít Lichtenstein, Jarmila Plachá (CEO ŠKODA AUTO DigiLab), Steve Elbaz, Tal Brin (CEO ŠKODA AUTO DigiLab Israel Ltd.).
foto: Škoda

Škoda Auto DigiLab Israel Ltd. v Tel Avivu vyhledává startupy pro vytváření budoucích společných obchodních příležitostí. Na konci roku 2017 Škoda Auto iniciovala společný podnik s izraelským importérem Champion Motors a od té doby spolupracuje již s deseti startupy. Čtyři z těchto projektů jsou již v konkrétní fázi rozvoje.

„Díky Škoda AUto DigiLab Israel Ltd. jsme zastoupeni v jednom z nejdynamičtějších IT center světa,“ uvádí Chief Digital Officer, Andre Wehner a dodává: „Izrael je prvotřídním zdrojem digitálních inovací. Být přímo tam a mít přístup k inovativním projektům, high tech startupům a IT talentům, pro Škoda Auto hodně znamená.“

Jarmila Plachá, vedoucí Škoda Auto DigiLab, k tomu dodává: „V tuto chvíli spolupracuje Škoda AUto DigiLab Israel Ltd. s deseti startupy. Se čtyřmi jsme v konkrétní fázi rozvoje projektu.“ Prostřednictvím společného podniku je DigiLab zastoupen i v Tel Avivu, který je uznáván jako centrum mladých technologických firem a IT expertů budoucnosti.

Hledá inovativní projekty, které mají potenciál stát se obchodními modely tradičního českého výrobce automobilů. Centrem pozornosti pro možnou spolupráci jsou oblasti jako Big Data, kybernetická bezpečnost, automobilové senzory, Průmysl 4.0, Connected Car, elektromobilita nebo infotainment. Spolupracuje i s Volkswagen Group Campus Tel Aviv, který byl nedávno založen.

Škoda Auto ve Strategii 2025 definovala digitalizaci jako jednu z hlavních oblastí svého rozvoje. Elektromobilita, autonomní řízení a digitalizace představují nejdůležitější milníky budoucnosti společnosti. Důležitou roli v tom hraje DigiLab v Praze, který funguje již od začátku roku 2017, posiluje inovační potenciál a schopnost rozvoje digitálních služeb.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Taky Vám přijde, že v tomhle škodovka trochu zaspala? Osobně si myslím, že každý už ví, že tu jsou jiné, lepší automobilky, které si fázi vývoje prošly před cca 5 lety?

Obrázek uživatele Radovan

Oni už vyrobili a sériově prodávají nějaký elektromobil, že do něj shánějí vylepšení?
Aha, tak ne, to je zase jen škoda slov píár, kdy jedna hezká holka a 3 kucí na výletě v Izraeli to maj vytrhnout.
Klasické vrtěti psem a ještě genderově nevyvážené……...

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

chtete někdo dělat pro TESLU ?? ;)

plcguru.cz/plc-projekty/vyvoj-noveho-zarizeni-v-tesle/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nějak jsem nepochopil, proč mají být Digilab Škody a další VW v úplně stejném městě.

Obrázek uživatele Kuk

Ještě ničeho nedosáhli a už votravujou. Napište až teprve něčeho dosáhnou. Já taky zahajuju spousty novejch projektů každej den, ale jen pár jich fakt dotáhnu :)) Stejně jim to pak nakonec Vlkohrad seškrtá nebo rovnou ukradne a nechá je dál vyrábět holobyty. :))) To musí bejt strašně demotivujíci...

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?