Škoda v ČR vysadila už půl milionu stromů

redakce - 16 Prosinec 2015

Jubileum společensky ekologického projektu automobilky Škoda „Za každý prodaný vůz v České republice jeden zasazený strom“. Od roku 2007 bylo v České republice díky společnosti Škoda Auto vysazeno přes 500 000 stromů. auto Škoda Auto výsadba stromů

Půl milionu nových stromů pro Českou republiku V rámci společensky ekologického projektu ‚Za každý prodaný vůz značky Škoda v České republice jeden zasazený strom’ byl nyní vysazen 500.000. strom. ‚Jubilejním stromem’ je stříbrný smrk, který vysadili žáci Středního odborného učiliště Škoda Auto v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi.
foto: Škoda Auto

TISKOVÁ ZPRÁVA

Tento počet odpovídá počtu nových vozů značky Škoda, které byly v letech 2007 až 2014 prodány v České republice. Jubilejní strom vysadili žáci Středního odborného učiliště Škoda Auto v areálu hlavního výrobního závodu společnosti v Mladé Boleslavi.

‚Za každý prodaný vůz v České republice jeden zasazený strom’ - projekt s tímto názvem běží již od roku 2007. Dosavadní bilancí tohoto ekologického projektu společnosti Škoda Auto je více než půl milionu nově zasazených stromků ve více než 50 městech a obcích České republiky.

Jak se na advent sluší, je půlmiliontým stromkem stříbrný smrk, který ozdobí hlavní výrobní závod v Mladé Boleslavi.

„Péče o životní prostředí v České republice nám, jako domácímu automobilovému výrobci, leží na srdci,“ říká člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast personalistiky Bohdan Wojnar.

„Projekt ‚Za každý prodaný vůz v České republice jeden zasazený strom’ je velmi úspěšný. Ve společné iniciativě automobilky a jejich zaměstnanců bylo za posledních devět let vysazeno půl milionu nových stromků. Tím společně s našimi zaměstnanci poskytujeme aktivní a pro všechny viditelný příspěvek k trvalému zachování životního prostředí. Každý jednotlivý strom je symbolem úspěchu značky Škoda,“ dodává Wojnar.

Od roku 2007 zvyšuje akce české automobilky podíl zeleně v zemi. Nově vysazené stromky pomáhají městům a obcím v celé České republice.

Zvláštní důraz je přitom kladen na regiony, v nichž Škoda provozuje své výrobní závody. Jen v letošním roce bylo ve spolupráci s 22 lokálními partnery vysazeno 70 200 nových stromků – více než v kterémkoli roce předtím.

Od samého počátku se zaměstnanci výrobních závodů společnosti Škoda Auto aktivně zapojují do realizace akce. Podílí se jak na vyhledávání vhodných lokalit, tak i na samotné výsadbě.

Toto aktivní zapojení posiluje vztah zaměstnanců k místům, na kterých žijí a pracují. A to bylo od počátku důležitým cílem této akce.

Společensky ekologická akce je důležitou součástí široké společenské angažovanosti (Corporate Social Responsibility – CSR) české automobilky na svém domácím trhu. CSR společnosti je zaměřena na čtyři hlavní pilíře: dopravní bezpečnost, technické vzdělávání, podpora dětí a bezbariérová mobilita.

Do této oblasti však patří i rozsáhlý ekologický management a aktivní podpora regionů, v nichž má Škoda své výrobní závody.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tohle je krásný příklad greenwashingu. A popravdě jsem dost překvapený, že to můj oblíbený Hybrid.cz takhle podporuje. Jeden strom za jedno auto toho bohužel moc nevykompenzuje. A navíc když to ještě Škodovka podává tak, že skoro řeší veškerý jejich ostatní negativní dopad... Sázení stromů jistě je chvályhodné, ale nelze to brát jako velká věc v kontextu milionů vyrobených aut Škoda.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ubožáci z Boleslavi ! Spalovací smradi !

Obrázek uživatele Radovan

Za každý vyrobený spalovák by jste měli vysadit 100 stromů a pořád by to nebylo dost. Jste ostuda elektromobility v ČR.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Trapné ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

NĚMECKÉ VW ŠÁDE SE SVÝMI STROMEČKY VYROBENÉ DÍZLY NEOSPRAVEDLNÍ !!
A REDAKCE HYBRID JAKKOLI JSTE ŠÁDE SPŘÍZNĚNI NECENZURUJTE DISKUZI, KDYŽ UŽ LEZETE ... ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pekne.A ten strom co zasadil Vaclav Havel v roce 1996 uz je pod kytkama, protoze pri rozsirovani haly za ucasti Vaclava Klause byl znicen na jeho miste je parkoviste ;)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil