Škoda spustila v Praze sdílení elektroskútrů BeRider

redakce - 03 Září 2019

Škoda Auto DigiLab v Praze uvádí službu sdílení elektrických skútrů „BeRider“. Nyní „BeRider“ startuje pilotní provoz. „BeRider“ startuje jako pilotní projekt v Praze. Elektrické skútry jsou ekologické, snadno ovladatelné a prakticky vybavené.<br />

„BeRider“ startuje jako pilotní projekt v Praze. Elektrické skútry jsou ekologické, snadno ovladatelné a prakticky vybavené.
foto: Škoda

Elektrický pohon skútru zajišťují dvě lithium-iontové baterie. S LED-světlomety a kotoučovými brzdami vpředu a vzadu umožňuje „BeRider“ bezpečnou a efektivní jízdu v městském provozu. Díky nízké hmotnosti je elektrický skútr lehce ovladatelný.

Velká kola a kvalitní odpružení poskytují komfortní jízdní vlastnosti. Jak je pro vozidla s elektrickým pohonem typické, má výrazné zrychlení a je schopen jet rychlostí až 66 km/h. S dojezdem až 70 km jsou tyto lokálně bezemisní elektrické skútry vhodné zejména pro krátké a střední vzdálenosti.

Andre Wehner, Chief Digital Officer společnosti Škoda Auto, říká: „‚BeRider‘ podporuje flexibilní a ekologickou dopravu v centru města. Hledání ekologických řešení v oblasti mikromobility je jedním z klíčových úkolů Škoda Auto DigiLab. Naše inovační centrum tak v rámci Strategie 2025 přispívá k transformaci společnosti Škoda Auto ve společnost přinášející chytrá řešení mobility podle motta SIMPLY CLEVER.“

Jarmila Plachá, vedoucí Škoda Auto DigiLabu, dodává: „Naše služba ‚BeRider‘ skvěle doplňuje stávající nabídku městské mobility v Praze. Ať už na cestě do práce nebo při prohlídce pamětihodností. Elektrické skútry „BeRider“ jsou praktické, ekologické a jednoduché na obsluhu. Současně přinášíme i naši digitální odbornost: Každý skútr BeRider je vybaven senzory, které poskytují data v reálném čase. Díky tomu zlepšujeme zákaznický zážitek při používání skútrů.“

Displej skútru ukazuje základní informace jako rychlost a dojezd. Držák mobilního telefonu na řídítkách usnadňuje navigaci přes mobilní telefon. Prostřednictvím integrovaného USB-konektoru lze za jízdy dobíjet mobilní telefony a další elektronická zařízení. Své tašky si řidič může bezpečně a pohodlně pověsit na háček, v uzamykatelném boxu se nachází dvě přilby pro jízdu ve dvou.

Využívání služby „BeRider“ je možné pomocí příslušné aplikace – krok po kroku a pochopitelně vysvětlené. Registrace je zdarma.

Využívání služby „BeRider“ je možné pomocí příslušné aplikace – krok po kroku a pochopitelně vysvětlené. Registrace je zdarma.
foto: Škoda

Po dohodě s úřady městských částí bylo pro půjčování skútrů zvoleno širší centrum města. Tam mohou uživatelé skútry odstavit na libovolném legálním místě. Parkovací pozice, nabití a další data se v reálném čase přenáší dispečinku. Takto lze lokalizovat chybně zaparkované nebo vybité skútry a rychle odstraňovat případné problémy.

Pražský primátor Zdeněk Hřib novou službu v hlavním městě vítá: „Služby sdílené bezemisní mobility, které respektují lokální specifika Prahy, považujeme za velmi pozitivní příspěvek pro naše město. Škoda Auto DigiLab nabízí promyšlené řešení, kterému přeji úspěšný start.“

Mikromobilita v centru pozornosti: S dojezdem až 70 km jsou bezemisní elektrické skútry vhodné zejména pro krátké až střední vzdálenosti.

Mikromobilita v centru pozornosti: S dojezdem až 70 km jsou bezemisní elektrické skútry vhodné zejména pro krátké až střední vzdálenosti.
foto: Škoda

Aby mohli uživatelé službu „BeRider“ využívat, musí si do svého chytrého telefonu bezplatně instalovat aplikaci „BeRider“ (k dispozici pro iOS a Android) a přes ni se přihlásit. Po úspěšné registraci mohou v aplikaci najít a rezervovat volný skútr a telefonem, bez klíče, odemknout a zamknout.

Po skončení jízdy uloží příslušné přilby zpět do uzamykatelné schránky. Po krátkém potvrzení prostřednictvím aplikace doba používání končí. Půjčovné se pak platí kartou a účtuje se po minutách. Cena za 1 minutu činí 5,- Kč. Pro použití skútru je nutný řidičský průkaz skupiny B.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Parádní služba, hodí se skvěle při přesouvání na delší vzdálenosti, když špatně navazuje tramvaj a metro, ale i na výlety po hezkých částech Prahy.
Tady je promokód na BeRided 15 minut zdarma: hir31u0zQN

Vyzkoušeno je to super. Kdo chce taky vyzkoušet tak můj promokód na 15minut pro oba zde: dtnqCSzgwL A teď má krátká recenze. Půjčil jsem si to, protože se aktuálně pohybuju o berlích, mačkat v autě spojku mě celkem bolí a chodit o berlích je opruz. Berle jsem přidělal na batoh, není to ideální řešení. Tedy když potřebuju svůj přesun urychlit, používám Anytime (20 minut s kodem M9FABR), Be-rider, nebo ty auta z Car4Way, které mají automat. U Car4Way je to i e-golf. Aktuálně mají registaci za 500 a k tomu 150minut plus 30 ,kdyz zadate email stavajiciho uzivatele. Takže na vyzkoušení elektremobilu ideál. E-golf jezdí po Praze parádně, ale zpět na skůtr. Takže rezervace na 15minut - to jsem stihl, parkoval o pár ulic dál. Otevřel jsem přes mobil, v kufru jsou dvě helmy a nějaké hygienické kukly na jedno použití, použíl jsem vlastního hada a kapuci od mikiny, do helmy L jsem se s tím vešel. V tý zimě to bylo i praktický, hodily by se rukavice. Skůtr má celkem odpich a jet s ním 50 po Praze není problém. Víc jsem za krátkou cestu z Břevnova do Dejvic nestihl vyzkoušet. Trochu mi otravovalo vypínátní blinkru, při vypnutí blinkru na jednu stranu jsem omylem zapínal blinkr na druhou stranu. K rozepnutí helmy jsem musel využít mobil jako zrcátko, nemohl jsem nahmatat rozepínání. Jinak to ale bylo příjemné svižné svezení. Orgány jsem nikomu nedaroval, takže dobrý. Překvapilo mě, že se fotkou nedokumentuje stav při vrácení, to mě mimochodem překvapuje i u Car4way. Be rider tuto připomínku přijali a prý snad v příštích verzích aplikace. Celkově mě jízda na skůtru nadchlo a předplatil jsem si balíček za 600, kde vyjde minuta asi na něco jako 3,33Kč, což jsem i ochotný za tu trochu srandy zaplatit. Obecně bych si klidně na ježdění po měste podobonou hračku pořídil, ale nemám to kde parkovat a upřímně riziko krádeže budu raději za ty cca tři kačky za minutu sdílet. Nemluvě o tom, že mi vyhovuje model skůtr najít na ulici na místě A a na místě B ponechat. Jen bych jich v ulicích uvítal víc. Myslím, že podobný model sdílených skůtrů by se ujal ve světě v místech, kde jsou obyvatelé na skůtry víc zvyklí.

Dodatek včera jsem vrátil skůtr na začátek modré zóny, jak je doporučováno a nějaký dobrotivec ho přesunul na chodník, ještě tak chytře, aby tam překážel přes celou jeho polovinu. Na chodník skůtry nepatří. Absence tolerance ze stran automobilistů, asi bude největší úskalí této službu.

Clanek s o neco vice detaily
https://www.autorevue.cz/sdilene-elektricke-skutry-skoda-berider-v-praze-cena-aplikace-video

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

No, za 5kc za minutu jezdim s anytime carsharingem. Maji hybridni toyoty. Takze mi tenhle vymysl od skodovky prijde jako docela drahej nesmysl.

---

Svet je prilis komplikovane misto pro jeden typ pohonu.

Boží nápad. Elektrický skůtr je ideální doprvní prostředek do města!
Promo kód na 15 min jízdy zdarma je zde: hir31u0zQN

Zatím nemám pocit že by to nějak pomáhalo infrastruktuře. Na motorce revolt jsem ještě neviděl nikoho, na těch ostatních se prohání jen ožralý turisti. Používá to někdo pro klasickou dopravu? Ideálně v tom směru že nechá auto doma a jede na skůtru co se tváří jako sdílený?

Obrázek uživatele Marek_

Nevidím moc rozdíl, jestli se v centru proháním svým autem nebo "sdíleným" autem třeba od Anytime. U skútru je to asi lepší, ale zas to je jenom na krátko a pro jednoho a to radši projdu pěšky nebo MHD.

Akorát co vidím, tak že tyto "sdílené" prostředky dopravy zabírají veřejný prostor. Zajímavé, že u soukromých aut vlastněných občany to vadí a u soukromých aut vlastněných podikateli, kteří je za úplatu půjčují, to nevadí :-)

---

Lexus GS 450h Premium

A co presne "sdilena" auta muzou, co (stejne) soukrome auto nemuze? Nevim, ptam se.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Marek_

Ani tak nešlo o to, co můžou a co nemůžou. Spíš o to, že parkování soukromých aut v centrech mnoha lidem (i tady) vadí, ale u těchto "sdílených" to nevadí.

Ale třeba Anytime se svými hybridy má výhodu pakování zdarma na modré a fialové zóně v Praze. A to mají normálně jenom elektrouta.

---

Lexus GS 450h Premium

Myslel jsem že hybrid také může parkovat zdarma. Ale vidím že už to bylo zrušeno.

Obrázek uživatele Marek_

Bylo to zrušeno, už může jenom EV nebo (myslím) plugin pokud má CO2 do 50 gr/100 km.

---

Lexus GS 450h Premium

Kdysi jsem o hybridu uvažoval pro manželku právě z důvodu parkování v modrých zónách. Velký problém v ČR vidím v tom, že rozhodnutí vedení nejsou čitelná. Dnes něco platí a za chvíli je všechno jinak.

Obrázek uživatele Marek_

Platilo to tuším pro hybridy do cca. 130 kW výkonu spalováku, takže s Lexusem bych měl stejně smůlu :-)

---

Lexus GS 450h Premium

Já bych z toho vyhodil i PHEV, je to spalovák a tečka.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Já bych spíš postavil záchytná parkoviště a podzemní parkoviště v centru, tak jak je to normální třeba v Drážďanech. Jenže to stojí práci a prachy a něco zakázat či omezit je snažší.

Jinak kuriozní je, že s hybridem máte s parkováním smůlu a s šestiválcovou motorkou s obsahem větším než většina moderních aut ne. :-)

Obrázek uživatele Marek_

Klidně, ale ať je to předvídatelné. A ne že jeden rok tak, pak se to změní, pak zase, podle toho kdo je na radnici a jaké má zájmy.

---

Lexus GS 450h Premium

OT: prave mi jeden projel pod oknem. Takze skutecne existuji ;)

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Pokud by chtěl někdo otestovat.
15 minut zdarma s kodem: iL7kc2sVpm

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

5% dízlprasat nám způsobuje 50% znečištění, dízlprasata pražský musí z práglu ven ;)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/praha-zavede-mytne-zacne-jizni-spojkou-a-zameri-se-na-nejvetsi-znecistovatele-78278

https://kcc-hho.webnode.cz/diesel-jed/

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Největšín znečištovacím dízlprasetem v Pražské díře je autopopelnice ŠÁDE VOCHCÁVIJE 1.9 TDI bez DPF tzv. NESMRTELNÉ BOLESLAVSKÉ PRÁŠIDLO RAKA ;) hroznej křáp co tam ftý zpráskaný boleslavský díře ty debilové vyrobili....

https://www.youtube.com/watch?v=DFnIL0mi9KY

https://www.youtube.com/watch?v=UPvL8IaRNtE

https://www.youtube.com/watch?v=Dhi-yfCpgd4

https://kcc-hho.webnode.cz/business/cr/

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Ty seš fakt vypatlanec, to už snad ani neni možný.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

ééé co se ti na tom nezdá, vymňoukni se konkrétně?

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Boze, ty ses tak mimo, vse co napises je totalni blbost.

---

Svet je prilis komplikovane misto pro jeden typ pohonu.

Obrázek uživatele Anonym123

1. čo je na tom "škoda"?
2. pýár obrázky ako sa kúl mladí zabávajú, akojazdia po schodoch, trávniku, kľučkujú pomedzi chodcami, ... a potom na idnes sa rozbehne ZAKÁZAŤ, lebo NEBEZPEČIE
v bývalej považskobystrickej zbrojovke vyrábali/jú elektrokolobežky. s takými videami aké je to pre decká. ale to, že na celom globálnom svete je solventná skupina seniorov ioch jednoducho nezaujíma.
pred dvoma rokmi som kúpil malé vozítko, nie kolobežka, nie bicykel, má sedadlo a nosnosť 120kg. s sto kilami dá 25/h a 25km dojazd. do kufra auta, zložené do mhd, ...

Obrázek uživatele Marek_

Už jsem toho v Praze viděl dost (auta, elektroauta, golfové elektrické vozíky Revolt, kola, elektrokola, koloběžky, skůtry...) a přemýšlel jsem o vyzkoušení. Ale nějak mi to nedávalo smysl, někomu jinému možná ano...

Třeba dnes jedu do Prahy. Zaparkuji na P+R Letňany za dvacku, pak metrem za 24 do centra, tam vyřídím co potřebuji a zase za 24 metrem zpátky na P+R a domů. Ale i kdyby ty vozítka byly u metra Letňany, tak tím metrem je to lepší a pohodlnější. A zase v centru se dá pěšky. Možná když má někdo víc chození a je unavený. Ale zase, když má jednání, tam tam musí auto nechat, pak půjčit jiné. A cenově mi přijde lepší MHD nebo taxík, Uber.

---

Lexus GS 450h Premium

"Veš dětská (Pediculus capitis) je cizopasný hmyz žijící v lidských vlasech, kde saje krev" zdroj Wikipeide. Trochu bych se bál toho sdílení přileb. Ale asi to zkusím no. Cena stejná jako Re.volt. Zóna v místech, kde bych je využil podobně nepraktikcá, skůtry snad, aspoň papírově, rychlejší. Každopádně cena je srovnatelná s Anytime, kde auto je pro pohyb po Praze asi přeci jen bezpečnější a zóna Anytime pokrývá mnohem větší část metropole. Navíc pořizovací cena těch aut je asi trochu jinde než cena skůtrů, tak to moc nechápu, někdo přestřelil, nebo Anytime podstřelil. Je ale možné, že auta se zkrátka víc točí a líp zaplatí. Pravda je, že auto jsem si půjčil opakovaně a skůtr zatím nevyzkoušel, k sebevražednému pohybu po metropoli jsem si zatím vystačil s Rekoly a Freebikes :-)

Anytime pokrývá hlavně parkovací stání v naší ulici. Ještě nikdy jsem ho neviděl jet.

Jinak sdílenou helmu bych si na hlavu asi nedal.

Obrázek uživatele Anonym123

deti si čiapku s NÁSADOU požičiavali a nie bezplatne!
to voľno za to stojí!

Taky me to napadlo. Ale kazdy sveho svedeni strujcem. ;)
Ony se prilby nepujcovaly ani v autoskole a verim ze z dobreho duvodu (prilba tenkrat stala snad vic nez ta autoskola).

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Kuk

Takže vy všichni máte vši. Fuj vy jte ale čuňata. :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Mně přilbu v autoškole normálně půjčovali a vši z toho nebyly.

Tak v tom pripade mozna zavisi na autoskole, ja pred desitkami let musel mit vlastni, kamoska pred cca dvema lety taky.

V te autoskole je jakasi sance, je ji alespon nechaji vyschnout (a idealne jeste necim vystriknou) a ne zpocenou strci do uzavreneho kufru. Kazdopadne, pokud pujdu vyzkouset, beru svou...

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Mozna je reseni vzit si pod ni aspon tenkou kuklu, satek nebo hada jako se pouziva do lyzarske helmy.

Obrázek uživatele runner42

Za každé chybně použité slovo sdílení si dejte jednu facku, jinak se rozdíl mezi půjčovnou a sdílením asi nenaučíte rozlišovat.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele Marek_

To si říkám pokaždé, když o podobné službě čtu. Vše je to klasická půjčovna, jakých tady je už mraky. Jediný rozdíl je, že se to (auto, kolo, skůtr...) dá půjčit kdekoliv, ale i to už půjčovny nabízejí - přistavení auta. A je to flexibilnější než půjčovna, ale to z toho nedělá sdílení, je to prostě jenom jiná a modernější půčovna. Ale když ono je tak moderní tomu říkat "sdílení"...

Jediná služba z těch tady zmiňovaných, co ty parametry sdílení patrně splňuje, je Hoppy go.

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele runner42

Třeba tím sdílením mysleli fakt, že s námi, jako uživateli veřejného prostoru, sdílí svoje náklady na parkování těchto vozidel.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Za mě palec nahoru. Lepší než re.volt v mnoha ohledech - skútry vypadají lépe, s větší maximálkou a výkonem, mnohem mnohem větší zóna která u re.volt končí nesmyslně už v Karlíně a s balíčkem na 3 hodiny lze jezdit za 3,33 Kč/min. oproti 5 Kč u re.volt. Skútrů vidím na mapě něco přes 30, tam zatím re.volt o pár kusů vede.
Takže zaregistrováno a kdo by chtěl využít na test 15 minut zdarma, tak můžete použít můj promo kód "Xo1rFac7FP", pokud se smíříte s tím, že dostanu těch 15 minut taky :-)

Obrázek uživatele Kuk

off
Můj šavgr ma na zahrádce bagr, elektrickýýý
https://www.youtube.com/watch?v=cumZxYjzx6M

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Jooo něco jako....
Kostelecká uzeniny a Drůbežárny Xaverov spustily službu - linka důvery pro týraná zvířata - 24 hodin deně jsme tu pro všechny zvířátka, která by mohla trpět pod jhem člověka.....

Obrázek uživatele Kuk

BeHappy.

A ty helmy co jsou k tomu maj nějakou universální velikost nebo jak to funguje?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Aha tak jsou tam 2 helmy takže předpokládám že možná i 2 velikosti.

"Skútr je pro dva, proto má s sebou dvě helmy."

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Na webu maji napsano "Najdeš v něm dvě helmy různých velikostí".

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?