Škoda Rapid ujela 1007,9 km na jednu nádrž

Jan Horčík - 18 Prosinec 2012

Velká soutěž automobilky o 10 vozů zná své vítěze. Soutěžící měli za úkol odhadnout kolik kilometrů v běžném provozu ujede nová Škoda Rapid na jednu plnou nádrž. O vítězích rozhodla referenční jízda redaktorů časopisu Auto TIP. Škoda Rapid 1,2 TSI/77 kW urazila na jednu nádrž 1007,9 kilometru.auto Škoda Rapid dojezd na jednu nádrž spotřeba

Testovací jízda, kterou prováděli žurnalisté časopisu Auto TIP, se uskutečnila v reálném provozu.
foto: Škoda Auto

To odpovídá skutečné spotřebě paliva jen 5,4 l/100 km. „Rapid nás tak opět přesvědčil, že je i s benzinovým motorem úsporný,“ říká Petr Pečenka, ředitel Škoda Auto Česká republika.

Testem spotřeby na českých silnicích byla pověřena novinářská posádka časopisu Auto TIP. Test probíhal v reálném provozu, který zahrnoval nejen jízdu po hlavních silnicích mimo města, ale také jízdu po dálnicích a ve městech po celé České republice.

Tipovací SMS soutěž o deset automobilů Škoda Rapid probíhala v deseti kolech od 20. října do 12. prosince 2012. Svůj tip zaslalo 27 600 lidí.

V každém z kol vyhrál jeden vůz účastník s nejpřesnějším odhadem. Spotřeba vozu se tipovala s přesností na desetinu litru a v případě více správných odpovědí rozhodovalo dřívější odeslání SMS zprávy.

test Škoda Rapid test Škoda Rapid test Škoda Rapid

Výherci se mohou těšit na vozy Škoda Rapid 1,2 TSI ve výbavě Ambition. Součástí výbavy vozů je tak mimo jiné klimatizace, palubní počítač či centrální zamykání s dálkovým ovládáním.

Nad bezpečím cestujících pak bdí například elektronická stabilizace ESC či šestice airbagů. Všechny vozy mají paket PLUS, který rozšiřuje výbavu o Autorádio Blues s CD/MP3, přední mlhové světlomety, 15″ kola z lehké slitiny o skla SunSet s vyšším stupněm zatmavení.

Vozy, z nichž každý má hodnotu 354 400 Kč, předají zástupci Škoda Auto šťastným výhercům 12. ledna 2013 v Zákaznickém centru v Mladé Boleslavi.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Jde vidět, že Škoda Rapid je dost úsporné auto, což zrovna mě by se celkem dost hodilo. Už jsem se díval na Škoda Rapid Spaceback a ten by se hodil do naší rodiny asi nejvíce, má totiž větší kufr, což by nám vyhovovalo v případě, že bychom vyrazily na nějaký výlet.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S 60ti litrovou nádrží ujedu 1150km

Tak tenhle rekord mě fakt dostal. Mám 12 let staré twingo v benzínu (1.2l, 16V) a tankuju po ujetí 700km obvykle 36litrů. Dlouhodobou spotřebu mám 5.2l/100

U předchozího twinga, co jsem měl (1.2l, 8V) jsem neměl klimatizaci a dlouhodobou spotřebu jsem měl 4.8l/100

Chlubit se u benzínu spotřebou 5.4l/100 mi příjde padlé na hlavu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Smradlavý LAUFKÁRY mají v motoru pořát milion hejbáte, topítek, chladítek, můžou se snadno rozbít a NIKDY, NIKDY nebudou dosahovat parametrů elektromotoru. Nehledě na to, že ELEKTROMOBIL jezdí za 1Kč na 1km a NEZLATÍ ROPÁKŮM ZÁBRADLÍ !!! KCC-HHO.WEBNODE.CZ

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co je to za světobornou zprávu. Mám 15let starou Felicii 1.9D a jezdím průměrně za 5.2l. Jak se může výrobce ještě dnes spotřebou nad 5l vůbec chlubit???

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

1.je to turbo benzín a ne nafťák
2.kdo trochu rozumí konstrukci auta pak ví, že splnit současné emisní normy znamená,že motor je méně hospodárný
3.vysvětlovat to dál by bylo nad možnosti chápání tazatele, ale obecně je to i o chemii :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já moc nepochopil ty pravidla :)
Bylo deset kol soutěže ale o vítězi rozhodlo až ta poslední jízda? Já myslel že to mělo být tak že každé kolo někdo neveřejně jezdil s rapidem takže každé kolo mohlo mít jiný počet naježděných kilometru na nádrž a až to poslední kolo bylo veřejné s redaktory časopisu AutoTip. Jsem z toho volajaký zmetěný :)

Já jsem to pochopil tak, že bylo deset kol soutěže (tedy při až jedné smsce v jednom kole) může jeden soutěžící odeslat maximálně 10 smsek. Celkově bylo jedno měření a deset výherců.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.