Škoda Octavia má ekologické ocenění z Číny

redakce - 17 Prosinec 2015

Vysoké ocenění pro model ŠKODA Octavia v Číně: za své vysoké ekologické standardy získal bestseller značky ŠKODA zlatou medaili v náročném hodnocení Eco-Star Assessment Programme (C-ECAP). Ocenění v rámci prvního ročníku C-ECAP je dalším dokladem kvality modelu Škoda Octavia.Škoda Octavia ekologické ocenění Čína

Přísný hodnotící program Čínského centra automobilové techniky a výzkumu proběhl letos poprvé. Vyznamenání získala Škoda za vysoké standardy v oblasti spotřeby a emisí, kvalitu vzduchu, hlučnost v interiéru a recyklovatelnost. A Bonusové body za ekologické standardy v závodě SAIC Volkswagen, kde se vyrábí model Octavia.
foto: Škoda

TISKOVÁ ZPRÁVA

Hodnoceným vozem byla Škoda Octavia 1,4 TSI s automatickou dvouspojkovou převodovkou (DSG). Hodnotitele přesvědčily hodnoty spotřeby a emisí, stejně jako špičkové výsledky v oblasti kvality vzduchu uvnitř vozu a vnitřní hlučnosti.

Bonusové body získala Škoda Octavia také za dobrou recyklovatelnost materiálů používaných při výrobě: 85 % materiálů lze na konci životního cyklu opět použít. Mimořádného ocenění se navíc dočkal i efektivní výrobní systém čínského závodu společnosti SAIC Volkswagen, kde se model Octavia vyrábí.

Za program C-ECAP odpovídá Čínské centrum automobilové techniky a výzkumu. Základními parametry přísného hodnocení jsou zejména spotřeba paliva a emise, kvalita vzduchu a hlučnost v interiéru a recyklovatelnost materiálů použitých při výrobě.

Octavia je nejprodávanějším modelem značky Škoda v Číně. Aktuální, již třetí generace tohoto modelu, byla na čínský trh uvedena v květnu roku 2014. Od ledna do listopadu 2015 bylo na čínský trh dodáno 137.600 vozů ŠKODA Octavia. V porovnání s odpovídajícím období minulého roku to představuje nárůst o 35,2 %.

Čína je centrálním pilířem Růstové strategie značky Škoda. Od roku 2007 bylo zákazníkům v této zemi dodáno více než 1,5 milionu vozů značky Škoda. V rámci celosvětové modelové ofenzívy značky byla důsledně rozšiřována modelová paleta pro Čínu.

Jen v roce 2014 Škoda svou nabídku modelů na největším světovém automobilovém trhu zdvojnásobila. V Číně je nyní k dispozici šest různých modelových řad, počínaje modelem Fabia, přes Octavii až po Superb. Dosavadním vrcholem bylo koncem října uvedení nové generace modelu ŠKODA Superb.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A testovali tu Škodovku v módu "měření emisí", nebo v módu běžný provoz?

Obrázek uživatele ePavel

Konečně někdo ocenil "kvalitu" této značky

---

Od r. 2013 najeto 370.000 el. km.
www.nabijecikabely.cz http://ts.la/pavel4572
Nekrmím Trolla42 a vulgární pablby.

Obrázek uživatele Radovan

Co to ti číňani hulí? To musí být hustý matroš. Aha, tak sorry. Oni nemusí, jim stačí otevřít si okno nebo vyjít ven. No tak to je potom oktáfka ekoikona :-)

Radovanovo zkušební centrum ovšem pro jistotu provedlo s oktáfkou pro potvrzení čínského hodnocení oblíbený garážový ekotest. Do garáže s oktáfkou s nastartovaným motorem zavřelo skupinu čínských testerů a po 3 hodinách mělo výsledek. Nevydržel ani jeden. Tak nevím, kde udělali soudruzi z Číny chybu :-))))

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

SC NA VIDENSKE ULICI V PRAZE- ma modrou tecku na Supercharger.com, tedy místo stoji pevne v planu..Naprosto necekana poloha ...mam to 5 minut...

---

heros

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V Cine by byla ekologicka i avie a dostala by stejne oceneni jako skoda.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

NĚMECKÉ VW ŠÁDE VYRÁBĚNÉ DÍZLY NEOSPRAVEDLNÍ !!


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil