Škoda a E.ON nabízejí výhodný balíček: Citigo na CNG, domácí plničku a levný zemní plyn

Jan Horčík - 04 Říjen 2012

Auto dnes v rámci udělování ekologických cen E.ON české veřejnosti poprvé ukáže svůj malý vůz Citigo Green tec s pohonem na stlačený zemní plyn v podobě předsériového vozu. Iniciativa Produktové IN.OVACE, která je součástí ekologické ceny, chce upozornit na zajímavé nápady nebo produkty z České republiky, které se dostaly do užšího výběru pro udělení ocenění.auto na plyn Škoda Citigo CNG Green tec

Škoda Citigo CNG Green tec, auto na plyn mladoboleslavské automobilky, je součástí výhodného balíčku E.ON
foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto je generálním partnerem ceny Energy Globe Award ČR i poprvé vypisované iniciativy Produktové IN.OVACE. Vybrané projekty budou představeny v rámci dnešní akce. V letošním roce bylo do soutěže přihlášeno 165 projektů. Při této příležitosti česká automobilka poprvé v České republice ukázala předsériový vůz Greentec. Je to vůbec první vůz této značky poháněný zemním plynem.

„Každoročně se sejde celá řada zajímavých projektů a byla by obrovská škoda, kdyby vše skončilo jen příjemným galavečerem a předáním cen. Z toho důvodu jsme se rozhodli uspořádat akci pod názvem PRODUKTOVÉ IN.OVACE, na které jsme veřejnosti představili skutečně realizované produkty a služby, které si potencionální zákazníci budou moci pořídit, uvedl mluvčí energetické společnosti E.ON Vladimír Vácha.

Citigo CNG Green tec dosahuje emisí 79 g CO2/km. Tuto nízkou hodnotu umožňuje palivo – zemní plyn – a technologie ŠKODA Green tec s prvky, jako jsou systém Start-Stop, rekuperace brzdné energie a pneumatiky se sníženým valivým odporem. Městský vůz s motorem o výkonu 50 kW (68 koní) spotřebuje pouze 2,9 kg zemního plynu na 100 km. Dojezd vozu činí 550 km (350 km na plyn, 200 km na benzin z přídavné nádrže, kterou je vůz rovněž vybaven).

„Tento večer inovací je tím správným místem pro předpremiéru vozu Citigo CNG Green tec,“ říká Petr Pečenka, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika. „Citigo CNG Green tec stanovuje – stejně jako představené projekty – nová měřítka v ochraně životního prostředí a přírodních zdrojů. V málokterém jiném voze této třídy je možné cestovat tak pohodlně, bezpečně a zároveň ekologicky.“

Letošní předávání cen E.ON Energy Globe Award odvysílá ČT 1 dne 13. října 2012. ŠKODA Citigo CNG Green tec přitom sehraje důležitou roli: bude hlavní cenou pro celkového vítěze. ŠKODA navíc vítězům všech sedmi kategorii zapůjčí po jednom voze Citigo s pohonem na zemní plyn na dobu jednoho roku zdarma. Další vůz ŠKODA Citigo CNG zamíří k jednomu vylosovanému účastníkovi hlasování o vítězných projektech v jednotlivých kategoriích.

Slavnostní představení PRODUKTOVÝCH IN.OVACÍ inspirovaných nápady účastníků soutěže E.ON Energy Globe Award ČR a společností, které soutěž podporují, se uskutečnilo 3. října, v pražském Divadle La Fabrika. V rámci netradičního večera bylo představeno pět inovativních produktů, z toho dvě patentové premiéry.

Na trh byly slavnostně uvedeny produkty, které nespojuje pouze vztah k E.ON Energy Globe Award ČR, ale především inovativní přístup a snaha o snížení energetické náročnosti. Všechny představené produkty jsou uváděny na trh za aktivní podpory společnosti E.ON.

Mezi produkty, které se v divadle La Fabrika představily patří například Benefit, produktová nabídka na dodávku energie od společnosti E.ON, dispatchingový systém na kontrolu a řízení energetických toků od společnosti LUMEN uvedený na případu mlékárenské společnosti Madeta, unikátní patento- vané víčko na nápoje od společnosti ISOline, dále jedinečnou patentovanou pračku a sušičku, které si na sebe samy vydělají, od společnosti Gorenje nebo produktový balíček s nabídkou automobilu ŠKODA Citigo CNG Green tec, domácí plničky od společnosti Motor Jikov a výhodné dodávky CNG od společnosti E.ON.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Skvělý nadpis.

Všechno v pohodě, jenom nechápu jak je to výhodné, když tady neuvedou žádné údaje. Takhle jenom napíšou - výhodný balíček,

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Take jsem zvědav,nejen na cenu,ale kdy se s nimi budeme moci setkat v praxi.Osobně jsem sice asi jediny kdo čeka na Citigo E,ale nakonec mne i Citigo CNG,nenechava chladnym.Jen mi vrta hlavou to společne vičko palivove nadrže.Přiznam se nemam s plynem zkušenost ale z praxe vim,že plnici otvory obou medii jsou oddělene,zde je plněni v jednom.Uvidim až ho budu mit v garaži.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Staniku nejsi jediný kdo čeká ma e-Citigo. Cena rozhodne.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bude to asi stejne jak u zafiry, odklopi se jedno vicko a mas oba vstupy jak benzin tak plyn.

Není to vidět i na té fotce v článku? Černé víčko od benzínové nádrže a v pravém horním kvadrantu ventil od plynu?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vyzera to velmi dobre, len by ma zaujmala cena tohto pripravovaneho balicka

Obrázek uživatele Jan Horčík

Popravdě, nás taky :). Snad se ji dozvíme dnes na galavečeru Energy Globe Awards.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.