Škoda Element: jediná elektrická bugina z Mladé Boleslavi ujede 160 km

redakce - 23 Červen 2017

Už počtvrté si učni z podnikového učiliště Škoda Auto zkusili postavit vlastní auto. Tentokrát udělali z modelu Citigo akční elektrickou buginu Element.auto elektromobil Škoda Element

Elektrická plážová bugina Škoda Element ujede na jedno nabití li-ion baterií až 160 km
foto: Škoda

Škoda Citijet, Škoda Funstar, Škoda Atero a nyní Škoda Element - již počtvrté navrhli a vyrobili žáci Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto vlastní automobil.

Škoda Element, elektrická bugina vycházející z vozu Škoda Citigo, přináší další důkaz o šikovnosti žáků na Škoda Akademii. Nový žákovský automobil je kompletně provozuschopná plážová bugina se solárním panelem, chytrou televizí, lednicí a mobilní diskotékou na palubě.

Škoda Element

Škoda Element
foto: Škoda

Dvoumístná plážová bugina nemá ani střechu, ani boční dveře, světlá výška narostla o 60 mm – avšak především díky zásadně modifikované otevřené karoserii jde o zcela svébytný automobil.

Na předním i zadním nárazníku jsou stříbrné ochranné prvky, vůz jezdí na efektních černo-žlutých 16"palcových" kolech z lehkých slitin Scorpius. Vysoko vyříznuté lemy blatníků dostaly černé plastové ochranné prvky, na které navazují tmavé prahy mezi předním a zadním kolem.

Dveře byste tu hledali marně, nastupuje se prostě přes boční prahy zdobené profilovaným hliníkovým plechem a posádka pak jednoduše vklouzne rovnou do anatomických sportovních sedadel.

Škoda Element

Škoda Element
foto: Škoda

Zadní světla jsou vybavena LED-prvky. Žlutě lakované brzdové třmeny ukazují lásku k detailu, s níž žáci Středního odborného učiliště Škoda Auto mysleli i na maličkosti. Černá sedadla, potažená kombinací kůže a Alcantary se žlutým lemováním a žlutými ozdobnými švy, pochází z vozu Škoda Octavia RS. Nesou vyšívaný nápis Škoda Akademie.

Dvoubarevnost se uplatňuje v celém individuálně upraveném interiéru. Lakovaný pás palubní desky září žlutou metalízou, volant a řadicí páka jsou potaženy černou kůží se zlatými prvky. Plocha mezi palubní deskou a čelním oknem je čalouněna černou kůží Alcantara.

K dispozici je navigační systém Navigon, umístěný v separátním držáku nad ovládací jednotkou klimatizace. Nejnápadnější zvláštnost je ale na místě, kde se u vozu Škoda Citigo obvykle nacházejí zadní sedadla. Za přední sedadla namontovali mladí technici solární panel a také chytrou televizi, kterou lze propojit přes Bluetooth s chytrým telefonem.

Škoda Element

Škoda Element
foto: Škoda

Chytrá televize je umístěna ve víku zavazadlového prostoru zdobeném hliníkem, na němž je solární panel namontovaný mezi dvěma matně černými ochrannými oblouky. Díky dvěma reproduktorům vpředu a dvěma přidaným reproduktorům v zavazadlovém prostoru se Škoda Element stává mobilní plážovou diskotékou o akustickém výkonu 400 wattů.

Do zavazadlového prostoru vkusně obloženého modrým kobercem navíc žáci zabudovali lednici, která je napojená na přídavný akumulátor a také zásobována energií ze solárního panelu.

O pohon vozu Škoda Element se stará kompaktní elektromotor o výkonu 60 kW (82 PS) s nejvyšším točivým momentem 210 Nm. Studie elektromobilu zrychluje z 0 na 100 km/h za 13 sekund a dosahuje maximální rychlost 130 km/h.

Lithium-iontová baterie integrovaná v zadní části vozu disponuje kapacitou 18,7 kWh. Dojezd vozu Škoda Element na jedno nabití dosahuje, podle profilu trasy, stylu jízdy a aktuálním zatížení, až 160 kilometrů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jaké komponenty v tomto prototypu jsou použity z koncernového vozu VW e-UP?

Prosím o více novinařiny a méně opisování PR zpráv. Děkuji

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Cena? Dostupnost?
Tohle můžou začít z fleku vyrábět, zákazníku si najde dost.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takové idealní auto do našeho prostředí a na naše silnice :D, bravo.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak jo BMW i8 pěkně bouchlý ;)

novinky.cz/krimi/441657-hasici-zverejnili-fotky-nabouraneho-policejniho-bmw.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dle nadpisu ujede 160km a pak se rozpadne :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale jo ale .. ten solární panel hrůza to tam nepatří nechci diskutovat o přínosu ten bude minimální ale jinak ok.

Obrázek uživatele Kuk

Ještě tam mohli dát větrník ;)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.