Škoda Citigo představena v Praze

Jan Horčík - 31 Říjen 2011

Poprvé v České republice se dnes odborné veřejnosti ukázalo nové malé auto Škoda Citigo. Novinku odhalila automobilka Škoda novinářům v Praze Ruzyni.auto Škoda citigo

Nová Škoda Citigo je dlouhá pouze 3,56 metru.
foto: Škoda Auto

Na parkovišti ruzyňského letiště bylo k vidění celkem 12 malých vozů Škoda Citigo v různých barvách. Auto vychází z koncernového modelu Volkswagen Up!, který se již začal vyrábět v Bratislavě a kterým Volkswagen letos zaujmul na autosalonu ve Frankfurtu.

Cena Škoda Citigo zatím není známa, zveřejněna bude v nejbližších dnech. Pro třídveřovou verzi, která se začne prodávat již za čtyři týdny, se odhaduje mezi 170 až 180 000 Kč. Půjde tak o nejlevnější Škoda a jedno z nejlevnějších aut na českém trhu vůbec.

Zároveň Škoda Citigo bude prvním vozem, který vyjede s novým znakem Škoda. Pětidveřová verze půjde do prodeje v roce 2012. Škodovka slibuje u třídveřové verze spotřebu 4,2 l/100 km při kapacitě nádrže 35 litrů a 1,0l tříválcovém motoru.

Příští rok bude k dispozici také verze na stlačený zemní plynCNG. Jisté je, že oproti bude Škoda šetřit kde se dá. Například v interiéru nebudou tak kvalitní plasty a potahy sedaček.

Škoda Auto
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nevíte jestli je karoserie Ciiga pozinkovaná? Nebo je to jako u mini aut z Kolína nepozinkované, což je jejich největší mínus.
Děkuji.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Na dotaz odpověděl David Šikula ze Škoda Auto: "antikorozní ochrana je u Citigo na stejné úrovni, jako u ostatních vozů Škoda, je tedy pozinkovaná".

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?