Škoda Auto se zúčastnila Hodiny Země

redakce - 30 Březen 2015

Již potřetí se Škoda Auto tuto sobotu (28. března) zúčastnila ‚Hodiny země’. Při této ekologické akci se na celém světě na vybraných místech na hodinu zhasla světla.ŠKODA se již potřetí zúčastnila ekologické akce 'Hodina země'. V rámci globální akce, iniciované fondem WWF, byla 28. března 2015 ve 20.30 hodin na 1 hodinu zhasnuta světla na řadě míst. Na snímku hala M13 v Mladé Boleslavi, kde probíhá výroba vozů Octavia a Rapid.

ŠKODA se již potřetí zúčastnila ekologické akce 'Hodina země'. V rámci globální akce, iniciované fondem WWF, byla 28. března 2015 ve 20.30 hodin na 1 hodinu zhasnuta světla na řadě míst. Na snímku hala M13 v Mladé Boleslavi, kde probíhá výroba vozů Octavia a Rapid.
foto: Škoda Auto

Iniciátor ‚Hodiny země’ – World Wide Fund For Nature (WWF) – chce touto globální akcí vyslat signál ke zvýšení ekologického povědomí. Na 20 místech v závodech společnosti Škoda Auto zhasla 28. března ve 20.30 hodin na jednu hodinu světla.

Společnost například zhasla část osvětlení na vstupních branách hlavního výrobního závodu v Mladé Boleslavi, stejně jako na Zákaznickém centru nebo na Servisním centru v Kosmonosích. Také v závodech Vrchlabí a Kvasiny byla na jednu hodinu vypnuta osvětlení a loga bran.

Akci ‚Hodina země’ v roce 2007 uvedla do života jedna z největších mezinárodních organizací na ochranu životního prostředí - WWF. Vypnutí osvětlení na firemních budovách na 60 minut má upozornit na uvědomělé nakládání s energiemi a zvýšit ekologické povědomí.

Svou účastí na ‚Hodině země’ česká automobilka podtrhuje význam ekologie pro podnik. Trvale udržitelný rozvoj a ekologie jsou pevnou součástí podnikové strategie společnosti ŠKODA AUTO.

To v první řadě představují efektivní a úsporné vozy s nízkou spotřebou, které má automobilka v portfoliu mj. pod označením GreenLine, respektive Green tec. Značka dnes nabízí 107 modelů s hodnotou emisí nižší než 120 g CO2/km, 25 z nich dosahuje hodnot nižších než 100 g CO2/km.

Veškerá ekologická opatření automobilka shrnula do strategie ‚Green Future’. Vedle vývoje a výroby efektivních vozů je druhým těžištěm této strategie šetrné nakládání se zdroji při výrobě. Třetím pilířem strategie ‚Green Future’ je ochrana životního prostředí v prodejní síti značky ŠKODA.

V oblasti ekologie se kromě toho angažují i zaměstnanci společnosti ŠKODA AUTO ve svém volném čase. Od roku 2007 vysazuje ŠKODA za každý prodaný vůz v České republice jeden strom. Dosud bylo vysazeno zhruba 480.000 stromků.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Nevím proč mají firmy potřebu dělat rádoby dobročinné akce, kterým se vysměje většina veřejnosti. Asi to bude příliš velkým počtem lidí, kteří tam zahřívají židle v kanceláři a vymýšlejí, jak by byli užiteční. Takže plodí kraviny a otravují ostatním život. Takový politik kombinovaný s úředníkem, ale sedící v komerční firmě.
Škoda Auto, která se až donedávna rozhoupávala alespoň k plynovým vozům, a která elektrická auta stále má ve fázi podivného testování, tak ta bude zhasínat a šetřit tím životní prostředí. Lepší výsměch už zvolit nešlo.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Ke druhému odstavci: Já bych to neházel na Škodovku, ale jejího vlastníka z Německa. I když dnes je to v podstatě to samé. Škodovka by neměla konkurovat autům své mateřské firmy, jak bylo slyšet z VW. Škodovka měla vyvinutý svůj úsporný motor, ale musel jít do kytek, protože by konkuroval. Slyšel jsem to od člověka z Boleslavi. Ale oficiálně to samozřejmě nikde není a je to již nějaký čas.
To jen tak bokem mimo téma.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jasně, přesně tak to je. Tak jako oficiální vyjádření, proč nedělají do elektriky kdysi bylo, že na to ještě nejsou dobré baterie. Přitom ve skutečnosti to mají od matky výslovně zakázáno, aby třeba do budoucna nebyla konkurence pro elektrického passata. Pro škodovky je naopak určena "pokroková" CNG technologie.

Zas tak úplně bych to CNG nezatracoval, protože skok od spalováků do elektra je docela veliký a CNG je méně bolestný přechod na ekologičtější palivo. Elektro nabídka se pomalu zvětšuje, ale bohužel velice pomalu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak posun někam to je, méně síry třeba, méně prachu. Ale to bych mohl říct, že katalizátor a DPF filtr je taky skok... Já kdysi jezdil na LPG, to že jde z výfuku jen teplý vzduch je každopádně super. Ale v naší zemi, která je velmoc ve výrobě elektřiny mi elektromobil dává větší smysl, než plyn od Putina.

Jenže elektromobil je úplně jiné auto, nejenom vyšší cena, ale servisů ani nabíjecích míst moc není. Samozřejmě náklady jsou nízké. Také není moc ojetých elektromobilů v bazarech i když spojení "není moc" je dosti přehnané. Já bych si ho koupil hned, ale s lehce podprůměrným platem je to dosti obtížné. Pro toho kdo bydlí v paneláku a je bez garáže si to nedovedu vůbec představit, že by vlastnil elektromobil. Je spoustu pro a proti někomu vyhovuje to a někomu ono a je dobré, že se objevují nové elektromobily, ale bohužel velcí hráči (tzv. staré automobilky) se do inovace, co se týče elektropohonu, moc nehrnou i když dle PR článků pro to dělají první poslední. Stejně jako ČEZ, ale to je už úplně mimo téma. :)

Obrázek uživatele ozana

Mám ojetý elektromobil s papírovým dojezdem 120km, dovezený z Německa, bydlím na sídlišti, nabíjím v práci (mám to 22km), o víkendech u rodičů v rodinném domku (10km od bydliště).

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektromobil vůbec není o příjmu, ale o tom, zda vlastní auto vůbec potřebujete a kolik najezdíte kilometrů. Třeba já najezdím tolik, že platím úvěr zhruba v té výši, co bych dal za naftu. Takže teď mám náklady podobné a za 5 let budu mít auto, které mi bude měsíčně šetřit spoustu peňěz. Záměrně píšu podobné, protože servisní náklady jsou daleko nižší. Každou chvíli někde slyším, že elektro auta jsou jen pro bohaté a musím se tomu smát, protože kdybych jezdil na naftu, tak si musím spoustu soukromých cest hodně rozmyslet.. A že bydlím v paneláku? No co, tak mám prostě 50m kabel. Samozřejmě jsem se setkal s pohledem, že "to by mě mohlo, každý druhý večer rozmotávat kabel" a taky mi to zní legračně, obzvláště od lidí, co jezdí 10 km do vedlejší obce pro o dvě koruny levnější naftu. Tím si totiž sníží náklady na km o 15 halířů, kdežto já je mám nižší o 2.10 Tam kde není moc nových elektromobilů nemůže být ani trh s ojetinami. Jestli chcete koupit ojetý elektromobil, mrkněte na německé servery, tam jich je v nabídce cca 2,5000...

Samozřejmě je to také kolik najedete kilometrů a to zejména kdy se vám fixní náklady zmenší. Pokud bych jezdil denně cca 50km do práce, tak je to ideální volba. A jestli bydlíte v paneláku a máte z něj prodlužku do auta tak klobouk dolů. V našem městě bych si to netroufl. Ale všechno se dá řešit, třeba garáží. Ale jak už někdo psal dříve. Kdo nechce hledá důvody proč to nejde a platí to i naopak. Já ho rozhodně plánuji jako další auto.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

VW ŠKODA AUTO NEVYRÁBÍ ELEKTROMOBILY !! TAKŽE MI JE ÚPLNĚ VOLNÝ KEROU ŽÁROVKU SI TÍPNE

Obrázek uživatele Jan Horčík

Koncern Volkswagen ale elektromobily vyrábí, konkrétně modely Volkswagen e-Golf a Volkswagen e-Up!

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

VW ano, ale VW ŠKODA NE !!
PS: co myslíte ten nový ELONTWÍÍT
twitter.com/elonmusk
že 30.04.2015 PŘEDSTAVÍ NOVOU PRODUKTOVOU ŘADU NIKOLI OVŠEM AUTO = BUDE TO DOMÁCÍ BATERKOVÉ SKLADIŠTĚ PRO SOLARCITY NA STŘEŠE?? ;-)
google.com/finance?q=tsla
google.com/finance?q=SCTY

Obrázek uživatele Jan Horčík

Ano, budou to domácí a průmyslové baterie. Už jsme o tom informovali dříve.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

TAK ŽE BY ANO
siliconbeat.com/2015/03/30/teslas-next-big-product-home-energy-storage-batteries/
tak je to logické, export model s china vázne, poptávka slábne, X až v září, je potřeba zatížit bateriovou linku na letní prazdniny čerstvou krví!! :-))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ŠKODA MLUVIT....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Taky bych navrhoval změnu jména, Škoda nepřináší Štěstí ;-) Je prostě v čechách provařený :-))

Takový výkřik do tmy o ničem. Kdybychom to udělali všichni, tak bude blackout. Základem bude celkově a stale snižovat zbytečnou spotřebu energii. Fabriky nasvícené jak vánoční stromečky jsou fakt výborné.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně, tyto akce vymýšlí banda trotlů a nic tím nedokáže. Pouze způsobí pěkný bordel v elektrické síti. Elektrika není voda, aby se tak snadno zastavila.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

TAK TAK DOKAŤ VW ŠKODA NEBUDE MÍT NA STŘEŠE HALY MILIÓN SOLÁRNÍCH PANELŮ JE PRO MĚ BÉČKO VODBORY NEVODBORY ;-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den, jaká ironie pro stádo!!! Všudypřítomný smrtící pach a hluk klepotajících VW dieselů, naprostá bezohlednost vůči nejbližšímu okolí. FUJ!!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

DOUfám žes kopii poslal i na vedení do boleslavi ;-) jinak je to naprosto kničemu :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol