Síť nabíjecích stanic PRE v Praze opět roste

redakce - 05 Prosinec 2019

Společnost PRE ve spolupráci s OC Stromovka ve Veletržní ulici provoznila čtyři nabíjecí stanice v Praze na Letné. V garážových stáních centra jsou umístěny dvě stanice s výkonem 75 kW. Čtyři nabíjecí stanice v OC Stromovka v Praze na Letné o výkonu 75 kW jsou první svého druhu v síti PREpoint.

Čtyři nabíjecí stanice v OC Stromovka v Praze na Letné o výkonu 75 kW jsou první svého druhu v síti PREpoint.
foto: PRE

Pro uživatele elektromobilů, kteří v obchodním centru budou delší čas, jsou instalovány další dva tzv. wallboxy, tedy nástěnné dobíjecí stanice s výkonem 22kW, na které se elektromobil dobije do 3 až 5 hodin, podle stavu baterie.

Instalace wallboxů je součástí projektu PRE Metropolitní síť, který je hrazený z dotačního titulu Operační Program Doprava od Ministerstva Dopravy ČR, jehož první výzvu PRE vyhrála.

Tento dotační titul pomohl i k instalaci dvou wallboxů na Kladně (OC Central), v Jablonci n. N. (OC Central) a mimo dotační titul pak PRE umístila wallbox u prodejny Alza.cz v Pardubicích.

Elektromobilní zákazníci sítě PREpoint se mohou do konce roku 2019 těšit ještě na další vánoční dárky v podobě nových dobíjecích míst a také dvou skutečně velmi výkonných dobíjecích stanic Ultra Fast Charger 150 kW.

Do konce roku tak bude v síti PREpoint Pražské energetiky kolem 85 nabíjecích stanic, u kterých se může současně dobíjet na 140 elektromobilů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele runner42

Podle ůdajů Ministerstva průmyslu a obchodu přibylo v ČR za posledních 11 měsíců 98 čerpacích stanic s 588 výdejními stojany.

To jen aby bylo jasné, který segment dopravy roste reálně a který papírově.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Super! Každopádně více pomalých nabíječek do centra by bylo super. Já si elektromobil zatím koupit prakticky nemohu z důvodu, že ho večer nemám kde nabíjet. Pokud to bude ještě za rozumné korunky, tak pak i lidi z bytů kolem centra budou moc mít elektromobil.

Já se obávám, že až se to rozšíří takovou měrou, že budou sloupky i na parkovišti. Tak cena ježdění elektrem bude srovnatelná s cenou ježdění současným spalovákem.
Je potřeba jezdit zalevno dokud to jde :)

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Zrovna nedávno říkal zástupce eonu že do několika let bude dle jejich názoru dobíjení na stejné cenové úrovni jako nákup paliva.

Škoda, že v Kladně v OC Centrál postavili z dotací! jen trapný AC wallbox co stojí tři padesát i s s natažením kabelu v liště. Nejdražší na tom bylo snad namalovat ty parkovací místa zelenou barvou.

---

VW E-golf MR2016 (24,7 kWh, tepelné čerpadlo)

Přesně tak. Chlubit se wallboxem může tak prodejna bot, ale ne PRE, ČEZ, nebo EON.

tenhle modrej dobytek co je v titulce na obrázku jezdí nabíjet zadarmo k Lidlu ... SPZ si bohužel nepamatuju takže to může být i jiné auto z jejich flotily ale stejně !!!

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

A to vadí proč? Že tam v tu dobu nemůžete zdarma nabíjet vy? :-) Není to teda spíše o tom, jak si to který nabíjecí místo zařídí? Ovšem pokud je to zdarma pro zákazníky Lidlu a dotyčný není zákazníkem, pak částečně chápu vaše rozhořčení...

ano zákazník Lidlu ale taky zároveň prodejce a distributor el.energie s obratem v miliardách korun, hlavně že cpou desítky milionů do reklamy, billboardů a kdo ví čeho, kdyby místo toho stavěli nabíjecí sloupky tak dotyčný nemusí nabíjet u Lidlu ale nabije si na vlastním
jinak já si nabiju v garáži takže na nabíječkách u Lidlu nejsem zavyslý, max. občas připojím na 20 min AC

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Proč mu to nezapálíš?

dopiš se na ten tvůj seznam lidí s IQ kýble bláta

---

BMW i3 60Ah - 47.000 eKM
sekačka Powerworks 60V 2Ah
pila Powerworks 60V 4Ah

Jsi nepozorný. Žádný takový seznam neexistuje.

Proč by si nemohl zajet nabít k Lidlu? Třeba to má jako zaměstnanec PRE jednoduše blíže a zároveň tam šel nakupovat. Stejně tak Tesla, co má nabíjení na Superchargerech zdarma, by nesměla k Lidlu? Zaměstnanci ČEZu s jejich eGolfy...atd.

Obrázek uživatele Ivo Pavera

Super 75 a 150 kW. Bude PRE v tomto trendu pokračovat? 50 kW už skutečně nestačí.
Kolik bude cena za kWh? Budou změny v ceníku? ČEZ a EON už ceny na rok 2020 oznámily...

---

VW E-Golf 35,8(31,5)kWh - 100.000 km (už je pryč)
Hyundai Ioniq Electric 28 kWh
skútr NIU M+ Sport 2 kWh


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol