Siemens otevřel v Praze vývojové a prototypové centrum

Společnost Siemens, s 10 500 zaměstnanci a 8 výrobními závody jeden z největších zaměstnavatelů a exportérů v ČR, otevřel nové vývojové a prototypové centrum. V Praze a Brně pracuje 115 inženýrů, kteří se podílejí na vývoji a testování produktů a aplikací určených pro průmysl, energetiku a veřejnou infrastrukturu.

Společnost Siemens otevřela dnes slavnostně v Praze nové vývojové a prototypové centrum
foto: Siemens

České centrum dále rozšíří své kompetence a do konce roku 2013 otevře 40 nových pracovních míst. Celkově Siemens v Česku provozuje již 10 vývojových a konstrukčních center, ve kterých zaměstnává více než 500 lidí.

V novém centru probíhá výzkum světové úrovně, pochopitelně v těsné kooperaci s německými a dalšími vývojovými týmy Siemens po celém světě. “Jinak to ani nejde,” komentoval práci nového centra Jaromír Studený, mluvčí Siemens.

Doprava, energetika, ale i zdraví

Slavností otevření bylo pro Siemens výjimečnou příležitostí uspořádat tiskovou konferenci a pozvat novináře přímo do centra, kde jsme si mohli prohlédnout i pět vybraných projektů na kterých čeští výzkumníci pracují.

Jde například o chytré parkovací stojany, které dokáží spolupracovat také s dobíjecími stanicemi pro elektromobily, anebo nové programy pro řízení dopravy. Ty už se používají i v praxi, například v německém Karlsruhe.

“Výzkumné a vývojové aktivity jsou hnací silou všech inovací, které zaručují budoucnost naší společnosti. Protože se inovační cykly neustále zkracují, musíme spojit své síly, abychom udrželi náskok před konkurencí. Jsem proto velmi potěšen, že síť našich center posilujeme otevřením nového vývojového a prototypového centra zde v Praze,“ zdůraznil Klaus Helmrich, člen představenstva koncernu Siemens AG, zodpovědný za výzkumné a vývojové aktivity, který nové pražské centrum otevřel.

Otevíráme unikátní vývojové centrum. Celkově v této oblasti zaměstnáváme více než 500 lidí. Vedle výrobních, obchodních a servisních činností jsou to právě vývojové aktivity, které nejen zvyšují naší konkurenceschopnost v rámci koncernu Siemens, ale přispívají ke zvyšování mezinárodní konkurenceschopnosti celé České republiky. Činnosti s vyšší přidanou hodnotou jsou totiž budoucností české ekonomiky. Je tedy naprosto nezbytné, aby se stát i firmy na rozvoj těchto aktivit a současně i technického, respektive přírodovědného školství zaměřili,“ říká Eduard Palíšek, generální ředitel skupiny Siemens v České republice.

České školství, český výzkum

Nové centrum je umístěno v Praze a Brně. Přes šedesát pražských inženýrů se společně s padesáti brněnskými kolegy podílí na mezinárodních vývojových projektech globálního koncernu v oblasti automatizace výroby, řízení veřejné dopravy, inteligentních parkovacích systémů nebo měření dodávek a spotřeby energie.

Na části úkolů centrum spolupracuje také s Českým vysokým učením technickým v Praze, Vysokým učením technických v Brně a Masarykovou univerzitou v Brně. Siemens má v České republice již deset vývojových a konstrukčních center.

Vedle nového vývojového a prototypového centra v Praze a Brně, mezi ně patří mezinárodní centrum vývoje kolejových vozidel v Praze a Ostravě a dále centra na vývoj a konstrukci elektromotorů, generátorů, parních turbín, osvětlovací techniky, přípojnicových systémů, spínací a jisticí techniky v jednotlivých výrobních závodech.

Siemens v současnosti spolupracuje s více než třicítkou středních a vysokých technických a přírodovědných škol na vědeckých a vzdělávacích projektech, výuce studijních oborů, studentských praxích a na vybavenosti škol. Atraktivitu a prestiž technického vzdělání již patnáct let podporuje organizováním Ceny Siemens, soutěže pro nadané studenty, vědce a akademické pedagogy.

tisková zpráva

One Comment on “Siemens otevřel v Praze vývojové a prototypové centrum”

Napsat komentář