Šéf Porsche: Tesla nastavila standard, my musíme následovat

Jan Horčík - 01 Duben 2015

Matthias Mueller, šéf automobilky Porsche AG, aktuálně na tiskové konferenci řekl, že "Tesla postavila výjimečné auto". A přiznal, že on i ostatní ji musí pouze následovat.auto Porsche 918 Spyder plug-in hybrid supersport sportovní auto

Plug-in hybrid Porsche 918 Spyder je zatím nejodvážnějším technologickým výstřelkem značky. Přibude také elektromobil s dojezdem přes 500 km?
foto: Porsche

Pravidelná výroční tisková konference se konala ve Stuttgartu. "Oni [Tesla] mají velmi pragmatický přístup a nastavili standard, který teď musíme následovat," řekl doslova podle magazínu Autonews.com.

Americká automobilka Tesla Motors dnes prodává elektromobil Tesla Model S, který nabízí dojezd kolem 400 km na jedno nabití, zrychlení z 0 na 100 km/h kolem 3 vteřin a další parametry, kterým spalovací auta jen těžko konkurují. To vše za cenu běžného luxusního sedanu.

Zejména německé (ale i ostatní) automobilky v tomto ohledu citelně zaspaly a šéf Porsche je první, kdo to narovinu přiznal. , kterého je Porsche součástí, plánuje v roce 2020 sedmou řadu vozů Porsche. Zatím ale nejsou známy žádné podrobnosti.

Klidně je tedy možné, že půjde o elektromobil, který by mohl konkurovat elektromobilům Tesla Model S nebo . Porsche údajně cílí na dojezd na jedno nabití minimálně 500 km.

Zákazníci Porsche ale podle Muellera nechtějí "smartphone na čtyřech kolech nebo největší dotykovou obrazovku v centrální konzoli". Nicméně, Porsche se bude cestou elektromobilů muset vydat chtě nechtě i vzhledem ke stále přísnějším regulačním normám .

Letos poprvé se značka Porsche chystá prodat přes 200 000 aut. I s její pomocí chce Volkswagen překonat japonskou automobilku na pozici největšího světového výrobce aut.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele PaRi

Tipnu si: Matthias Mueller si Teslu tajně půjčil a projel se v ní. A možná ho i se.e, že to bylo na zapřenou, protože jak by to vypadalo, že...

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (12000 km)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Že by velké automobilky začaly obracet?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mahátma Gándhí:

"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak vyhrajete."

Obrázek uživatele Jolinar

no aspon ze mame ignoracni fazi za sebou :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol