Seat, Samsung a SAP vyvíjejí propojené auto budoucnosti

redakce - 22 Únor 2016

Společnosti SEAT, Samsung Electronics a SAP SE vytvořily technologickou alianci pro vývoj budoucích projektů v oblasti „propojeného automobilu“.auto aplikace Seat mobilní telefon mobil Samsung

Konektivita se stává klíčovou součástí všech nových aut
foto: Seat

TISKOVÁ ZPRÁVA

Dnes, v pondělí 22. února 2016, bude v Barceloně zahájen 11. ročník veletrhu MWC (Mobile World Congress), na němž společnosti SEAT, Samsung Electronics a SAP SE vystaví nejmodernější koncepty, vyvinuté na základě spojení vlastních inovací a know-how, jimiž se řadí mezi lídry ve svých oborech.

Společnosti SEAT a Samsung uzavřely v uplynulém roce smlouvu o realizaci prvních technologických řešení, která jsou v současnosti nabízena v některých modelech značky SEAT. Letos se k této smlouvě připojuje další partner, společnost SAP, světový lídr v oblastech firemních aplikací a sítí a internetu věcí.

„Samsung hodlá překlenout propast mezi spotřební elektronikou a automobilovým průmyslem obohacením zážitků z jízdy o nejmodernější mobilní technologie," říká Dr. Injong Rhee, výkonný viceprezident a vedoucí výzkumu a vývoje v oddělení softwaru a služeb divize bezdrátové komunikace ve společnosti Samsung.

Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, k tomu říká: „Konektivita je pro SEAT klíčovým faktorem. Technologická aliance se společnostmi SAMSUNG a SAP posiluje cíl značky SEAT stát se vzorem v oblasti konektivity. Spojení s nejlepšími partnery nám především umožní realizovat novou nabídku služeb v oblasti mobility.“

„Realizace rozšiřovatelného a globálního řešení otázky problematického parkování ve městech, které bude využívat internet věcí, vyžaduje spolupráci tržních inovátorů, jako jsou společnosti SEAT, Samsung a SAP,“ říká Bernd Leukert, člen představenstva společnosti SAP SE, zodpovědný za produkty a inovace.

„Využitím standardní integrace prostřednictvím síťového propojení vozidel SVN (SAP Vehicles Network) a cloudové platformy SAP HANA pro internet věcí získá SEAT přístup ke globálnímu seznamu propojených parkovacích míst na veřejných komunikacích i mimo ně, přičemž uživatel může realizovat platby prostřednictvím aplikace Samsung Pay a užívat si ještě dokonalejší integrace s početnými backendovými systémy v oblasti parkování. Společně pracujeme na tom, abychom uživatelům umožnili jednoduché parkování ve městech a zároveň položili základy pro další doplňkové služby, týkající se vozidel.“

Aplikace pro rezervaci parkovacího místa a úhradu za parkovací služby z interiéru vozidla

Po úspěšném zavedení platformy Samsung Pay v Jižní Koreji a bude služba pro bezpečné placení s mobilními telefony uvedena během následujících měsíců i na evropský trh.

SAP ve 4. čtvrtletí 2015 úspěšně uvedl v USA a v Evropě SVN (SAP Vehicle Network) s platformou Samsung Pay v roli prvního partnera se zaměřením na služby pro vozidla, jako je např. propojené parkování nebo propojené čerpání paliva.

auto aplikace Seat mobilní telefon mobil Samsung

foto: Seat

Společnosti SEAT, Samsung a SAP na tomto základě vyvinuly budoucí koncept, který je přístupný prostřednictvím aplikace SEAT ConnectApp. Uživatelé si budou moci rezervovat parkovací místo odkudkoli na základě rozpoznání otisku prstu.

Aplikace je k tomuto místu dovede a při příjezdu vozidla automaticky zvedne závoru u vjezdu. Pokud řidič opouští parkoviště, bude parkovné uhrazeno přímo z aplikace, aniž by musel řidič vystupovat ze svého vozu.

Sdílení digitálního klíčku: „Kdokoli může kdekoli používat váš vůz po autorizaci na základě otisku prstu“.

SEAT a Samsung představí na veletrhu MWC také evoluci loňského konceptu digitálního klíčku, který byl řešením pro uzamčení a odemčení dveří, zapnutí klimatizace a dálkové otevření nebo zavření oken prostřednictvím chytrého telefonu nebo nositelné elektroniky.

Inovativní řešení, představované v letošním roce, je funkcí, která bude v budoucnosti nabízena v modelu značky SEAT, přičemž na základě autorizace lze sdílet vůz s jinou osobou bez potřeby předávat si klíček, a to i když jsou obě osoby v různých lokalitách.

Funkce je založena na vydání naprosto bezpečné autorizace jiné osobě, která bude vůz sdílet, přenosem virtuální kopie digitálního klíčku vozu do chytrého telefonu nebo přenosného zařízení druhé osoby, která tak získá duplikát klíčku v dosahu svých prstů.

Pro duplikát digitálního klíčku lze stanovit časový limit. Po jeho vypršení končí možnost sdílení. Projekt této aplikace zahrnuje také správu virtuálních klíčků.

V pokročilejší fázi projektu existuje dokonce možnost konfigurace a omezení řady funkcí automobilu nebo jeho výkonových parametrů, jako je například nastavení nejvyšší rychlosti nebo jízdního režimu pro vyšší hospodárnost.

Mobile World Congress, největší přehlídka mobilních technologií

SEAT bude podruhé v řadě zastoupen v expozici společnosti Samsung na veletrhu MWC. Tato akce, která se koná v Barceloně, sídelním městě společnosti SEAT, je vrcholnou světovou přehlídkou telekomunikačních technologií.

Loni uzavřená smlouva se společností Samsung byla posílena dohodou se společností SAP. SEAT tak zintenzivňuje své úsilí stát se lídrem v oblasti konektivity v automobilovém průmyslu.

SEAT vystaví na MWC vozidlo, které představuje vizi propojeného automobilu budoucnosti. Vůz bude součástí expozice společnosti SAP (hala 3, 3M41), která bude zahrnovat společné exponáty společností Samsung, SEAT a SAP.

SEAT kromě toho představí během veletrhu Mobile World Congress 2016 také pilotní projekt nové aplikace MY SEAT App, vyvíjené ve spolupráci se společností Accenture, která ověřuje možnosti nových služeb na základě internetu věcí propojeného se zákazníkem a jeho vozidlem.

V expozici společnosti Accenture (hala 2) a pouze po osobní domluvě bude možné vyzkoušet nové funkce nové aplikace MY SEAT App včetně dálkového ovládání propojených domácích spotřebičů, schopnosti kopírovat upozornění z přístrojové desky vozu a sledování způsobu řízení včetně nabídky tipů pro zlepšení jízdního stylu, zvýšení jízdních výkonů a dokonce úsporu provozních nákladů snížením spotřeby paliva a eliminací neplánované údržby vozu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

SAP ? tak to lacne nebude. SAP (ABAP) to je komedia a cisty porod, najhorsi jazyk a system vobec co vytvara iba pracu lebo nie kazdy je taky masochysta aby sa do toh opustal a kazdy vyssi manazer je dobre zblbnuty aby nieco ako SAP "implementoval".

ale teraz vdaka tomu clanku a SAP do toho, viem, ze cele to je len cisto sprosta smelina a zdroj na peniaze , marketing a o.eb najvacsieho zrna. otras sudruhovia, skutocne, otras.

viem co hovorim.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

SAP urcite nebude implementovan v aute, ale auto se pripoji pres web k SAP systemu, ktery bude spravovat vsechny potrebna data. SAP je jako jeden z mala informacnich systemu na svete, ktere jsou schopne obslouzit vsechny mozne business procesy ktere si clovek dovede predstavit. SAP uz davno neni jen ABAP. To je davna historie. Proc by se melo vsechno zacit budovat znova od zakladu? SAP ma vse pripravene a staci jen udelat ten spravny customizing. Vsichni co SAP nepochopi, nadavaji.
Na rozdil od vas jsem byl SAP vyvojarem :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ale tak určitéeee

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Uz chapu proc Google a Apple chteji roboticke rizeni. Chteji aby se ridic v budoucnu musel nudit a pri jizde kupoval v nejakych eshopech nejake nesmyslne veci. Jde jim o velky business. Tak u me maji smulu, ja si radeji dam slofika.

Co se týká navigace, resp. displeje multimediálního systému, tak ji má Seat přesně tam, kdy bych ji u svého auta chtěl mít. Podobně to mají ještě tuším některé Peugeoty. No a samozřejmě Tesla, ale to už je o něčem úplně jiném.
Prostě nic utopeného dole, navigace musí být co nejvýš, tj. co nejblíž zornému poli řidiče.

---

Hyundai Kona 64kWh, 9.900 km
Nissan Leaf 40kWh, 35.200 km


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.