Sdílené elektroskútry BeRider od Škoda Auto půjdou do Brna

redakce - 11 Březen 2020

Škoda Digilab a město Brno podepsaly memorandum o porozumění, na jehož základě ve městě začne provoz až 250 elektrických skútrů BeRider.sdílené elektroskútry elektrické skútry BeRider Škoda Auto

Škoda Auto DigiLab a Město Brno se dohodly na široké spolupráci na projektech trvale udržitelné mobility.
foto: Škoda

V memorandu o porozumění uvádí hned první konkrétní krok: úspěšná služba sdílených elektrických skútrů BeRider se rozšíří i do Brna. V rámci tohoto partnerství mezi veřejným a soukromým sektorem chtějí město Brno a Škoda Auto DigiLab iniciovat i další smart city projekty služeb mobility.

Účelem je dále zlepšovat kvalitu veřejného prostoru a rozšířit možnosti pro budoucí projekty šetrné, ekologické, multimodální a efektivní dopravy po městě. Spuštění brněnské flotily až 250 čistě elektrických skútrů se předpokládá v brzkém časovém horizontu.

Jarmila Plachá, vedoucí Škoda Auto DigiLab, k tomu uvádí: „Brno je dynamické pulzující město, které je velmi otevřené novým trendům. Věříme, že v budoucnu využijeme mnoho synergií a společně nabídneme obyvatelům i návštěvníkům města relevantní služby nové mobility, které jim usnadní pohyb po městě i okolí. Proto máme z tohoto memoranda velkou radost. Naše dlouhodobá strategie ve Škoda Auto DigiLabu je založena na partnerství a spolupráci – to je klíčovým faktorem úspěchu při vývoji inovací a prosazování nových řešení mobility v praxi. BeRider jako projekt čisté a udržitelné městské mobility může růst právě jen v úzké spolupráci s městy.“

„Stále větší množství lidí hledá alternativu k přepravě automobilem. Vedle sdílených kol či koloběžek jsou skútry další možností, jak cestovat pohodlně a rychle. Velmi oceňuji i skutečnost, že elektroskútry mají provoz bez hluku a bez emisí. To je obzvláště důležité v době, kdy hledáme cesty, jak snížit zátěž životního prostředí nejen v našem městě,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Start služby BeRider v Brně tak je pouze prvním krokem nové spolupráce: Partneři chtějí budovat multimodální systémy městské dopravy, zejména za pomoci digitálních řešení, a podporovat udržitelnou mobilitu v Brně, která uleví městu od zátěže způsobené individuální automobilovou dopravou.

Elektromobilita v tom hraje ústřední roli. Tímto způsobem Škoda Auto DigiLab podporuje město při realizaci jeho smart city strategie a vyvíjí nová řešení a služby mobility pro obyvatele, studenty a návštěvníky jihomoravské metropole.

Brno je sídlem vysokých škol, technologických společností, mezinárodních startupů a výzkumných center. Jihomoravská metropole je mimořádně atraktivní pro studenty, což z města dělá mladé a moderní město s velkým zájmem o nové trendy.

Partneři memoranda jsou přesvědčeni, že udržitelná městská mobilita je téma, které lidé v Brně považují za důležité. Službou „BeRider“ Škoda Auto DigiLab přináší do Brna další zajímavou možnost pohybu po městě.

Ještě před rozmístěním až 250 skútrů v centru města budou na mapě vyznačeny zóny, ve kterých lze elektrické skútry vypůjčit a opětovně vrátit. Bude sem patřit zejména širší centrum města, univerzitní kampus a další důležitá místa pro občany tak, aby byla služba co nejvíce dostupná.

BeRider za tři měsíce provozu v Praze v minulém roce zaznamenal více než 23 000 rezervací. Dvoumístné skútry jsou pro uživatele zároveň i velmi bezpečné: velká kola, robustní rám, kotoučové brzdy a 2 helmy v zavazadelníku zajistí bezpečnou jízdu.

Dále jsou skútry vybaveny LED předním světlem a držákem mobilního telefonu, který také umožňuje jeho nabíjení přes USB. Pro vypůjčení skútru si uživatelé do svého smartphonu musí nejdřív nainstalovat aplikaci BeRider, která je zdarma k dispozici pro iOS a Android, a zřídit si účet.

Po úspěšné registraci se ukáže mapa s dostupnými skútry, které je možné si rezervovat předem. Uživatel vybraný skútr odemyká i zamyká komfortně přes aplikaci, bez klíče. Po skončení jízdy uživatel uloží přilbu zpět do zavazadelníku. Krátkým potvrzením prostřednictvím aplikace pak pronájem ukončí.

Základní cena za minutu je 5,- Kč, ve výhodných minutových balíčcích uživatel dosáhne až na cenu 3,30 Kč za minutu. K řízení elektrického skútru je nutný řidičský průkaz motorového vozidla skupiny B nebo řidičský průkaz na motocykl skupiny A1.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele runner42

Sdílení koronaviru :D

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan.

Obrázek uživatele Kuk

off
Nějací kkoti Diesel brothers dostali masnou pukutu skoro milion dolarů za to že porušili zákon o znečišťování ovzduší prodejem upravených pickupů, z kterých se valí kouř ve velkém. Prostě chlapácká křupanská demence.

https://driving.ca/auto-news/news/tvs-diesel-brothers-to-pay-us850000-fine-for-rolling-coal

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Koukam ze vetsina vasich prispevku zacina slovem Off.Taky se mi to obcas stava. Cloveku to proste neda.

Ty dyzl brachy potkat vecer tak se strachy asi....

Obrázek uživatele Kuk

A většina tvejch příspěvků nezačíná ničím, nekončí ničím a obsah je úplně nulový, tedy pokud nepočítám tu tvojí dojmologii a zbožná přání jak to někdo někomu určitě brzo natře apod. kraviny. Tvé příspěvky s hodnotnejma informacema, nebo aspoň podložené nějakým zdrojem by se dali počítat na prstech jedné ruky. Smutné.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele E.M.

Slova primátorky jsou trapná a směšná, neboť se po hřbetě její domovské ODS vyšplhal do vedení města pan Mandát a jeho stupidní spolek Brno autem, který dělá všechno pro to, abychom se tady udusili jedovatými zplodinami a ulice vypadaly jako prodejní plocha autobazaru.

Nicméně jsem velmi rád, že BeRider bude v Brně a určitě jej využiju :-)


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live