Schneider Electric uvádí domácí dobíjecí stanici pro elektromobily

redakce - 16 Červen 2014

Domácí nabíjecí stanice EVlink Wallbox od Schneider Electric jsou navrženy speciálně pro použití v garážích a na rezidenčních parkovištích. Elektromobil dokážou nabít za méně než čtyři hodiny.auto elektromobily Schneider Electric domácí dobíjecí stanice EVlink

Domácí dobíjecí stanice Schneider Electric EVlink
foto: Schneider Electric

TISKOVÁ ZPRÁVA

Schneider Electric, globální specialista na řízení energií, představil další generaci nabíjecích stanic pro elektromobily. Pod označením EVlink Wallbox nabízí zařízení pro nabíjení elektromobilů se špičkovými bezpečnostními, diagnostickými a ergonomickými parametry.

Navíc je nabíjecí stanice optimalizována pro použití v prostorech domu, garáže, nebo rezidenčního parkoviště.

Navzdory postupnému nárůstu veřejných nabíjecích stanic stále platí, že nejlepší místo pro nabíjení elektromobilu je tam, kde řidič běžně parkuje, tedy doma.

Na rozdíl od nabíjení běžnou domácí elektrickou zásuvkou, které může trvat až 12 hodin, umožňuje nabíjecí stanice EVlink Wallbox rychlé a pohodlné nabíjení s garancí bezpečného použití jak pro obsluhu, tak samotný elektromobil.

V závislosti na značce elektromobilu může plně nabité vozidlo vyrazit do ulic už za méně než 4 hodiny. Majitele potěší také minimalistický design zařízení, díky kterému nabíjecí stanice nepůsobí na fasádě rušivě.

Konstrukce je určena pro každodenní použití a garantuje plně funkční provozní vlastnosti při instalaci jak v garáži, tak ve venkovním prostředí.

Schneider Electric podporuje zelenou mobilitu prostřednictvím partnerství s výrobci automobilů jako je BMW, Ford a Renault. Uvedení EVlink je další článek do mozaiky aktivit podporujících rozvoj elektromobilů v České republice.

Technické parametry:

• Model: EVlink EVH
• Verze: typ T1 nebo T2 s integrovaným kabelem
• Výkon: od 3,7 kW do 7,0 kW

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele EKOLO

ZOE je možno nabíjet s plným využitím běžné , "obyčejné" třífázové zásuvky pomocí adapteru Crome příkonem 22 kW. Kdo byl na našem srazu, mohl to vidět. www.elektromobily-os.cz

---

Jaromír Vegr - EKOLO elektromobily

Obrázek uživatele Jolinar

Nejak mi to nesedi, je to vubec pro Evropu? Kdyz se tam pise z obyc zasuvky za 12 hodin... to se i ten Leaf nebo iOn nabijou rychleji z obyc zasuvky a pro Teslu je takova nabijecka stejne zbytecna...

btw: cena?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hádám, že Teslu s 85 kWh baterkou to do 4 hodin asi nezmákne... Mohu se zeptat, jaký je rozdíl oproti třífázové zásuvce?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Rozdíl?

Např. stanice "říká" po datové lince autu kolik si může sosnout proudu (A). A nabíječka v autě se dozví o odpojení napájení před přerušením proudu (datové piny jsou kratší), atd

Obrázek uživatele Jolinar

PWM signal bych rozhodne nenazval datovou linkou, ale tak budiz no :D

Jste jen popsal základní bezpečnostní funkce EVSE elektroniky, která musí být přítomna vždy mezi veřejnou rozvodnou sítí a elektormobilem jak v USA tak v evropě.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Josef se ptal na rozdíl proti obyčejné 3fázové (průmyslové) zásuvce.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já měl dojem, že tesla má nabíječku vestavěnou, takže tohle postrádá smysl? Stejně tak Leaf, Volt apod.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na fotce je Renault Zoe. Ne každé auto je možné, byť přes nějakou redukci, připojit do průmyslové 3f zásuvky.

Tak to pardón :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?