Scania představuje nová nákladní auta pro udržitelnou městskou přepravu

redakce - 07 Prosinec 2017

Scania, součást Volkswagenu představuje udržitelná řešení pro distribuci zboží, svoz odpadu, požární a záchranné vozy v městském prostředí.auto nákladní auta nová řada Scania

Scania je předním světovým poskytovatelem řešení v oblasti dopravy. V roce 2016 zákazníkům dodala 73 100 nákladních automobilů, 8 300 autobusů a také 7 800 průmyslových a lodních motorů.
foto: Scania

Scania uvádí mimo jiné výkonné plynové motory pro širokou škálu aplikací a novou řadu 7litrových motorů pro snížení spotřeby paliva a zvýšenou nákladní kapacitu.

Scania nyní vstupuje do třetí fáze uvádění nové generace nákladních vozidel na evropské trhy. Důraz je kladen na městské využití pro distribuční a transportní činnosti uvnitř, kolem a mezi městy, stejně jako pro svoz odpadu a komunální a záchranné vozy.

Mobilita je zásadní pro to, aby moderní města mohla efektivně fungovat a byla atraktivní a udržitelná. Městská dopravní řešení zahrnují vše od distribuce potravin a svozu odpadu po pokročilé logistické systémy se zaměřením na udržitelnost a efektivitu.

Velká města s mnoha obyvateli na malé ploše nabízí z hlediska provozu velkou výzvu: mnoho řidičů musí sdílet jednu komunikaci, aniž by se dostali do vzájemné kolize.

Scania nadále razí cestu pomocí řešení, která jsou udržitelná ze všech úhlů pohledu. Přitom splňují typické problémy, se kterými se městská doprava musí vyrovnávat, jako jsou profitabilita, hluk, dopad na životní prostředí a zácpy. Zavedení nové řady nákladních vozidel Scania tak výrazně rozšiřuje nabídku řešení pro městský provoz.

"Společnost Scania přijala strategické rozhodnutí o doplnění nových služeb a řady velmi univerzálních výrobků jak na straně motoru, tak také kabiny,” vysvětluje Alexander Vlaskamp, Senior Vice President Scania Trucks.

„Schopnost operátorů a kupujících přizpůsobit udržitelné řešení v rámci rozhovoru se společností Scania dosahuje nových úrovní, bez ohledu na městskou aplikaci nebo druhy výzev, které jsou s ní spojeny. Udržitelnost je zásadní otázkou pro města po celém světě.”

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Vtip roku - Scania uvádí mimo jiné výkonné plynové motory pro širokou škálu aplikací a novou řadu 7litrových motorů pro snížení spotřeby paliva a zvýšenou nákladní kapacitu. - Takže si sedneme ke komínu plynového kotle, zhluboka se nadechneme a máme tu Scania udržitelnou městskou přepravu :-(

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 87 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 40 tis. km (54 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

Scania člili VW letos dostala pokutu 1 miliardu $ za neudržitelnej 14ti letej kartel výrobců náklaďáků za manipulování cenama a jiné techtle mechtle motajíci se kolem úrovně emisí. Jen takové drobné doplnění k tý jejich udržitelnosti.

VW's truckmaker Scania fined 880 mln euros for price fixing
https://www.reuters.com/article/legal-eu-scania-cartel/vws-truckmaker-scania-fined-880-mln-euros-for-price-fixing-idUSKCN1C229A

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion