Šampionát Formule E má novou školní odnož

Jan Horčík - 25 Prosinec 2014

Šampionát závodů elektrických formulí Formula E spustil svou studentskou odnož. Jmenuje se "Formula E School Series" a její první závod se pojede během nadcházejícího ePrix v Buenos Aires dne 10. ledna 2015.auto Formule E studentská soutěž závod

Formule E bude mít také studentskou verzi soutěže
foto: Formula E

V rámci soutěže "Formula E School Series" se utkají týmy studentů z 10 místních škol. Budou mít za úkol postavit svůj vlastní závodní elektromobil a následně s ním vyrazit na 2,44 km dlouhou trať Buenos Aires ePrix v oblasti Puerto Madero.

Studenti mohou být ve věku 11 až 16 let. Jejich rodinní příslušníci navíc dostanou zdarma lístky k účasti na celých závodech Formule E a místní radnice poskytne dopravu zdarma. Alejandro Agag, šéf Formule E, si spolupráci s místními školami a úřady pochvaluje.

"Iniciativa má za cíl inspirovat mladé lidi k tomu, aby se začali zajímat o udržitelnou mobilitu a strojařinu, a krom toho to pro ně bude zcela jedinečný životní zážitek. Stejně jako ve Formuli E, i tady se závody zaměří na energetickou efektivitu a rychlost," řekl doslova Agag.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station