S auty na CNG dostanou obce u plniček innogy slevu

redakce - 26 Leden 2017

Společnost innogy podpoří obce, které nakoupí automobily s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Majitelům vozidel pořízených z dotačního titulu ministerstva životního prostředí (MŽP) – podpora čisté mobility – nabídne slevu 1 Kč/kg natankovaného u svých stanic.Plnící stanice CNG v Trutnově

innogy
foto: innogy

„Slevou na pohonnou hmotu chceme obce a jejich organizace více motivovat pro využití dotace na nákup CNG vozidla. Využívání CNG vozidel se vyplatí jak při delších trasách, kdy uplatníte výhodu ekonomickou, tak i na kratších vzdálenostech, kde je znatelná především výhoda ekologická. Pro města a jejich organizace tak chceme podpořit a zvýhodnit hlavně ekologické vlastnosti,“ říká Zdeněk Kaplan, jednatel innogy Energo.

Ministerstvo životního prostředí v současné době registruje zhruba 20 žádostí za 10 milionů Kč v rámci pilotní výzvy na nákup vozidel na alternativní pohon v obcích a krajích. Příjem žádostí probíhá od 10. listopadu 2016 a potrvá do 31. března 2017. Alokovaná částka činí 100 milionů Kč. „Nejvíce žádostí zatím evidujeme u kategorie osobních automobilů,“ informoval Jaroslav Kepka z oddělení politiky a strategií MŽP.

Předmětem podpory je nákup nových nebo nově přestavěných vozidel s alternativním pohonem s emisní normou Euro 6. Ministerstvo nabízí bonifikace za staré ekologicky zpracované vozidlo s emisní normou Euro 3 a starší a k tomu 10 000 Kč nad rámec dotace. Projekty je nutno realizovat do 31. prosince 2018.

„Žádosti mohou podávat územní samosprávné celky, tedy obce a kraje, a svazky obcí. Dále pak jde o příspěvkové organizace, obecně prospěšné společnosti, spolky a pobočné spolky založené obcí či krajem a také o akciové společnosti a společnosti s ručením omezeným, které vlastní z více než 50 % obec či kraj,“ připomněl Kepka.

Podpora je rovněž určena pro všechna nová homologovaná vozidla s alternativním pohonem v Česku. „V této výzvě můžeme podpořit až 400 elektromobilů a plug-in hybridů a až 400 CNG vozidel,“ doplnil Kepka.

V souvislosti s tankováním CNG nabízí innogy praktický platební systém prostřednictvím CNG karty. Karta platí pro všechny stanice v Česku zapojené do sítě. Vyúčtování probíhá jednou měsíčně za veškerý odebraný CNG na všech stanicích.

innogy v současné době provozuje 21 CNG stanic, k nimž by každý rok mělo přibýt deset dalších. Řidiči osobních automobilů zde natankují do tří minut.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ale jen pro obce. pro lidi NIC !!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hyundai dodá Lesy ČR : 411 ks Tucson s 2-litrovým DÍZL motorem za 153,2 milionu CZK bez DPH

ekonomika.idnes.cz/hyundai-doda-nove-vozy-lesum-cr-d3e-/ekonomika.aspx?c=A170125_113839_ekoakcie_suj

Obrázek uživatele Radovan

To by člověk fakt v téhle zemi brečel. Když do lesa, tak s 2litrovým dýzlem, aby nás ten stromy vyráběný kyslík neotrávil. A to mohli koupit za ty prachy klidně i dražší plyňáky, když dotace by jim to vyrovnala. Když stávající elektrické 4kolky jsou do lesa zatím nevhodné. Ovšem nedržme se při zemi a zeptejme se rovnou, proč by v našich lesích nemohly jezdit nejlépe plugin hybridy Mitsubishi Outlander?

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

LPG je LEPČÍ ;)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

lpg.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mapy LPG ČR / €U

seznamlpg.cz

mylpg.eu/stations/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nechápu proč se chlubíte, že jezdíte na LPG za 1,30Kč/km

S CNG jezdím za 0,75Kč/km :(

možná by se to pak ještě chtělo zamyslet nad tím, co jde z výfuku, což pro laikovi lze jednoduše ukázat... ukažte mu jaký teče motorový olej z jeho auta při výměně ... u CNG bude stále průhledný :o)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

za 0,75?? A v už tom máš i započítaný náklady na novou popelnici cng nebo jetýho tourana kerýmu bouchají 200barový prorezlý nádrže?? :)))) No určitě v tom nemám napočítaný Brambo 5tku benzín z germánie za babku s předělávkou v garáži za 3 pětky :)))))) A každopádně nejezdíš na český odpad při zpracování ropy na plasty jménem LPG ale zemák plyn CNG zas a znovu z dovozu za který republika vyváží tvrdou měnu soudruhu ;) Nehledě že nemáš kde natankovat a stát ti musí stavět další stanice kdežto LPG je po republice na tisíc. Takže už to konečně chňápeš ty propagandistický experte :DDDD

Obrázek uživatele Michelin

Na LPG jsem kdysi najel spoustu kilometru a jeden z hlavnich rozdilu oproti benzinu byli take vymeny oleje, pri kterych se vypoustel uplne pruzracne cisty olej. V servisech na to vzdy zirali.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zas a znovu furt dokola !! Nechte si svůj metan CNG my ho ani nechceme my máme svůj ČESKÝ KRALUPSKÝ ODPADNÍ PRODUKT PŘI ZPRACOVÁNÍ ROPY na PLASTY jménem : LPG
... a jezdíme si celkem eko za 130Kč/100 km
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

lpg.cz/main/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No a prostý lid nedostane nic, paráda.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

přesně tak, zku..vené Innogy je jedno jestli RWE či jeslti tomu budu nadávat jinak... když jsem chtěl slevu, poslali mě do prdele. Když jsem chtěl platbu inkasem ani na 3x to nebyli schopni nastavit... tak jsem šel jinam.

A teď čtu, že slevu dají POUZE OBCÍM ... koukám, že jsem dobře udělal. Logika, dáme slevu tomu, kdo už slevu dostal :( a ten kdo si koupil auto za plnou cenu ať si zaplatí i celou cenu za palivo šme..di

Jak to, ze nic !! Slevu 1 Kc na kg !!

---

heros

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ale jen pro obce. pro lidi NIC !!!


Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.