RWE si drží největší podíl na prodeji CNG

redakce - 16 Únor 2015

Největším prodejcem CNG na tuzemském trhu zůstává skupina RWE. V narůstající konkurenci provozovatelů CNG plnicích stanic uhájila téměř pětinový podíl na trhu a v loňském roce prodala celkem 5,146 milionů m3 CNG z celkových 29,912 m3 prodaných v roce 2014.auto prodej CNG RWE

Společnost RWE si stále drží největší podíl na prodejích v České republice
foto: RWE

TISKOVÁ ZPRÁVA

„Abychom si pozici lídra udrželi i nadále, musíme posílit síť našich plnicích stanic. Proto spolupracujeme s několika partnery a máme smluvně zamluven takový počet lokalit, abychom reálně mohli postavit a provozovat 50 veřejných CNG plnicích stanic,“ říká jednatel RWE Energo Zdeněk Kaplan.

Ačkoliv se v letošním roce navýšila tzv. spotřební daň na CNG, RWE od února zlevnila CNG. Na plnicích stanicích RWE motoristé nyní tankují kubík CNG za 19,4 Kč. Pro srovnání odpovídá toto množství CNG energeticky jednomu litru benzinu.

„Sledujeme dění na trhu a chceme hlavní výhodu CNG, tedy úsporu při provozu auta, našim zákazníkům poskytovat i nadále,“ dodává Zdeněk Kaplan.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Kaplan zapomněl zmínit že RWE je ze všech dodavatelů CNG na českém trhu NEJDRAŽŠÍ. 27.20 Kč/kg v Plzni? Ať se jde bodnout.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Až se Vám na tom CNG autě něco pokazí jako mě zjistíte, jak je všechno drahé a že se to nedá koupit jinde než v Autorizovaném servise. A rázem jde matematika úspor do kytek.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

CNG přestavby jsou od firem Landi Renzo, BRC, ... a to i v případě originál CNG vozidel. Takže díly se koupit dají. Pravda je, že takový CNG reduktor stojí třeba 10000Kč, ale vydrží dlouho a servis naftového auta by taky nebyl zadarmo...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Německo schválilo prodej divize RWE ruskému miliardáři
novinky.cz/ekonomika/345690-nemecko-schvalilo-prodej-divize-rwe-ruskemu-miliardari.html

Tak záleží na tom co a jestli není možné to opravit místo koupě nového dílu.

Obrázek uživatele Jolinar

pri jakem tlaku se urcuji ty m3 ?
proc se to radeji neudava na kg nebo kWh? m3 je podle me dost na nic jednotka pokud neni doplnena o tlak.

1 Atm, 0°C

Obrázek uživatele Jolinar

diky za doplneni

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hádám, že se to uvádí za atmosférického tlaku, jako normální plyn.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station