RWE má v Evropě 2000 dobíjecích stanic pro elektromobily

Jan Horčík - 29 Říjen 2012

Právě minulý týden společnost RWE připojila v Dortmundu svou 2000. dobíjecí stanici pro elektromobily v Evropě. S budováním infrastruktury začalo RWE už před čtyřmi lety. Zdaleka nejvíc nabíječek je v Německu, konkrétně v Berlíně, následují Amsterdam, Dortmund a Essen. V České republice má RWE dvě dobíjecí stanice.elektromobil dobíjecí stanice RWE Německo

Německo se svými 81,8 mil. obyvatel má už tisíce dobíjecích stanic. Česká republika (10,5 mil. obyvatel) se zatím blíží k první stovce.
foto: RWE

Neustále se rozšiřující síť dobíjecích stanic RWE dnes nalezneme v 17 zemích Evropy: Německo (1370), Nizozemsko (367), Rakousko (91), Švýcarsko (31), Polsko (31), Maďarsko (23), Dánsko (20), Lucembursko (18), Británie (12), Belgie (10), Slovensko (8), Turecko (6), Srbsko (4), Chorvatsko (3), Francie (2), Bulharsko (2), Slovinsko (2), Česká republika (2).

Z celkového počtu 2000 je jich 1525 veřejně přístupných, 475 jsou privátní nebo provozní dobíječky. Celkem 1150 nabíjecích stanic provozuje RWE, 375 je provozováno skrze RWE-eRoaming některými partnery. Všechny tyto stanice jsou zásobovány elektřinou z obnovitelných zdrojů energie.

elektromobil dobíjecí stanice RWE Německo Evropa

Klikněte pro interaktivní mapu dobíjecích stanic RWE

V počtu dobíjecích stanic co se samotných měst týká jasně vede s 260 stanicemi, s 155, Dortmund s 78, Essen s 77 a Mülheim a.d. Ruhr s 29. Dále pak s 28, Utrecht s 24, Hamburg s 22, Frankfurt nad Mohanem s 22 a s 21.

Měsíčně se u dobíjecích stanic RWE v celé Evropě uskuteční kolem 6000 dobíjení. To je čtyřikrát více než před rokem. Celkový výkon dobíjecích stanic spravovaných v síti RWE dosahuje 40 MW, což odpovídá asi 20 větrným turbínám. Zákazníci mohou u dobíječek platit buďto s pomocí speciální karty, nebo mobilu a SMS.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže v Česku je každá t i s í c í stanice.Hlavně ,že pořád inzerují reklamy na l e v n o u elektřinu!!!!!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Písali ste, že sta na Vašu mapu zakreslili dobíjacie stanice i v Bratislave a Viedni, no stále na nej nič nevidno.

Btw bolo by super, keby ste zakresľovali do mapy i elektrostanice v SR. I na tej mape RWE vidím v SR štyri stanice.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Časem budeme pochopitelně přidávat i další stanice v nejbližším zahraničí.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Hmmm, elektrický fiátek pětistofka. Hezký. :)

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012, jen 1-f 3,6kW


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil