Ropná společnost BP kupuje britského výrobce a provozovatele nabíjecích stanic Chargemaster

Jan Horčík - 02 Červenec 2018

Boom elektromobility už uznávají i ropné společnosti. A tady je další důkaz. British Petroleum kupuje Chargemaster, největší britskou nabíjecí síť.nabíjecí stanice pro elektromobily Chargemaster

Nabíjecí stanice ChargeMaster, nově patřící pod ropný gigant BP.
foto: BP

Nová společnost se bude jmenovat BP Chargemaster. V Británii provozuje přes 6500 nabíjecích bodů. V současné době jezdí ve Velké Británii asi 135 000 aut do zásuvky. Do roku 2040 to ale má být až 12 milionů!

Podobný krok jako BP nedávno uskutečnil Shell, když koupil nizozemskou síť nabíjecích stanic NewMotion. A bezesporu nejde o poslední akvizi takového druhu. Ropné společnosti začínají brát v potaz, že prodávají paliva, nikoliv jen "fosilní paliva".

Společnost BP zaplatila za Chargemaster £130 mil., v přepočtu téměř 4 miliardy korun. Pro giganta jakým BP je jsou to spíš drobné. Pro elektromobilitu jako takovou jde však o další významný krok.

BP vybuduje na všech svých 1200 čerpacích stanicích v Británii nové nabíjecí stanice. Ve většině případů půjde o ultra-rychlé nabíječky s výkonem až 150 kW.

Chargemaster byl založen v roce 2008. Název jeho sítě nabíjecích stanic je POLAR. V současné době má asi 40 000 zákazníků, své nabíjecí stanice si vyrábí sám doma v Británii a k jejich napájení využívá pouze obnovitelné zdroje.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

SmartPlug EVSE tester EU Version (Type 2)
https://www.tindie.com/products/sparctech/smartplug-evse-tester-eu-version-type-2/

Obrázek uživatele Kuk

Jen Androjd

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Chvíli si ji necháme, pak to zrušíme. :-)

Obrázek uživatele Kuk

Ropáckej moloch chce mít kontrolu i nad EV a hlavně si vylepšit zelenej imidž po ekologickým průseru v Mexickým zálivu. Prostě greenwashing.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

rok 2040 je daleko, nás zajímá kolik jich tam bude jezdit příští rok 2019 a kolik 2020 :))


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil