Robotika ve školách díky stavebnici LEGO

Jan Horčík - 06 Leden 2016

Robotická auta jsou "další velká věc". Na silnicích je zatím jen Tesla Motors, ale připravuje je dokonce i Kia. Dánské LEGO přichází s novou stavebnicí, s pomocí které chce robotice učit děti už na školách.auto LEGO stavebnice WeDo 2.0 robotika

Základní verze nové stavebnice LEGO WeDo 2.0 určené pro děti od sedmi let výše
foto: LEGO

LEGO ukázalo svou novou robotickou stavebnici WeDo 2.0 na veletrhu CES 2016 v Las Vegas. Spadá do edice "LEGO Education", což je řada stavebnic určených pro školky a školy. I menší děti se na nich mohou naučit jak fungují stavební stroje, letadla nebo větrné elektrárny.

Kromě toho ale LEGO už nějakou dobu nabízí také sadu LEGO Mindstorms, která díky počítačům, senzorům, elektromotorům a dalším komponentám umožňuje sestavovat velmi komplexní roboty.

Novinka WeDo 2.0 je však vyloženě edukační záležitost, která má dětem umožnit osahat si pokročilou technologii a vědeckou práci vlastníma rukama. Vyzkouší si přitom i základy programování.

Klasické LEGO kostky doplněné o servomotor a senzory doplňuje také WeDo 2.0 aplikace pro iPad, Android, PC a Mac. Ta umožňuje sestavené robotické stroje jednoduše naprogramovat.

Dánský hračkářský gigant ale nenechává veškerou práci na učitelích, a tak společně se sadou přichází i 40 hodin lekcí, 8 krok po kroku popsaných projektů a osm dalších, ne tak detailních.

Úlohy jsou určeny pro žáky druhé až čtvrté třídy a mají studentům ukázat možnosti jak přemýšlet o problémech a experimentovat s možnými řešeními. Cena základního setu činí v přepočtu 4000 Kč.

auto LEGO stavebnice WeDo 2.0 robotika

foto: LEGO
tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t
Obrázek uživatele PaRi

Pěkné, jen škoda té vysoké ceny.

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (5300 km)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S vysokou cenou samozřejmě souhlasím, ale není to rozhodující. V ČR jde přeci ve vzdělávání o soupeření státního a soukromého školství. Tak pokud Lego jetím správným didaktickým počinem vzdělání, bude to asi i zájmem zřizovatele a rodičů. Pokud jsou rodiče ochotni si připlatit za školku s výukou angličtiny tak proč neumožnit předškolákům rozvoj a odhalení technického talentu. Možná tento projekt LEGA nastartuje a objeví nové Musky a Jobse i v českých a moravských končinách.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nebylo by lepší objevit v českých dětech nové Hrdličky, Pauery, Janečky, Freie, Škody a spoustu další, o kterých krom odborné veřejnosti nikdo neví a přitom ovoce jejich práce denně každý používá a těží z nich?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to by jste se na to měl anonyme zeptat pana Klause ml. - jak opravdu byl a je úspěšnou jeho bývalá líhen vzdělanců. Kolik Hrdličků, Gočárů, Hubáčků, Vichtrlů z jeho prestižního vzdělávacího zařízení vzešlo. Obávám se, že za dvacet pět posledních let se ale ani potomci utiskovaných minulým režimem nemohou rovnat Rožmberkům, Šlikům, Valdštejnům. I když v případě Valdštejna právě rozhodnutí prodat Plzenskou slévárnu ing. Škodovi dalo impuls rozvoji Plzně nejen v oboru pivovarnictví. Ano zánik Českého sirkařství a mydlovarnictví a nakonec i obuvnictví a krejčovství je též .......!


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion