Robotický pes Spot jde do prodeje, cena začíná na 1,8 milionu korun; už hlídá kosmodrom SpaceX

Jan Horčík - 19 Červen 2020

Americká společnost Boston Dynamics uvádí do volného prodeje svého robotické psa jménem Spot.robotický pes Boston Dynamics spot

Spot, robotický pes společnosti Boston Dynamics, je výsledkem několika desítek let vývoje v oblasti robotiky.
foto: Boston Dynamics

Cena základní verze robotického psa Spot Explorer začíná na $74 500, což je v přepočtu asi 1,8 milionu korun. Kromě této lze objednat také verze Enterprise a Academic, které jsou dražší, ale Boston Dynamics neřeknou o kolik.

Robopsa je možné vybavit množstvím přílušenství. Například balíček Inspection za $29 750 vylepšenou kameru, která může detailně zkoumat cokoliv si zamanete. Balíček Lidar + Awareness za $34 570 umožní Spotovi se lépe pohybovat ve složitém prostředí.

Boston Dynamics uvažují o využití Spota zejména v oblasti stavebnictví, ropném průmyslu, těžařství, energetice, veřejné bezpečnosti, zdravotnictví, ale i výzkumu a zábavě.

Jeden z prvních kusů robopsa, natřený na červeno, byl aktuálně spatřen na budovaném kosmodromu společnosti SpaceX u vesničky Boca Chica. Jmenuje se prý Zeus.

Manuál pro Spota nicméně upozorňuje na řadu omezení, která mají zabránit zranění či dokonce usmrcení lidí anebo poškození samotného robota. Například by se neměl pohybovat mezi pohybujícími se objekty - kolem dětí, v provozu a podobně. Nedokáže totiž předvídat pohyb ostatních objektů.

Robopes Spot

Robopes Spot
foto: Boston Dynamics

Zároveň má problémy s pohybem na kluzkém povrchu a tam, kde je řada průhledných povrchů (skleněné dveře či okna), do kterých může narážet. Snadno se také zamotá do drátů ležících na zemi a podobně.

Boston Dynamics také v manuálu upozorňují, i když nepřímo, že byste Spota neměli využívat jako zbraň nebo útočné vybavení.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Terminator prichazi.

No akurát že ste si to niekde asi zle preložili lebo nema byť určený na kontrolu areálu pred votrelcami ale kontrolu arealu a zariadení pri testoch rakiet. Keď je nebezpečené sa pohybovať v blízkosti zariadení ktoré možu prejsť rýchlym neplanovaným rozobratím.

Kosmodrom je rusky nazev. Proc ne Space Center, nebo Astro Center. Stejne jako Jingle bells/Rolnicky je americka pisnicka a komousi tam propasovali dedu mraze. Ten at zustane s kosmodromem na Sibiri.

Obrázek uživatele Krueger

Black Mirror díl "železná vůle"
O tomhle robopejskovi ;)

Když si firmy s velkými areály spocitaji, že jeden robopes jim nahradí 4 důchodce z najaté agentury, tak to jsou dobře investované peníze. To mají za 2 roky zpátky.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Obrázek uživatele runner42

Je z plastu? Jestli ne, naši snědí imigrantni ho čórnou raz dva. Důchodce zatím nekradou.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Podle sebe soudím tebe?

Bingo. Runner je usvedceny zlodej.

Obrázek uživatele Michelin

Nee.
Je to zamestnanec trolli farmy, ktera ma aktualne za cil spinit elektromobilitu a rozvracet unii, takze rypnuti do imigracni politiky je alternativa, kdyz se zrovna nepise o elekromobilech...

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Troll%C3%AD_farma

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Ale jdi, lulínku :-). Člověk nemusí být zaměstnancem trollí farmy aby měl chuť najust rozvracet všechno o čem rudí melouni tvrdí jako kdysi komouši třešňoví, že si rozvracet nedají.....

Obrázek uživatele Jolinar

netusim co je lulinek, ale mate pravdu, ze nekteri ani neusi byt zamestnanci troli farmy, proste jsou jen debilni...

Reakce Douga DeMura (a také mě) na tu cenu: ,,For seventy-six thousand dollars!''

ubytovanie pre Zeusa :)
https://www.tesmanian.com/blogs/tesmanian-blog/spacex-robotic-dog


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.