Robotický Nissan Leaf poprvé na veřejné dálnici

Jan Horčík - 28 Listopad 2013

Šéf Nissanu nedávno potvrdil rok 2020 jako nejzazší termín pro robotická auta. Už předtím automobilka potvrdila, že je testuje v reálném provozu. Podívejte se na úspěšné testy roboaut Nissan z japonských dálnic na novém videu!auto elektrické auto Nissan Leaf autonomní robotická auta Japonsko prefektura Kanagawa

Autonomní robotické elektromobily Nissan Leaf při testech v japonské prefektuře Kanagawa
foto: Nissan

Automobilka Nissan uskutečnila první test svých robotických aut (elektromobilů Nissan Leaf) na veřejné dálnici. Stalo se tomu v prefektuře Kanagawa na dálnici Sagami, jihozápadně od Tokia. V autě jeli vicepředseda Tošijuki Šiga a guvernér prefektury Juji Kuroiwa. Později se autem mohli projet i novináři.

Skoro-šéf Nissanu si následně velmi pochvaloval podporu, kterou od prefektury mají. Není se co divit, automobilka má hlavní sídlo v Jokohamě, které je hlavním městem prefektury Kanagawa a druhým největším v Japonsku po Tokiu.

Nissan využíval při testech elektromobil Leaf, který se před nedávnem stal prvním robotickým autem, které v Japonsku dostalo poznávací značku. Vůz dokáže v plně autonomním módu fungovat primárně na dálnicích.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol