Robotické auto od MBtech bude jezdit v Plzni a Praze

redakce - 16 Říjen 2017

Autonomní vozidlo LINK & GO se poprvé předvede v akci i v Česku. V rámci dne otevřených dveří jej v Praze a v Plzni představí největší česká engineeringová firma MBtech již zítra. Hybrid.cz bude u toho.auto MBtech Praha Plzeň

Autonomní vozidlo LINK & GO se poprvé předvede v akci i v Česku.
foto: MBtech

Den otevřených dveří (Engineering Day) pořádá MBtech v úterý 17. října 2017 v Plzni a ve středu 18. října 2017 v Praze. Návštěvníci v obou městech si budou moci prohlédnout a projet se autonomním vozidlem LINK & GO, které je dílem MBtech a mateřského koncernu AKKA Technologies.

Pozor, kapacita je omezena, prosíme návštěvníky, aby se registrovali co nejdříve na webové stránce. LINK & GO je inteligentním elektromobilem určeným pro úspornou městskou a příměstskou dopravu. Je schopné plně autonomní jízdy a reakce na okolní dění a má též futuristický design manuálního řízení.

„Veřejnosti přiblížíme svět budoucnosti našima očima: Jaké to je používat vůz, který se sám řídí a parkuje a co můžete očekávat v blízké budoucnosti,“ uvedl Martin Jiroušek, ředitel obchodu a marketingu MBtech.

„Naši konstruktéři se zabývají mimo jiné novými způsoby využití elektrického pohonu. Chceme proto naši firmu představit jako místo, kde se tvoří budoucnost, vznikají zajímavé nápady a projekty, a motivovat specialisty i absolventy technických škol, aby se stali našimi kolegy.“

Návštěvníci dne otevřených dveří MBtech si kromě vozidla LINK & GO budou moci prohlédnout vývojová centra a diskutovat s odborníky na téma budoucnosti mobility.

MBtech je největší engineeringová společnost v ČR. Zabývá se konstrukcí všech typů motorů do osobních i nákladních vozů, vývojem nejnovějších generací převodovek, novými koncepty pohonů, špičkovými technologiemi v oblasti elektriky a elektroniky vozů a integrací pohonů nejen do automobilů, ale také například v letecké, železniční, zemědělské, zahradní a stavební technice.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak to bude u tohoto autonomního vozidla za odpovědnost v případě nehody? Je třeba tam platit povinné ručení? Kdo bude moct za dopravní nehodu, pokud toto autonomní vozidlo někoho přejede? Já jako majitel nebo někdo kdo jej naprogramoval?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Srovnátor na to měl hodně dobrý článek před časem. Tak zkus zapátrat. Podle mě povinné ručení platit budeš muset do té doby dokud se nezmění zákon.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Neměl by někdo zájem o chip-sharing čezu?

Obrázek uživatele Vasek e-UP

odkud jsi?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vysocina.

Obrázek uživatele Vasek e-UP

jsme 2 co by do toho asi sli ale Domazlicko

Obrázek uživatele M.Krupka

H.Týn, Domažlice, Klatovy, ČEZem města zapomenutá. Elektricky mrtvá lokalita.

Obrázek uživatele Vasek e-UP

pry se ma stavet v obou mestech 1Q/2018, tak nezbyva nez verit :)

Ja urcite ne. Kdyz chcete setrit, zkuste si chip naklonovat. Vsechno se da dnes koupit.

Asi nepřišel ještě na to, že na každém stojanu leží čip na horním krytu nabíječky :)

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A nevíte kde by se dal ukrást sud nafty?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vim...

Obrázek uživatele Kuk

Vím, že dečíňáci si jí kupovali levně vod šífařů co jí pašovali v sudech po řece buhví vodkud.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Anonym123

onedlho by mal byť na pumpách sezónny výpredaj letnej nafty pred príchodom zimnej sezóny.

zimna nafta sa tankuje od zaciatku septembra, resp. najprv sa predava zmiesana s letnou.

Obrázek uživatele Anonym123

tak to je smutné. myslel som, že podobne ako v banke so zľavou dostaneš použité bankovky nižších hodnôt, ...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station