Robotická vozítka Navya Arma vozila návštěvníky veletrhu CES

redakce - 10 Leden 2017

Společnost Navya nasazuje po celém světě svá autonomní elektrická vozítka Arma pro přepravu lidí na soukromých místech i na veřejných komunikacích. Vozila také návštěvníky veletrhu CES v Las Vegas.robotický elektromobil Navya Arma

Vozidlo je vybaveno celou řadou senzorů a palubních počítačů, které jsou schopny komunikovat s okolím. Navya těží z velkých pokroků v technologiích automatizovaného a elektrického pohonu aut, a to díky svým zkušenostem v oboru a vysoce kvalifikovanému vývojovému týmu.
foto: Navya

Navya na CES 2017 představuje své 100% automatizované elektrické vozidlo s názvem Arma. Na testovací trati Valea (NP4) mají návštěvníci možnost si vyzkoušet jízdu v plně automatizovaném vozidle, které rozumí životnímu prostředí, umí detekovat překážky a reaguje podle okamžitých podmínek.

Navya je technologická společnost specializující se na vývoj inovativní, chytré a trvale udržitelné mobility. Navya vyvíjí automatizovaná elektrická vozidla, která jsou navržena pro inteligentní přepravu lidí a zboží.

Tato automatizovaná auta, nezávislá na veškeré infrastruktuře, přinášejí revoluci mobility obyvatel a zvyšují produktivitu zaměstnanců v soukromých areálech. V říjnu 2015 Navya představila model Arma, 100% automatizované, plně autonomní elektrické vozidlo pro přepravu až 15 lidí, které se dokáže pohybovat jak v soukromých areálech, tak i po veřejných komunikacích.

V říjnu 2016 schválili akcionáři Navya jednoznačně navýšení kapitálu ve výši 30 milionů eur. Ve firmě získaly podíl francouzské skupiny Valeo a Keolis. Ve společnosti získal podíl i katarský Group8, který doplnil firmy Gavitation a CapDecisif Management, které se připojily v roce 2015 k původnímu investorovi Robolution Capital.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

robomotorka Honda to je věc soudruzi ;)

drsnysvet.cz/honda-predstavila-motorku-s-autonomnim-vyvazovanim/


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil