Rimac představil elektromotokolo pro boháče

Jan Horčík - 05 Září 2013

Že Rimac Automobili, výrobce elektrického supersportu za milion dolarů, kutí nějaký jednostopý vehikl, se provalilo nedávno. Teď už je vše oficiální. Nová sesterská značka Greyp představila elektro-moto-kolo G-12.auto Greyp G-2 elektro-moto-kolo

Elektromotorka mírně říznutá elektrokolem - Greyp G-12
foto: Greyp

Greyp G-12 je údajně stroj navržený tak, aby kombinoval to nejlepší z obou světů: motorek a jízdních kol, resp. elektromotorek a elektrokol. Greyp G-12 se stane tím či oním tehdy, když to zrovna potřebujete.

Klíčky? Nepotřebujete. G-12 se aktivuje s pomocí senzoru otisku prstu. Dokáže uložit až 50 různých uživatelů a každý z nich se může otisknout až 5 prstů. Každý prst pak může nastartovat motorku do jiného módu. Navíc můžete omezovat různé uživatele max. rychlostí nebo dojezdem (časově).

K dispozici jsou celkem tři jízdní módy: ECO, STREET a POWER. ECO odpovídá klasické EU normě pro elektrokola: max. rychlost 25 km/h a ne více než 250 W do elektromotoru. Všechny technické podrobnosti včetně teploty motoru vám pak zobrazí palubní displej.

Max. rychlost je 65 km/h bez jakékoliv asistence jezdce. Dojezd je až 120 km na jedno nabití. Stroj nabízí regenerativní brzdění a dobíjení z 0 na 100 % během 80 minut z běžné 230V zásuvky. Baterie má kapacitu 1,3 kWh a navrhli ji pochopitelně v Rimac Automobili.

Baterie má vlastní pokročilý BMS, který automobilka vyvíjela dlouhá léta. Skládá se z článku A123 Systems, což znamená životnost min. 3000 cyklů se zachováním 80 % kapacity. Hmotnost stroje je 49 kg, takže pedály asi využije málokdo a málokdy. Pochopitelně je sestaven z těch nejkvalitnějších komponent.

Cena pro dealery je nastavena na 6000 euro. První "betaverze" budou údajně k dispozici v říjnu 2013, produkční verze na začátku roku 2014.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

http://www.greyp-bikes.com/
Vtipné propagační video
Greyp G12 introduction
http://www.youtube.com/watch?v=A65dt-zLdSw

Zajímavé vozítko z Francie .Nabízeno v několika verzích.
http://www.sev-world.com/en/products/etricks/
first E-Tricks Testride
http://www.youtube.com/watch?v=XAt156qx1Uo
eTRICKS Day - LifeStyle by MEKATRIX
http://www.youtube.com/watch?v=thLTeA7oaIc

Kdybych byl elektro-pozitivní boháč, tak si koupím jedno skvělé elektrokolo a pak motorku od Zera a ne kočkopes, který je buď ukrtuně těžké kolo nebo ukrutně slabá motorka.

Zajímalo by mě, jestli se někdo zabývá návrhem a výrobou skutečného highend elektrokola. Tím myslím FOC regulaci s adaptivním řízením, ultralehké motory i akumulátory, aby to celé nemělo víc než cca 15kg, případně FV fólii v ráfcích atd.. Je to jen můj subjektivní pocit, že se v této oblasti poslední roky prakticky nic zajímavého neděje?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Už několik let je na trhu elektrokolo Go Cycle, nyní ve verzi 2. Jedná se ale o městské kolo.

Už zase. To je nějaká epidemie mezi publicisty? Pane Horčíku, vím, že jste ten text převzal. Pošlete to prosím méně zdatným kolegům. http://www.proofreading.cz/brzdeni-nikoli-brzdeni Děkuji.

---

hariprasad

Obrázek uživatele Jan Horčík

Text není převzatý, za chybu se omlouvám.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak já ještě jednu přihodím: "tehdy, dyž to zrovna potřebujete" - chybí K ;-)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Zkorigováno, díky.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Víte, že pořád objevuji slova, která špatně vyslovuji a špatně píšu? Někdy automatická kontrola pravopisu pěkně kecá a někdy jsem nepříjemně překvapený. Nejde o slang, ale o vžité přeřeky. Ono je to jako s pletím záhonů. Jak se s tím přestane, tak se to začne zaplevelovat. :-)

---

hariprasad


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.