Renault spustí první evropskou recyklační továrnu, autům v ní vdechne druhý život

redakce - 30 Listopad 2020

Renault oznamuje přeměnu svého závodu ve Flins na RE-FACTORY, první evropský závod cirkulární ekonomiky věnující se mobilitě.auto Refactory renault

Skupina se zavázala, že RE-FACTORY převezme renovační aktivity ze Choisy-le-Roi. Skupina Renault počítá s doprovodnými opatřeními a školením zaměstnanců z Flins a Choisy-Le-Roi, aby rozvíjela jejich kompetence a s cílem zaměstnat do roku 2030 v tomto závodě více než 3000 osob.
foto: Renault

RE-FACTORY se bude budovat mezi lety 2021 et 2024, bude vycházet ze spolupráce široké sítě partnerů z řady sektorů (start-upy, partneři z akademické sféry, velké skupiny, orgány místní samosprávy …).

Bude tvořena čtyřmi středisky, jejichž zkušenosti umožní doprovázet celý život vozidla tím, že se budou zaměřovat na nejdůležitější části cirkulární ekonomiky (zásobování, ekologická koncepce, ekonomika funkčnosti, údržba, opětovné použití, životnost baterií, re-manufacturing a také recyklace).

RE-TROFIT: toto středisko soustředí veškeré činnosti umožňující prodlužovat životnost vozidel a délku jejich užívání, aby ve spolupráci se střediskem Re-Cycle zajistilo efektivní řízení toku dílů a surovin užívaných v jednom závodě.

Bude zahrnovat Factory VO pro další použití ojetých vozidel, činnost „retrofit“ pro konverzi vozidel se spalovacími motory na jiné energie s menší spotřebou uhlíku, oddělení opravy flotil vozidel a nové mobility a také oddělení výroby málo používaných dílů na 3D tiskárnách.

Bude disponovat rovněž testovacím a prototypovým centrem zaměřeným na životnost vozidel a surovin pro obohacení koncepce budoucích vozidel a navrhování zlepšení v průběhu užívání.

RE-ENERGY: toto středisko hodlá posunout do oblasti výroby potenciál aplikací vyplývajících z elektrických baterií a nových energií (optimalizace 1. života baterií, rozvoj aplikací ve 2. životě, jako jsou stacionární ukládání energie, řízení ukončení životnosti baterií, příprava technických řešení a získávání nových energií, jako je vodík).

RE-CYCLE: toto středisko soustřeďující činnosti z Choisy le Roi, bude zahrnovat veškeré činnosti skupiny přispívající k efektivnímu řízení zdrojů a toků s cílem zlepšovat zásobování díly a surovinami v krátkých cyklech a začleňovat rostoucí podíl recyklovaných a znovu používaných materiálů (instalace linky na demontáž vozidel, která se přestala používat, rozšíření re-manufacturingu, opětovného využívání a recyklace materiálů).

RE-START: z důvodu využití a rozvoje výrobního know-how, ale také z důvodu urychlení výzkumu a inovací v oblasti cirkulární ekonomiky hodlá toto středisko přijmout inkubátor a také univerzitní a vzdělávací středisko.

Úkolem těchto čtyř středisek je spolupracovat s dalšími subjekty (dceřiné společnosti, zákazníci, partneři atd…), přičemž tato střediska budou vzájemně propojena a budou se doplňovat. Středisko RE-TROFIT tak bude moci posílat středisku RE-CYCLE použité díly a následně odebírat renovované díly a díly k dalšímu použití.

Další příklad, středisko RE-CYCLE bude zásobovat další střediska díly a surovinami a bude dodávat středisku RE-ENERGY použité baterie na přípravu pro nové využití baterií ve druhém životě.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

off
Další možnost investovat, tentokrát do recyklace baterií.
https://electrek.co/2020/11/27/battery-startup-backed-vw-tesla-co-founder-jb-straubel-quantumscape-qs-public/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Anonym123

ku článku - RE už robia "garážnici", toto je zavesenie sa na verejný rozpočet.

Obrázek uživatele ozana

OT:
https://denikreferendum.cz/clanek/32010-odhaleno-v-den-otravy-becvy-se-v-deze-stala-havarie-proc-zustala-utajena

a přispějte jim prosím

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Obrázek uživatele Marek_

To už jsem četl asi před týdnem, teda něco v tom smyslu, že stopy vedou do firmy Deza. Ale agent Bureš zřejmě tahá za nitky a vší silou se snaží vyšetřování zavést jiným směrem, skrz svoje loutky :-(

---

Lexus GS 450h Premium

Babis musi skoncit ve vezeni.
edit:prispel jsem na podporu investigacniho vysetrovani. Drzim palce at se povede usvedcit viniky.

Obrázek uživatele Anonym123

s prepáčením, iba preto, že pseudonovinár napíše MOHLA mať krvavé oči je pre inak akceptovaného diskutujúceho akosi neakceptovateľné.
nehnevajte sa, ale nechať sa hecovať nedoukom hrdiacim sa povolaním "novinár" je pod ľudskú dôstojnosť. na sk bol pôosledný vyučujúci, ktorý učil budúcich žurnalistov rozoznať realitu od fikcie neslávne známy DARMO. odvtedy je náplňou "novinára" vytvárať zdanie že demokraciu strážia oni.ň
a práve oni demokraciu potláčajú a z verejnosti svojimi výlevmi vytvárajú hlúpe stádo.
ps - tie peniaze sú v najlepšom prípade zbytočne vyhodené, v horšom ste prispel na budovanie fašizmu v zmysle potláčania iných ako odporúčaných názorov. na zlé sa neodvažujem myslieť.

K těm "strážcům demokracie"bych připojil i "pražskou kavárnu"

Vsechno ukazuje na koncentrovane zametani stop ve prospech puvodce otravy. Novinari jsou spojovaci clanek mezi experty a ctenari. I kdyby v clanku byla jen 50% pravda, tak vse ukazuje na DEZU.

Obrázek uživatele Anonym123

život (70+) ma naučil NEVERIŤ overeným správam. väčšinou (80%) sa ukázali nesprávne.
a to onovinároch platí mnohonásobne. iba štýl písania článku musí varovať ... autor nevie o čom píše.

Vetsinu zivota jste stravil za komunistu a tak se vam nedivim, ze nicemu neverite. Ale doba je jina, mate spousta moznosti si veci overit. Samozrejme ze narazite na takove i makove hodnoceni. Ale otravena Becva silne zavani DEZOU.

Už jste slyšel výraz:presstitut?

Uz jste nekdy slysel "stret zajmu"? Nebo korupce, nebo jedna ruka meje druhou atd? Vsechny smeruji na babise.

Já nebudu spekulovat a počkám si na výsledek šetření.Jsem zvědav, jestli se ty Vaše spiklenecké teorie prokáží jako mylné, tak o sobě prohlásíte, že jste mluvka.

Bude zalezet na tom, jakym zpusobem se to vysetri. Pokud to bude stylem "nelze zjistit" a "urcite to nebyla DEZA", tak je vse jasne.

Mimo téma https://oenergetice.cz/plyn/evropske-spolecnosti-opetovne-potvrdily-prizen-projektu-nord-stream-2-i-pres-hrozici-americke-sankce

V ÖMV maji rusaci sve prsty. Reditel ÖMV a jeho manzelka jsou ty dva, kde byl putin na svatbe. ÖMV investoval a samozrejme nechce tratit. Takove zdroje berete vazne? Vsechny uvedene firmy maji rusaci na haku, koupili baliky akcii a hlasovaci prava. Stacilo napsat, ze rusaci chteji stavet dal. Bylo by to kratsi a verohodnejsi.

Tak podle mě je bloomberg seriozní zdroj.Už jsem vám to v minulosti psal několikrát, tak ještě jednou Německo, Rakousko a dálší ten ruskej plyn chtějí(snižování emisí) a ty peníze, co do toho investovaly nespláchnou do záchodu, jenom proto, že to chtějí američani, aby sem mohli dovážet svůj dražší plyn.Je to prostě ekonomická realita, a nějaké politické tanečky na tom nic nezmění.

Tyto nemecke firmy chteji NS2 hlavne kvuli tomu, ze maji s rusaky cachry a ted se boji o spolecne s rusaky investovane penize. Evropa NS2 nechce a znacna cast Nemcu take ne. S USA mame pozitivni bilanci a je vhodne od nich kupovat jejich zbozi aby se to vyrovnalo. Podpora spojencu je vzdy vyhodnejsi nez podpora nepratel. rusko je nas nepritel, tak at nevyskakujou a nedupou si ze to musi byt. Ani rusky jadro ani rusky plyn. rusko je nezadouci.

Nechodíte na nějaké školení do bílého domu, jako bych slyšel Donalda.Naštěstí jsou němci pragmatici, co do obchodu nepletou politiku, tu šou pro diváky bere vážně jenom naivka.My z toho budeme díky tranzitu také profitovat.A těžba z břidlic frakováním je zvěrstvo, které je v EU naštěstí na útlumu, a nechápu ekologicky uvažujícího člověka, který to podporuje, bez ohledu na místo těžby.https://oenergetice.cz/plyn/franci-irsko-dalsi-komplikace-dovoz-plynu-usa-evropy

Trumpeta je klaun, nesdilim jeho myslenky. Sdilim myslenku vzajeme vyhodneho obchodovani a s ruskem si zadelavame jenom na problemy. Proto ruske dovozy odmitam vsude kde to je mozne.

A co Čína? Ta je ok? A pokud ano proč?

Jelikoz mame s CN negativni bilanci jako cely zapadni svet, tak Cina neni pro nikoho vyhodna. Pouze pro ruzne firmy ktere lacino vyrabi a draze prodavaji Cinu miluji.

Takže všichni, včetně Tesly.

Z té logiky vyplývá, že dovoz plynu od Rusáků je ok. Protože dovážíme surovinu, ne? Proč nechceme dovážet suroviny od Rusů a od Amíků ano?

Z logiky veci vypliva, ze kdyz mame s USA pozitivni bilanci, tak dovoz plynu by vyrovnal nerovnovahu. Nemecko ma s ruskem negativni bilanci stejne jako s Cinou, tak je dobre dovoz utlumit.

My jsme proexportní země, my máme pozitivní bilanci s kdekým, tedy krom Číny a několika dalšími zeměmi. Rovnováha neexistuje od doby, kdy se přestalo obchodovat ve zlatě.

S ruskem mame porad negativni bilanci. Nastesti s propadem cen ropy/plynu nas zebrakostat rusko uz tolik neodira.

No Rusko nemusím, máme s nima velmi špatné zkušenosti. Stejně jako s Německem, že?

S tím "vzájemě výhodném obchodování souhlasím", bohužel Trump to tak nevidí viz. jeho embarga a vyhrožování, což se snad za pár měsíců změní.Zatím jsem o zásadních problémech mezi Německem a Ruskem co se týče surovin a zboží neslyšel, takže bych to nechal na nich, a ty "hraběcí rady" si nechal pro sebe.

Obrázek uživatele Anonym123

napíšem to inak - skúsenosti so zakrývaním vinníkov na sk VŽDY ukázali, že sa medzi policajtami našiel najmenej jeden, ktorý podsunul zistené politikom. ďalšia možnosť je niekto spomedzi zamestnancov. a tu iba "novinári".
v jednej diskusii bolo - "je to pravda, napísali to v blesku".
ps - za komunistov nešlo o nedôveru, tam bolotreba čítať medzi riadkami a obstarať si prístup k tlači s obmedzeným počtom výtlačkov. tam súdruhovia písali natvrdo
naj bolo pracovať v zariadení na obranu vlasti, tam sa o prúseroch dozvedel priamo od verchušky - už to konečne vyrobte, pretože si s demonštrantami nevieme poradiť - ten sk protivládny protest kropila striekačka z tých čias :-(

Bud piste cesky, nebo si ty vase kecy nechte pro sebe.

Kolik jazyků umíš, tolikrát si člověkem.

Se pamatuji, kdyz jsem shanel nejake dily na slovenskou linku. Tak jsem slysel "Iba pre slovakov". Tak teda ted rikam jen pro Cechy.

Já na část dovovené na slovensko jezdím pomalu každý rok, a naprosto bez problémů, všude ochotní lidé.

Obrázek uživatele ozana

Nerozumím, zjištěnou pravdu řeknete politikům kteří se to snaží zakrýt?

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?