Baterie EVC

Elektromobil Renault Fluence Z.E. bude jezdit v Austrálii

Ivo Hradil - 29 Červen 2011

Společnost Renault oznámila záměr rozšířit svůj elektrický dosah i na kontinent protinožců a chystá se v polovině příštího roku uvést na australský automobilový trh elektrický sedan . Navíc automobilka ohlásila uzavření partnerské dohody s tamní pobočkou společnosti Better Place.   
Renault Fluence Z.E.
foto: Renault

automobilka má na australském trhu silnou pozici mimo jiné i díky úspěšnému prodeji svého SUV Renault Koleos. Zahájení prodeje si však žádá mnohem pečlivější přípravu a tu má mít na starosti právě Better Place. Ten bude majitelům elektromobilu Fluence Z.E. poskytovat komplexní servisní služby a zajistí i přístup k síti , resp. .

Majitelé nových se také budou mít možnost stát oficiálními členy sítě a využívat navíc balík služeb uzpůsobený pro potřeby řidičů. Členství bude zahrnovat neomezený přístup k síti nabíjecích a výměnných stanic pro , instalaci domácích nebo firemních dobíjecích jednotek, navigační služby, síťový software, nepřetržitou podporu a přístup do zákaznických služeb a mnohé další.

Better Place začne v Austrálii se stavbou elektrické dobíjecí ještě do konce letošního roku a poté bude následovat progresivní uvedení elektromobilu Fluence Z.E. na trh. „Do konce roku vytvoří Better Place napříč celou největší nabíjecí síť pro elektromobily na světě, která by měla svou rozsáhlostí předstihnout i a ,“ tvrdí odvážně v prohlášení Renault.

je pro klíčovým strategickým krokem, do kterého chceme společně s naším aliančním partnerem, automobilkou , investovat přes 4 miliardy eur. Myslíme si, že Renault Fluence Z.E. bude díky své možnosti měnit baterie, velmi atraktivní nabídkou pro australské zákazníky, kteří obvykle cestují na delší vzdálenosti“, řekl Thierry Koskas, šéf programu elektrických vozidel u Renaultu.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nviem, kto si to tam kúpi. V Austrálii sú trochu iné vzdialenosti.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil