Renault chce začít vyrábět lehké dodávky na vodík

redakce - 17 Únor 2021

Renault a Plug Power, nejvýznamnější dodavatel řešení týkajících se integrovaných vodíkových článků na klíč – HFC, spojují své síly v oblasti lehkých užitkových vozidel na vodíkový pohon.Joint-venture umístí do Francie špičkové činnosti v oblasti výzkumu a vývoje, výroby systémů palivových článků a jejich začlenění do vozidel.

Joint-venture umístí do Francie špičkové činnosti v oblasti výzkumu a vývoje, výroby systémů palivových článků a jejich začlenění do vozidel.
foto: Renault

Skupina Renault, jedna z nejvýznamnějších světových automobilek, a Plug Power Inc. (NASDAQ: PLUG), světová jednička v systémech palivových článků a službách spojených s vodíkem, oznamují podepsání memoranda o porozumění na vytvoření společného podniku ve Francii v poměru 50/50 na konci prvního pololetí roku 2021.

Toto strategické partnerství umožní skupině Renault a Plug Power působit v Evropě v příštích letech jako důležité subjekty v oblasti výzkumu a vývoje, transformace, výroby a prodeje vozidel na vodíkový pohon a také v oblasti nabídky služeb souvisejících s touto činností.

Tento společný podnik bude reagovat na velmi silný růst trhu s užitkovými vozidly, taxíky a komerční přepravou osob fungující s palivovými články. Spojí vzájemně se doplňující síly každého z partnerů, bude vycházet ze zkušeností skupiny Renault s novými energiemi a jejího silného postavení na trhu a lehkými užitkovými elektromobily a také z 20leté zkušenosti Plug Power s technologiemi palivových článků a řešeními na bázi vodíku.

Plug Power je světovou jedničkou v oblasti řešení služeb týkajících se vodíkového ekosystému, který realizoval více než 40 000 systémů palivových článků, vyvinul a postavil 110 dobíjecích stanic s kapacitou distribuovat více než 40 tun vodíku denně. Plug Power je ostatně technologickou jedničkou v oblasti zelených vodíkových řešení založených na elektrolýze.

Společnost zamýšlí nabízet na trhu lehká užitková vozidla a jedinečná, komplexní a diferencovaná řešení podle potřeb zákazníků na základě 3 klíčových pilířů:

Výzkum a vývoj: Skupina Renault a Plug Power hodlají vytvořit centrum excelence pro vývoj technologie palivových článků a lehkých užitkových vozidel na vodíkový pohon na základě současných a budoucích platforem skupiny Renault. Důraz bude položen zpočátku na segment dodávek za použití platforem vozidel Trafic a Master. Toto centrum soustředí na jednom místě multidisciplinární týmy engineeringu výzkumu a vývoje.

Výroba: Joint-venture bude kombinovat výrobní kapacity pro vozidla skupiny Renault s know-how Plug Power v oblasti vodíku tím způsobem, že vytvoří ve Francii vertikálně integrované výrobní centrum palivových článků s cílem je začleňovat do lehkých užitkových vozidel. Kromě toho bude toto centrum dodávat dobíjecí stanice vodíku, strategický prvek pro rozvoj tohoto nového ekosystému.

Čerpání vodíku

Čerpání vodíku
foto: Renault

Prodej: Cílem tohoto partnerství je vytvořit podnik, jehož nabídka pokryje veškeré potřeby ekosystému vodíkové mobility, zahrnující prodej vozidel a dobíjecí infrastrukturu, zásobování vodíkem a také komplexní nabídku služeb pro zákazníky. Tento globální přístup umožní urychlit přijetí této technologie do vozových parků společností.

Joint-venture zahájí prodej lehkých užitkových vozidel s palivovými články prostřednictvím pilotních flotilových projektů v Evropě v průběhu roku 2021.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

To napsal Prchal?

Off..možná další nové info k blackoutu

https://oenergetice.cz/elektrina/pred-mesicem-zachranily-evropu-pred-blackoutem-klasicke-elektrarny

Aj v Černobyle skúšali kolko dokážu roztočené generátory na voľnobeh napájať vodné čerpadlá a neosvedčilo sa to :)

---

145 000 km na elektróny
Z toho 50% z FVE

Kdyby napsali, ze svet pred blackoutem zachranily elektrarny, tak by to bylo dokonce pravdive. Bez elektraren by nebyla rozvodna sit a take nemohl nastat blackout.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil