Renault bude montovat do elektromobilu Zoe tablet

Jan Horčík - 12 Prosinec 2011

Renault je partnerem veletrhu LeWeb11 zaměřeného na internetové technologie. Automobilka tam proto prezentuje směr, kterým se chce vydat. Do nového Renault Clio a elektromobilu Renault Zoe bude montovat vlastní dotykový tablet.elektromobil Renault R Link

Součástí mobilních aplikací v tabletu Renault R-Link bude i navigace Tom-Tom.
foto: Renault

Renault svůj nový dotykový tablet nazývá R-LINK. Je to samozřejmě zařízení připojené k internetu, která má řidiče automobilu spojit s okolním světem podobně jako běžné přenosné tablety nebo chytré mobily.

Renault se na veletrhu LeWeb11 prezentuje ze zřejmého důvodu: do tabletu bude možné nahrávat nové aplikace. A právě na LeWeb11 má automobilka nejlepší šanci získat pro svůj tablet vývojáře takových .

Tablet s 18cm obrazovkou (rozměrově srovnatelný s nejznámějším tabletem společnosti Apple) nabídne mimo jiné také rozpoznávání hlasu (to Apple nabízí nově u mobilního telefonu iPhone 4S, nazývá jej ).

Podobně jako v případě přenosných Apple zařízení jako je , či , bude možné i skrze R-LINK stahovat nové aplikace ze speciální , tedy tržiště aplikací. Kromě toho ale nabídne tablet také přímou integraci s vozidlem a jeho funkcemi.

Podobný přístup k aplikacím pro auto zaujala už dříve společnost Tesla Motors. Ta hodlá aplikace pro auta představit ve svém rodinném elektromobilu Tesla Model S.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station