Renault bude montovat do elektromobilu Zoe tablet

Jan Horčík - 12 Prosinec 2011

Renault je partnerem veletrhu LeWeb11 zaměřeného na internetové technologie. Automobilka tam proto prezentuje směr, kterým se chce vydat. Do nového Renault Clio a elektromobilu Renault Zoe bude montovat vlastní dotykový tablet.elektromobil Renault R Link

Součástí mobilních aplikací v tabletu Renault R-Link bude i navigace Tom-Tom.
foto: Renault

Renault svůj nový dotykový tablet nazývá R-LINK. Je to samozřejmě zařízení připojené k internetu, která má řidiče automobilu spojit s okolním světem podobně jako běžné přenosné tablety nebo chytré mobily.

Renault se na veletrhu LeWeb11 prezentuje ze zřejmého důvodu: do tabletu bude možné nahrávat nové aplikace. A právě na LeWeb11 má automobilka nejlepší šanci získat pro svůj tablet vývojáře takových .

Tablet s 18cm obrazovkou (rozměrově srovnatelný s nejznámějším tabletem společnosti Apple) nabídne mimo jiné také rozpoznávání hlasu (to Apple nabízí nově u mobilního telefonu iPhone 4S, nazývá jej ).

Podobně jako v případě přenosných Apple zařízení jako je , či , bude možné i skrze R-LINK stahovat nové aplikace ze speciální , tedy tržiště aplikací. Kromě toho ale nabídne tablet také přímou integraci s vozidlem a jeho funkcemi.

Podobný přístup k aplikacím pro auto zaujala už dříve společnost Tesla Motors. Ta hodlá aplikace pro auta představit ve svém rodinném elektromobilu Tesla Model S.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station