Qayron - nová česká značka kol a elektrokol od bikerů pro bikery

redakce - 11 Duben 2019

Qayron je česká značka kol a elektrokol se sloganem „Neřeš a jeď. Představena byla v březnu 2019. Kolekci tvoří 22 modelů horských kol a 6 elektrokol.Apache Bicycles je česká značka jízdních kol s tradicí od roku 2001. Od roku 2008 se společnost intenzivně zabývá také výrobou elektrokol.

Apache Bicycles je česká značka jízdních kol s tradicí od roku 2001. Od roku 2008 se společnost intenzivně zabývá také výrobou elektrokol.
foto: Apache Bicycles

Společnost BP Lumen vyrábějící úspěšnou značku elektrokol Apache Bicycles představila zcela novou značku kol Qayron. Slogan nové značky kol zní „Neřeš a jeď“. „Qayron není prázdným marketingovým tahem, ale plnokrevným projektem lidí, pro které jsou horská kola srdeční záležitostí a vášní. Lidí, kteří díky svým letitým zkušenostem s vědí, jak má pořádný bike vypadat,“ vysvětluje vznik nové značky zakladatel a šéf značky Lukáš Bárta.

Společnost BP Lumen z podkrkonošské Úpice na úpatí Jestřebích hor v posledních letech zaměřila pozornost především na rozvoj značky Apache, která patří mezi lídry českého trhu s elektrokoly. Díky úspěchu Apache Bicycles mohla rozjet vlastní výrobu kol, a získat cenné zkušenosti a kontakty na dodavatele.

“Srdcem jsme zůstali jsme bikeři a okolo sebe máme spoustu kamarádů, kteří žijí koly. Proto jsme postupnými kroky dospěli až k založení nové značky Qayron. Tou chceme dělat radost sobě i dalším bikerům, kteří se budou chtít přidat do naší qayroní rodiny,“ vysvětluje Lukáš Bárta.

Česká kola Qayron

Česká kola Qayron
foto: Qayron

Základní filosofií nové značky jsou vyvážená kola bez kompromisů, která budou už z výroby plně odpovídat prodejní ceně. Právě to je důvod, proč je mottem značky slogan „Neřeš a jeď.“

„Mnoho výrobců vytváří kola s různými kompromisními řešeními, která zohledňují finální cenu: tu low-end vidlice, tam nedostatečné brzdy. Pokud si člověk koupí kolo, které bude někde ošizené, nebude z něj mít dlouhodobě radost, nebo musí některé díly vyměnit. A to nepovažujeme za šťastné, protože to zvyšuje původně lákavou cenu kola a taky často dochází ke zbytečnému odpadu,“ říká Michal Teichman, další ze zakladatelů a hlavní konstruktér značky Qayron.

Nová kolekce s 28 modely a bez černé barvy

Kolekci v rozjezdové sezóně tvoří 22 modelů horských kol a 6 elektrokol. Ta je postavena na široké nabídce celoodpružených kol se zdvihy od 120 do 160 mm, které doplňují pevné biky pro cross country i trail. K dispozici jsou modely na 29“ i 27,5” kolech a nechybí jim nic, co má moderní horské kolo mít.

Elektrokola s motory Shimano jsou určena primárně pro trailový e-biking a vybírat lze z nabídky třech celoodpružených a třech pevných modelů. „Kola jsou osazena kvalitními komponenty Shimano a vidlicemi Suntour, koly DT Swiss s obutím Schwalbe nebo sedly a gripy Ergon. Všechny modely mají geometrie odpovídající aktuálním trendům, pevné boost osy nebo vnitřní vedení bowdenů a hadiček,“ říká Jindřich Antušek, který také stojí u zrodu nové značky a je jejím produktovým manažerem.

„U vybraných modelů jsou navíc hladké vykytované sváry u hlavové a sedlové trubky. Když jsme vybírali barvy rámů, snažili jsme se o pestrou a neotřelou kolekci a vyhýbali jsme se záměrně černé barvě, které je všude dost,“ dodává Teichman.

Qayron je značka, kterou tvoří bikeři pro bikery, a proto se pro ni letošní rok ponese v duchu maximálního kontaktu s těmi, koho chce oslovit. „Mobilní test centrum bude k dispozici téměř každý víkend na různých závodech, v trailcentrech a bikeparcích. Z konkrétních akcí můžeme jmenovat Velo Test Festy v Monínci a v Jedovnici, festivaly v Kopřivné a ve slovenské Kálnici nebo všechny závody české Enduro série. Díky tomu budou mít šanci vyzkoušet si naše kola bikeři ze všech koutů Čech a také na Slovensku, které také vnímáme jako domácí trh,“ říká další ze zakladatelů Štěpán Pleskač, marketingový manažer značky.

Hlavním test centrem bude oblíbený trailový resort Trutnov Trails, který je pro Qayron druhým domovem, a jehož společnost BP Lumen hlavním partnerem a podporovatelem. „Na spolupráci jsem se také domluvili s Českou mountainbikovou asociací, která ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj realizuje projekt mtbczech.cz,“ dodává Pleskač.

Nová značka s novým závodním týmem Qayron TopRide

Značka Qayron je také hlavním partnerem české Enduro série a závod na Zadově bude mít Qayron v názvu. Doma i v zahraničí bude značku reprezentovat závodní tým Qayron TopRide, který je postavený okolo jednoho z našich nejlepších enduro jezdců a vítěze středoevropského poháru Přemka Tejchmana. Spolu s ním budou kola s „kvéčkem“ sedlat Věra Mikušová a mladý talent Zdeněk Fiedler.

Ambasadorem značky je i několikanásobný mistr světa v bike trialu a propagátor e-mountainbikingu Petr Kraus. Kola Qayron se nebudou nabízet v klasické maloobchodní síti, ale zákazníci si je můžou koupit přímo u zdroje. Primárním prodejním kanálem bude web qayron.com a od června také první značková prodejna TopRide / Qayron Store v Hradci Králové.

„Chceme našim zákazníkům nabídnout maximální hodnotu, a proto jsme se rozhodli eliminovat všechny mezičlánky v prodejním řetězci, které by navyšovaly finální cenu kola. Zároveň s nimi chceme být v co nejužším kontaktu a mít jistotu, že od nás dostanou kola v plné kvalitě a připravená k okamžité jízdě za zážitky,“ vysvětluje Lukáš Bárta strategii. Výroba a prodej kol budou zahájeny v průběhu dubna 2019.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

A co 1000 Wh?
https://mtbs.cz/clanek/edragster-od-ceskeho-rb-neuverite/kategorie/bleskovka-technika#.XLAyUOgzZEY

Řekněme si to na rovinu, američani zaútočili na značku Apache, proto Qayron.

https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/svet/americane-utoci-na-firmu-z-ceska-pry-zneuziva-osud-indianu_496043.html

Obrázek uživatele Krueger

To je hnus v dobe kdy jsou integrovany baterie v ramu... fuuuj

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nekompromisní řešení neexistujou. Každé kolo je vždy kompromisní řešení zohledňující finální cenu

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zajímá mě hlavně dojezd a kapacita baterie, kola a sváry mě zajímají
až naposled.

Obrázek uživatele Anonym123

sváry?
mám podobné, cez 15 rokov, nedokupoval/nevymieňal som nič okrem spotrebných vecí.
zato mi zvárali zlomy v tom trojuholníku sedlovky a tak som si prvé všimol "tubusy".
po neúspešných zváraniach som pevné spojenie nahradil PRUŽNÝM - drží to lepiaca páska. a ďalej nepuká!
ps - nepíšu o tom, že motor NESMIE podporovať vyššiu rýchlosť ako 25/hod. inak je to protizákonné (tak to tvrdili v článku o elektrokolách/bicykloch pred rokom).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tipnul bych že tam bude jen 500 Wh


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol