První větrná pumpa pro elektromobily zahájila provoz

Ivo Hradil - 22 Srpen 2012

Španělsko je sluncem zalitou zemí. Ovšem v okolí bude patrně také foukat silný vítr, neboť newyorská společnost Urban Green Energy (UGE) si vybrala právě tuto metropoli pro instalaci své větrné dobíjecí stanice pro elektromobily. Dobíjecí stanice Sanya Skypump je vůbec prvním takovým zařízením na světě.Sanya Skypump

Větrná nabíjecí stanice v Barceloně je jen začátek. Další budou následovat.
foto: UGE

Dominantou zařízení Sanya Skypump je 4kW vertikální vyvinutá společností UGE, která je umístěna ve výšce 13 m na sloupu z pozinkované oceli.

Energie získaná otáčením turbíny putuje dolů do nabíjecí stanice GE Wattstation dodané firmou . Ovládání je prováděno prostřednictvím dotykového displeje.

Vlastníci elektromobilů nebo automobilů by tak díky zařízení Skypump mohli své dopravní prostředky napájet s vědomím, že jejich vozy budou jezdit na energii ze 100% obnovitelných zdrojů.

A pokud nastane chvíle, kdy se u dobíjecí stanice žádný elektromobil nenabíjí, začne energie cestovat do veřejné elektrické sítě, což vytváří ekonomický přínos pro majitele Sanya Skypump.

Vše samozřejmě funguje i opačným směrem, a tak žádný nezůstane „na suchu“ ani v případě bezvětří. K jeho dobití se využije elektrické energie z rozvodné elektrické sítě.

Společnost UGE vidí budoucnost využívání svého originálního výrobku hlavně mezi komerčními a státními zákazníky. První větrné nabíjecí zařízení Sanya Skypump je instalováno v sídle španělské společnosti Cespa, která se zabývá poskytováním environmentálních služeb a nakládáním s odpady.

„Sanya Skypump je univerzální výrobek, jehož využití je velmi variabilní. Kupříkladu nákupní centra, supermarkety nebo restaurace mohou touto cestou nabídnout zajímavou službu svým zákazníkům, kteří by si během nakupování nebo sledování filmu v kině mohli zdarma dobíjet baterie svých ,“ řekl Mateo Chaskel z UGE.

Podle Chaskela by ještě letos měly být zprovozněny další Sanya Skypump v Austrálii a .

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vorrei sapere se estise davvero un pannello che con un ausilio di turbine a vapore creano eletricita. Se non ho capito male, sono simili a quelli fotovoltaici, solo che al posto dei pannelli usanomicro tubi con acqua all interno sviluppando vapore con la turbina si crea appunto elettricita .Grazie per la informazione se vera

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Poplatky za výrobu elektriny, ktorú nepustím do ich distribučnej siete? A na základe čoho?

Tá hlučnosť by ma zaujímala... Na videu ju takmer nepočuť...

Obrázek uživatele Ivo Hradil

Výrobce na svých stránkách uvádí hlučnost až 38 dB.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to asi do obytných zón, ee...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobré, ale v ČEZku neprůchodné. Šílená byrokracie, licence, poplatky za výrobu elektřiny, daně, "hlučnost", vandalizmus atd...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil