První plynové autobusy v Dallasu

Daniel Kunz - 25 Únor 2013

Zprávy o nových autobusech s pohonem na stlačený zemní plyn dorazily nejen z Indie, ale pořizováním ekologických vozidel se chlubí i dopravci ve Spojených státech amerických.auto americký autobus LACMTA

Autobus typového označení NABI Metro 45C s možností pohonu na stlačený zemní plyn (CNG) nebo diesel společnosti North American Bus Industries
foto: The Port of Authority, licence public domain

Na konci ledna 2013 vyrazily do ulic Dallasu, města mrakodrapů, vůbec první CNG autobusy. Jde o vozy ze smluvní zakázky na několik stovek plynových autobusů, kterou dallaský dopravce DART podepsal s výrobcem autobusů North American Bus Industries.

Zakázka by měla být ze strany dodavatele kompletně naplněna v roce 2015 a celkem by do Dallasu mělo dorazit 459 autobusů, které tak nahradí dosluhující vozy s pohonem na zkapalněný zemní plyn a naftu.

Vzhledem k tomu, že v současnosti vozový park dopravce DART čítá 612 autobusů, bude se jednat o skutečně razantní obměnu. Nová vozidla budou vybavena bezpečnostními kamerami a nabídnou mnohem více prostoru pro cestující na invalidním vozíku.

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.