První plug-in hybrid Fisker Karma získá Leonardo DiCaprio

Jan Horčík - 13 Červenec 2011

Léta slibovaný se nejspíš skutečně dostane na silnice. , otec automobilu, se nechal slyšet, že výroba už začala. První má dostat hollywoodská hvězda . Další v pořadí jsou a Colin Powell.   
auto Fisker Karma plug-in hybrid
foto: Fisker Automotive

První kusy plug-in hybridu Fisker Karma se mají ke svým zákazníkům dostat na konci tohoto měsíce. Automobilka tvrdí, že už dnes má na auto 3000 předobjednávek.

Fisker Karma plug-in hybrid bude prvním na trhu. Pokud vám pojmy v oblasti hybridů dělají problémy, neváhejte si přečíst náš podrobný článek o rozdělení hybridů.

Baterie je ve Fisker Karma umístěna uprostřed, zadní nápravu pohánějí dva elektromotory. O zásobování celého auta energií se pak kromě baterie stará čtyřválcový dvoulitr o výkonu 260 koní.

Fisker Karma se začala vyrábět ve v továrně . V suočasné době se údajně vyrábí tempem pěti kusů za týden. Od listopadu má výroba vzrůst na 300 kusů týdně. Auto bude stát kolem 100 000 dolarů, tedy podobně jako čistý .

Na se během září má objevit několik novinek včetně kabrio verze Fisker Karma . V roce pak Fisker Automotive vrhne na trh čtyřdveřového konkurenta pro . Tohle auto dosud známe pouze pod kódovým označením .

To bude stát kolem 50 000 dolarů. Henrik Fisker odhaduje, že by se ho mohlo prodat až 100 000 kusů ročně. Ten si sakra věří!

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hybrid si ten DiKapr ve službách lživé ekoteroristické propagandy koupí, ale čistý elektro mnohem pokročilejší Teslu ne? DiOkoun opravdu smrdí...... servilně slouží jen korporacím, není pochyb.

Hmm, Karma Ninja dostála svému jménu. Nikdo ji nikdy neviděl, Bond a jeho neviditelné auto má povážlivou konkurenci :D


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station