První astronauty SpaceX přiveze k odpalovací rampě elektromobily Tesla Model X

Jan Horčík - 29 Srpen 2018

Spojené státy americké by už brzy měly opět získat možnost vypouštět do vesmíru vlastní astronauty. SpaceX připravuje k prvním testům svou loď Dragon.auto elektromobil Tesla Model X

První astronauty přivezou k vesmírné lodi Dragon společnosti SpaceX elektromobily Tesla Model X.
foto: Tesla

První testovací let vesmírné lodi Dragon společnosti SpaceX s lidskou posádkou by se měl uskutečnit letos v listopadu. Astronauty přivezou k odpalovací rampě elektromobily Tesla Model X.

Elon Musk, zakladatel SpaceX a šéf Tesly, často využívá synergií mezi oběma společnostmi. Naposledy provedl skvostný kousek, když při prvním testovacím letu své dosud nejsilnější rakety Falcon Heavy vynesl do vesmíru elektromobil Tesla Roadster.

Zpět na HybridPřidat komentář

OT: nejake "vesele" cteni z korporatu:
https://twitter.com/atomicthumbs/status/1032939617404645376

Zajimave (alespon pro cloveka z IT) je to spis tim, ze tam zminuje nektere detaily o infrastrukture. Prosim neberte to nikdo jako utok na Teslu, podobne historky ma snad kazdy, kdo nekdy delal pro velkou firmu.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

jak vravíš, klasický korporát.

úplne rozumiem tomu chlapíkovi, keď tam v jednom bode hovorí, že "rané časy roadstru a začiatkov S-ka boli super, do múky to išlo s modelom 3".

je asi osudom každej veľkej firmy, že keď prekročí určitú manažovateľnú veľkosť (povedzme 10.000 zamestnancov? je to dosť individuálne), tak sa zmení z funkčnej firmy na polo-funkčný blázinec

ale to:
"I swear they selected the shitties people in silicon valley and made them managers"... to je pocit univerzálne zdielaný všetkými zamestnancami vo všetkých firmách na celom svete :-)

Obrázek uživatele Kuk

Informace 3+ let staré čili ne moc o M3, ale se zvyšováním objemu výroby to bude stejné nebo i horší.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jen upřesnění: letos se bude konat teprve první demo let lodi, který bude ještě bez posádky. Když vše dobře půjde, tak první posádka poletí někdy na jaře 2019.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za doplnění!

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Budoucnost baterií spočívá v kombinaci lithia a síry, tvrdí brněnský vědec

3x větší hustota než Li-ion od Tesly

solarninovinky.cz/?zpravy/2018082802/budoucnost-baterii-spociva-v-kombinaci-lithia-a-siry-tvrdi-brnensky-vedec

Nevim, jestli nejak pohnuli, posledni info, co jsem nekde slysel (video s prednaskou p. Marusince?) bylo, ze baterky funguji krasne, "jedina" nevyhoda (branici komercnimu nasazeni) je, ze mezi nabitim a vybitim asi o 50% zmeni svuj objem.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele ozana

Tohle je problém všech "sírových" článků.
A aby umožnili tohle zvětšování objemu, udělali okolo "žvýkačkový" obal.

---

Vlastníš-li jen 0,28 BTC pak patříš mezi 1% nejbohatších lidí na světě.

Obrázek uživatele Radovan

Dělali jsme si z toho před rokem na Amperu legraci, že ráno po nočním nabíjení člověk vyjede z garáže dodávkou velikosti Ford Tranzit a večer s prázdnou baterkou se vrací Fordem Ka :-). Ale jak bylo na ní řečeno, největší překážkou nasazení je čas, protože výpočty jsou hezká věc, jenže cykly nabíjení a vybíjení za neustálého monitoringu prostě nijak uspíšit nelze. A musí se jich udělat hromada.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 85 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 39 tis. km (53 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol