Prodejci Chevrolet Volt budou dobíjet auta ze slunce

Jan Horčík - 01 Srpen 2011

Prodej jde v poměrně dobře. Automobilka dokončila vylepšení své . Díky tomu může o nynějška vyrábět Volt ve verzi 2012 dokonce v ještě větším množství. Na nápor zákazníků připravuje i své dealery - zavádí u nich ze slunce. auto hybrid Volt Green Zone solární dobíjecí stanicefoto: General Motors

Někteří noví majitelé Voltu už nabíjejí své auto ze slunce. A solární energie dokonce Chevrolet Volt i vyrábí. Je tedy nasnadě, že automobilka GM podnikla další krok.

Tím je vybudování tzv. Green zone, tedy zelených zón, u svých dealerů, kteří Chevrolet Volt nabízejí. Takové místo je vybaveno jak , tak i malou , která jim dodává energii. Jedna taková zóna vygeneruje energii postačující na 12 plných dobití Voltu.

První dealeři, kteří tyto zóny vybudují, se nacházejí ve městech Modesto v a Grand Blanc v . Podobné , resp. , provozuje i samotné GM u své továrny Detroit-Hamtramck.

Že to General Motors myslí se solární energií vážně svědčí i skutečnost, že aktuálně investovali do 7,5 mil. dolarů do výrobce Sunlogics. Právě ta bude pro jednotlivé dealery vyrábět, dodávat a instalovat.

Jedna taková vyrobí ekvivalent až čtvrtiny spotřeby celé budovy prodejny. GM současně oznámili, že chtějí zdvojnásobit svou výrobní kapacitu energie ze slunce. A to ze současných 30 MW na 60 MW do roku 2015.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?