Toyota vybaví všechny Priusy dobíjením od roku 2014

Jan Horčík - 10 Květen 2011

Podle japonského hospodářského listu bude od roku 2014 vybaveno možností dobíjení. Půjde tedy standardně o . V současné době připravuje svůj na rok , další dva roky se tedy bude prodávat souběžně se standardními hybridními Priusy.   
Test Toyota Prius plug-in hybrid
foto: Hybrid.cz
se nijak netají svým plánem mít do roku 2015 prodáno až 5 milionů hybridů a ročně v té době prodávat až 1 milion . Až 70 % z nich má být právě model Prius.

Zatímco v současné době je v prodeji Toyota Prius třetí generace (test), který zatím schopnost dobíjení ze zásuvky není vybaven, už příští rok má přijít na trh verze Prius Plug-in Hybrid. Tu je možné dobíjet ze zásuvky a na jedno nabití čistě na elekřinu ujede mezi 15 až 25 km, viz. náš test.

Podle zprávy Nikkei spolu budou a plug-in hybridní model Priusu koexistovat až do roku 2014. Od tohoto roku ale už zůstane v prodeji pouze plug-in Prius.

Toyota plánuje postupně vylepšovat jeho baterie a tím zvyšovat dojezd čistě na elektřinu, údajně až k 60 km na jedno nabití (více, než kolik zvládá konkurenční ). Kromě toho uvede např. také nový model .

Cena plug-in Priusu by měla v roce 2014 odpovídat ceně současného Priusu třetí generace.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chvala Bohu ze nie je dotovane, to este aby sa niekto niekomuy skladal na auto, jedina mozna cesta je napr plosne znizenie DPH na vsetko co by take auto zlacnilo, dotacie su zverstvo

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prius je výborné auto no je škoda že nie je dotované ani vládou na Slovensku a ani v Českej republike čo je škoda.


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?