Pražský dopravní podnik mění dodavatele alternativních paliv, ušetří 21 mil. ročně

redakce - 19 Únor 2013

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vybral v otevřeném výběrovém řízení nového dodavatele alternativních paliv pro autobusy. Nejvýhodnější nabídku ve veřejné zakázce, vyhlášené v listopadu 2012, předložila firma ČEPRO a.s. a byla hodnotící komisí vybrána jako nejlepší. Díky tomu DPP ušetří 21 mil. Kč ročně. dopravní podnik hl. města prahy - autobus

Autobus Dopravního podniku hl. města Prahy
foto: DPP

„Veřejná zakázka na dodávku pohonných hmot FAME patří svou hodnotou mezi jedny z největších v letošním roce. Jsem proto rád, že se nám podařilo dosáhnout výrazné úspory. Díky tomu, že můžeme využít alternativní palivo FAME, ušetří Dopravní podnik v následujících letech přibližně 85 milionů korun,“ vysvětlil Milan Křístek, generální ředitel DPP.

Veřejná zakázka na dodávku alternativních pohonných hmot FAME byla vyhlášena v listopadu 2012
a zúčastnili se jí celkem 4 zájemci. Celkový objem zakázky je 1,2 miliardy Kč.

O nabídkách rozhodovala nezávislá 5 členná hodnotící komise, která doporučila DPP jako nejvýhodnější nabídku firmy ČEPRO a.s. DPP využívá alternativní palivo FAME pro cca 560 autobusů, přičemž tento počet vozidel představuje přibližně polovinu autobusové flotily DPP. Oproti nákupu standardní nafty je dosažená cena za FAME nižší o 70 mil. Kč ročně.

„Jsem rád, že vedení Dopravního podniku postupně reviduje významné smlouvy a vypisuje otevřené a transparentní veřejné zakázky. Věřím, že díky praktické realizaci těchto kroků dosáhne Dopravní podnik v letošním roce významných finančních úspor,“ uvedl Josef Nosek, náměstek primátora pro oblast dopravy.

FAME - je alternativní palivo nahrazující běžnou naftu u těch autobusů, kde to dovoluje typ motoru a povolení k provozu. Oficiálně podle předmětu veřejné zakázky je FAME definováno jako: methylester mastných kyselin pro vznětové motory v souladu s technickou normou ČSN EN 14214.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?