Pražané už můžou sdílet první stovku aut od Anytime carsharing

redakce - 25 Duben 2019

Italská společnost Anytime carsharing začala nabízet sdílení aut v Praze. Pražané zatím mohou využívat 100 hybridních vozů Toyota Yaris s automatickou převodovkou a parkovací kamerou.Anytime slibuje, že počet nabízených vozů dále poroste.

Anytime slibuje, že počet nabízených vozů dále poroste.

foto: Anytime Carsharing

Anytime Carsharing na začátku dubna spustila aplikaci, v rámci které se mohli tuzemští zájemci o službu zaregistrovat a nyní jí začít využívat. Počet registrací za necelý měsíc přesáhl 5000.

"Registrace pro nové klienty jsme spustili na začátku dubna spolu s akcí 40 min jízdy zdarma. Velice brzy nám český trh prokázal svůj nevyužitý potenciál. Prvních 100 uživatelů se registrovalo během několika hodin," říká ředitel Anytime carsharing ČR Milan Beutl.

Ceny začínají od 1,99 Kč za minutu použití vozidla, kilometry jsou zahrnuté v ceně. Stejně jako benzín, mytí, dálniční známka i pojištění vozu. Součástí je bezplatné parkování v modrých a fialových zónách v Praze. Platba se uskuteční automaticky po ukončení pronájmu z připojené platební karty. Kromě ceny za minutu uživatel nic dalšího neplatí.

Odemykání a zamykání z mobilu

Zájemce o využití služby stáhne bezplatnou aplikaci z Apple Store nebo Google Play a provede on-line registraci, která trvá do 15 minut. Vyfotí průkaz totožnosti, řidičský průkaz a pořídí selfie.

Pak už jen stačí pomocí aplikace vyhledat nejbližší vozidlo a může vyrazit. Klíče ani vstupní kartu nepotřebuje, vozidla se odemykají a zamykají přímo z mobilní aplikace. Cesty pak může podnikat po celé ČR a auto nakonec nechá kdekoli po Praze.

Hybridní vozy při provozu ve městech dokáží podle statistik automobilky Toyota jezdit 80 až 90 procent doby provozu čistě na elektřinu. Vedle ekologičnosti a nízké spotřeby patří mezi další benefity hybridů nízké náklady na servis, srovnatelná cena s benzínovými auty, a až desetiletá výdrž baterie.

Anytime je jedním z největších poskytovatelů sdílení vozidel na světě a prvním nadnárodním hráčem, který přichází do Česka. V České republice plánuje v příštích letech investovat až 30 milionů eur.

Sdílení aut vede před půjčováním

Podle nedávného průzkumu EY celkem . V Praze jezdí okolo 1,1 milionu aut, která denně najedou 23 milionů kilometrů. Ke konci roku 2017 připadal v Praze jeden automobil na 1,5 obyvatele. Obsazenost osobních aut při jízdách po městě se dlouhodobě pohybuje kolem 1,3 člověka na vůz.

Lidé podle statistik využívají vlastní auto jen zhruba čtyři procenta z celkového času. Počet uživatelů carsharingu by se měl do roku 2024 zvýšit na 30 milionů z předloňských sedmi milionů lidí. Velikost trhu dosáhne za pět let 16,5 miliardy eur.

Společnost Anytime začala poskytovat služby v oblasti pronájmu aut v roce 2012. V současné době provozuje flotilu více než 8000 automobilů v různých segmentech. Působí ve 14 městech ve čtyřech zemích.

Anytime vlastní skupina Mikro Kapital Group, kterou v roce 2008 založil podnikatel Vincenzo Trani. Skupina Mikro Kapital působí v oblasti finančních služeb, mikrofinancování a sdílení automobilů v 17 zemích. Reprezentativní kanceláře se nacházejí v 68 městech a počet zaměstnanců přesahuje 1500 lidí.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

3IPL4Q - Promo kód na 30minut rezervace pro prvních 10 použití. Pak standartně na 20minut.

Promo kód "GI0EKX". Pokud by někdo chtěl může využít můj při registraci. Odměnou mu bude prvních 20 minut jízdy zdarma.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

2muj přímo na 20minut YIJY4G

Je to super určitě to vyzkoušejte.
Levněji jak bold nebo uber. Jen musíte řídit.

20 minut zdarma na základě mého promo kódu YIJY4G

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdyby někdo chtěl může využít můj promo kód "GI0EKX" při registraci. Odměnou mu bude prvních 20 minut jízdy zdarma.

kdyby někdo chtěl může využít můj promo kod "HJDWMX" a oba dostaneme 20 min zdarma po první jízdě (minimálně na vyzkoušení dobré).

pouzil jsem, urcite vyzkousim, takze pak dostanes i Ty :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jet jsem to auto ještě neviděl. Stá jich vidím hodně.

To je logické, nejsou tam ani podmínky na dlouhodobé půjčování, ale na krátké minutové jízdy. Stačí jim v průměru tak 20 minut denně, aby se zaplatila, pak už vydělávají majiteli.
A samozřejmě když spustili službu ve středu (tím se dá dost pochybovat o vašem tvrzení "stát jich vidím hodně"), tak se nedá očekávat, že bude hned ohromný zájem. Já třeba jel už pár hodin po spuštění služby, smůla, že jste mě zrovna neviděl :)

Jaký je rozdíl mezi Yaris Grey a Blue? Všechno by to měly být stejné hybridy... Jestli ve výbavě, nikde to není napsané. Cena je stejná...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já jich tam teda vidim 78.

To je počet volných. Ty, s kterými právě někdo jezdí se (logicky) neukazují.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Docela mám strach, že šetřící češi budou jezdit nad povolený limit, jen aby ušetřili pár korun. Jakmile takové auto uvidím budu velice obezřetný. Zároveň by mě zajímalo jak se bude řešit pokud někdo v autě spáchá přestupek(Foto past). V podmínkách se o tom nic nepíše.

Obrázek uživatele Marek_

"Co se stane, když bude udělena pokuta za parkování nebo bude vůz odtažen?
Jste odpovědni za jakoukoliv pokutu, která vznikne během vašeho pronájmu, nebo později, například kvůli nesprávnému parkování nebo ponechání v nepovolené zóně. Navíc k pokutám budete muset zaplatit manipulační poplatky."

Je to teda o pakrování, ale předpokládám, že stejné podmínky platí i na ostatní přestupky, jako je právě rychlost. To samé jako když máš služebku. Provozovateli přijde výzva, ten tě nabonzuje a platíš. Nebo si to vyřeší oni a ty platíš pokutu + manipulační poplatek.

https://anytimecar.cz/cz/faq.html

---

Lexus GS 450h Premium

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Můžu mluvit za Car4way, které mi pokutu (resp. odpustek za "sprdel") o měsíc později přefakturovalo. To znamená, že ji rovnou zaplatili.

Podle všeho jsem přehlédl konec parkoviště v modré zóně, takže stál mimo dovolené místo v zóně a MPP mě nabonzovala magistrátu - bez lístečku...

Co znamená nad povolený limit? A jak by to mohli obejít, když se jim to podle GPS samo automaticky strhává z platební karty?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Rychlostní limit. Cena je za minuty. Pokud pojedu rychleji, zaplatím za stejnou vzdalenost méně.

Za překročení rychlostního limitu je smluvní pokuta 3000 Kč (plus další případné škody) jen v případě, že při něm způsobíte dopravní nehodu. A to se ještě musí jednat v překročení v obci o 20 km/hod a mimo obec o 30 km/hod. a více;.
Jinak si můžete jezdit jak chcete a jediný, kdo vám dá pokutu, je policajt. :-D

No ale to není žádné porušení. Platí se jen za minuty. Tak je ta služba navržená. Zase na druhou stranu když budu stát hodinu v zácpě a neujedu ani km tak zaplatím (nespravedlivě) 300 stovky. Takže tím si to provozovatel zase vykompenzuje. Auto má stop start.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ani mi tak nejde o to kolik zaplatí nájemce auta. Jde o to, že většina lidí s tím budou lítat po Praze jako "Pr..." aby ušetřili pár korun. Tím budou ohrožovat ostatní účastníky provozu.

Jasně, takže do teď ti, kteří si půjčili klidně zdarma auto třeba od rodičů, tak rychle nejezdili... :-D
Nebo další blázní, kterým je všechno jedno. Takových jsou jen v Praze deseti tisíce. Sto aut nějaké služby na tom nic nezmění.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To nerozporuji. Jde o to, že je to další motivace proč jet rychle. Služba je jinak určitě zajímavá.

To je nesmysl. I když pojedete jak blázen, tak na 10 km nemáte šanci ušetřit víc jak 1-2 minuty i když je relativně volná Praha. Nevím, kdo by kvůli 5-10 korunám riskoval několik tisíc pokuty (neplatíte jen tu pokutu, ale i poplatek za to, že to společnost musí řešit).
Jediné, co by se dalo čekat je častější projetí na oranžovou. Stejně vás ale mnohem víc bude stát, když narazíte na kolonu nebo budete 10 minut kroužit kolem, abyste našel parkovací místo.

Obrázek uživatele Marek_

Tady je ceník, pokud by to někoho zajímalo:
https://anytimecar.cz/cz/rates.html

Cena 1,99/min platí jenom ráno 06-10 hod, jinak je cena 4,99/min.

---

Lexus GS 450h Premium


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.