Praha 14 novým partnerem ČEZ pro elektromobilitu

redakce - 23 Leden 2013

Městská část Praha 14 (Černý Most) se stala novým partnerem v projektu elektromobility. Obě strany podepsaly memorandum o spolupráci a Praha 14 získala k pronájmu dva . V Praze se jedná už o čtvrtou městskou část, která na projektu Elektromobilita ČEZ spolupracuje. auto elektromobil elektromobily ČEZ Praha Černý most

Luděk Lisý, tajemník Úřadu MČ Praha 14, Aleš Kuda, zástupce starosty MČ Praha 14 a Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie Skupiny ČEZ před Úřadem MČ Praha 14 (zleva doprava)
foto: ČEZ

Po Praze 5, Praze 16 a Velké Chuchli se do projektu zapojila také městská část Praha 14. Memorandum o spolupráci obsahuje především dohodu o vzájemné propagaci elektromobility jako formy čisté dopravy a směřování k jejímu maximálnímu rozšíření. Pronajaté elektromobily využijí úředníci Prahy 14 hlavně pro služební cesty v rámci Prahy a blízkého okolí a také pro prezentační potřeby.

„Je potěšující vidět, jak se naše úsilí proměňuje v úspěšnou spolupráci s různými subjekty. Elektromobilní mapa republiky postupně dostává stále jasnější podobu, stejně jako tomu bylo kdysi s pokrytím republiky mobilním signálem. S Prahou 14 diskutujeme v rámci konkrétních kroků také instalaci dobíjecí stanice elektromobilů,“ říká , manažer útvaru čisté technologie Skupiny ČEZ.

Pro širší využití elektromobilů na území Prahy 14 (Černého Mostu) instaluje ČEZ dobíjecí stanice také u komerčních subjektů v této městské části. Nedaleko městského úřadu tak bude otevřena dobíjecí stanice u restaurace.

„Díky novým elektromobilům dáváme jednoznačný signál, že vedení městské části Praha 14 záleží na tom, v jakém prostředí zde lidé žijí, podnikají a tráví volný čas. Současně s tím chceme všem ukázat, kde je budoucnost osobní dopravy. K propagaci ekologicky úsporné dopravy využijeme pronajaté elektromobily proto, že je lepší jednou vidět než tisíckrát „slyšet“,“ vysvětluje Mgr. Aleš Kuda, zástupce starosty MČ Praha 14.

V nedávné době uzavřela Skupina ČEZ smlouvu o spolupráci také s městskou částí Praha – Velká Chuchle, jež má pro prezentační účely pronajatý jeden elektromobil Peugeot iON.

Partnery Skupiny ČEZ v projektu Elektromobilita ČEZ jsou například i města Pardubice, Vrchlabí, Cerhenice a Dolní Břežany či společnosti McDonalds, Tesco, Kaufland, Škoda Auto, Peugeot a další. V současnosti jezdí v rámci projektu Elektromobilita ČEZ po celé České republice 40 elektromobilů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil