POZVÁNKA: Solární energie a akumulace v ČR 2017

redakce - 11 Duben 2017

Solární asociace připravuje na 25. dubna 2017 od 9 do 17 hodin už 2. ročník konference Solární energie a akumulace v ČR. Bude se mluvit o výrobě a ukládání elektřiny ze slunce.Na místě konference si můžete vyzkoušet jízdu v elektromobilu Tesla, v jednání je i účast zástupce společnosti Tesla na konferenci.

Na místě si můžete vyzkoušet jízdu v elektromobilu Tesla Model S, v jednání je i účast zástupce společnosti Tesla Motors na konferenci.
foto: Solární energie a akumulace v ČR 2017

Solární energetika zažívá nezadržitelný rozvoj a je oprávněně vnímána jako šetrný zdroj energie a možnost úspory nejen pro domácnosti. Zbývá však hodně otázek pro zájemce o nové instalace i provozovatele a majitele stávajících zařízení.

Letošní 2. ročník konference Solární energie a akumulace v ČR navazuje loňský velmi úspěšný 1.ročník. V roce 2016 byla hlavním tématem notifikace, nestabilní legislativní prostředí a dotační politika v oblasti OZE.

Kdy? 25. dubna 2017 od 9 do 17 hodin
Kde? Hotel Occidental (dříve Barceló), Na Strži 32, 140 00, Praha 4

Zdá se, že rok 2017 může být v mnohém pro instalační společnosti i nejširší veřejnost optimističtější. Řada nových dotačních programů, úprava legislativy a revoluční možnosti akumulace skýtají naději na oživení zájmu o solární elektrárny na střechách.

Zda tomu tak skutečně bude a kam směřuje evropská a česká nejen solární energetika - to jsou hlavní témata konference Solární energie a akumulace v ČR 2017.

Připraven je atraktivní program založený na vystoupení špičkových přednášejících z ministerstev, politické reprezentace, evropských institucí a odborné veřejnosti. Konference vytváří unikátní platformu pro setkání a diskuzi v této dynamické a rozvíjející se oblasti.

Konferenci předsedá a diskuzi řídí: Roman Portužák, CSc., Vysoká škola báňská – Technická univerzita v Ostravě. Zahájí ji Veronika Hamáčková, výkonná ředitelka Solární asociace.

O rozvoji fotovoltaiky bude mluvit Alena Vitásková, předsedkyně Energetického regulačního úřadu. O bateriových technologiích promluví Jan Procházka, šéf HE3DA.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ČEZ a ostatní dodavatelé jen vykřikují kolik vystavěli nebo podpořili domácích FVE!! Viděl jste někdo přehled jejich realizací, tak jak to zveřejnují jiní zhotovitelé např. Sollaris? Já teda né.

A k čemu by ti to bylo?

ČEZ na jedné konferenci řekl, že do konce roku 2016 postavil cca 100 FVE a z toho bylo cca 80% síťových, tedy bez baterií.

To kolik kdo postavil vůbec neřeší, jak to dotyčnému doma pomohlo.
Protože, těch 80% neví a možná ani netuší, že jim větší část přetéká do sítě a tedy nic neřeší v jejich prospěch. ČEZ používá měniče Fronius (i ty s bateriemi) a ty neumí rozdělit a tedy doma spotřebovat elektřinu v té fázi, kde ji domácnost potřebuje a to z prostého důvodu, protože měření jednotlivých fází je jen specialitou ČEZkocourkova a nikde v Evropě se nepoužívá, na tom vydělává jen a pouze ČEZ.
A mohlo a možná i bude hůř.

viz- odkaz
http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/2017041101/zmeny-v-tarifech-pro-samovyrobce-elektriny-jsou-zbytecne-a-predcasne

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 27 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Obrázek uživatele Kuk

:)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Proč tyto velmi populárni akce nejsou vysílány ON-LINE přes internet?

Obrázek uživatele honza.t

Stačil by i záznam / sestřih

Dobrá otázka. Dnes už je to celkem běžná záležitost a není ani moc drahé.

---

hariprasad

Zbytečná ztráta času a to nejen tam osobně, ale i u monitoru.
Celkem pravidelně jsem se zúčastňoval a pak jsem zjisti, že je to jen tahání peněz od nás a pak ještě zbytečná ztráta času, dvakrát jsem nebyl a letos to zkusil a nic se nezměnilo, jen se obměnily postavy co nic pozitivního neřeknou ale pěkně se poslouchají.
Ještě tam schází někdo z čezu a nebo eska, aby to bylo komletní reprezentativní a nicneříkající.

Dokud nebudou konkrétní pozitivní kroky pro obyvatele, zbytečné akce pro ně, ale zase mají čárku, že něco udělali!

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 27 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Tak to je smutné zjištění. Jestli za tím nestojí žádné aktivity, které mají nějaké výstupy, tak je to opravdu ztráta času.

---

hariprasad


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station