POZVÁNKA: New Energies Rallye Český Krumlov

redakce - 06 Březen 2015

Spojit motoristický sport s představením technických novinek v oblasti vývoje alternativních pohonů automobilů odborné i laické veřejnost. Takový cíl má již čtvrtý ročník v České republice zcela ojedinělého podniku.New Energies Rallye Český Krumlov

Elektromobil Mitsubishi i-MiEV s dámskou posádkou Michaela Maňovská a Kateřina Blahoutová na minulém ročníku New Energies Rallye Český Krumlov
foto: New Energies Rallye Český Krumlov

New Energies Rallye Český Krumlov se uskuteční paralelně s květnovou soutěží FIA European Rally Trophy na jihu Čech. Organizátoři z týmu ČK motorsport se nechali inspirovat v Monte Carlu, kde se tento druh závodů koná patnáct let.

Krumlovská soutěž ekologických vozidel, která má ambice přiblížit pokrok, jakého dosáhly technologie alternativního pohonu vozidel, odstartuje v pátek 22. května dopoledne hvězdicovou jízdou z Tábora, Třeboně a rakouského Freistadtu.

Ze třech míst posádky zamíří do Českého Krumlova a poté je čeká první etapa dle pravidel setinové rallye s cílem na českobudějovickém Výstavišti.

V sobotu následuje více než sto kilometrů dlouhá druhá etapa jízdy pravidelnosti jak v běžném provozu s vloženými testy přesnosti, takzvanými ertetami, tak i úseky na trati rychlostní zkoušky „velké“ rallye.

Pojede se po trase České Budějovice - Kaplice - Lipno nad Vltavou a cíl se slavnostním vyhlášením konečných výsledků bude opět na rampě v českokrumlovské Jelení zahradě.

Výhodou New Energies Rallye Český Krumlov je skutečnost, že se závodu může zúčastnit každý držitel řidičského průkazu, který vlastní elektromobil, auto s hybridním pohonem nebo vozidlo poháněné , , etanolem, metanolem či vodíkem. To vše na trase připravené pořadateli Rallye Český Krumlov včetně jízdy podle šipkového itineráře a zapisování časů do jízdního výkazu.

New Energies Rallye Český Krumlov

Dobíjení elektrických aut před startem závodu
foto: New Energies Rallye Český Krumlov

Hlavním partnerem soutěže je společnost Porsche Česká republika, importér vozů , a , která již přislíbila účast dvou desítek vozů SEAT Leon TGi s pohonem na CNG. Očekáváno je rovněž několik elektromobilů a dalších zajímavých strojů ze zahraničí. Uzávěrka přihlášek vyznavačů pohonů budoucnosti je stanovena na 30. dubna.

Veškeré informace k 4. New Energies Rallye Český Krumlov 2015 včetně zvláštních ustanovení a elektronické přihlášky jsou na oficiálních internetových stránkách www.rallye-newenergies.cz.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V Brně právě probíhá akce

VUT NA MANHATTANU ANEB MOBILITA, VÝVOJ A VZDĚLÁNÍ PRO BUDOUCNOST

více informací na
vutbr.cz/aktuality-f19528/vut-na-manhattanu-d99208

zde na webu ani slovo.

Obrázek uživatele Jolinar

Tak se nestyd Anonyme a napis o tom clanek, at se to muze objevit i na Hybridu...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol