POZVÁNKA: EkoAuto 2016 – 1. salon ekologické dopravy

Od 22. do 25. září 2016 bude v Praze na Výstavišti Holešovice probíhat automobilová výstava Autoshow Praha. Její součástí bude poprvé také doprovodný veletrh EkoAuto 2016.

Salon ekologické dopravy EkoAuto bude souběžnou akcí s Autoshow Praha, která s průměrnou návštěvností kolem 30 000 lidí patří k předním veletrhům v Česku.
foto: Autoshow Praha 2016

Hlavními tematickými okruhy doprovodného veletrhu EkoAuto 2016 budou auta na plyn, elektromobily, autobusy a kamiony na plyn a elektřinu, hybridní vozy, čerpací a nabíjecí stanice (domácí, firemní, veřejné), elektrický pohon obecně, baterie a palivové články, vozidla, infrastruktura a projekty čisté mobility.

EkoAuto se uskuteční od 22. do 25. září na v Křižíkově pavilonu E na Výstavišti v Praze Holešovicích a první den, 22. září od 14 do 18 hodin, v rámci doprovodného programu může každý přijít se dozvědět veškeré podrobnosti k dotacím a ostatním výhodám vozidel na alternativní pohon.

Laická veřejnost, odborníci i obchodníci, budou mít jedinečnou příležitost si poprvé a na jednom místě získat informace o všech alternativních pohonech vozidel, dotacích i výhodách, porovnat je na jednom místě a vychutnat si zejména širokou nabídku aut s pohony na stlačený ().

Doprovodnou konferenci, která proběhne ve čtvrtek 22. září od 14 do 18 hodin také v Křižíkově pavilonu E, zahájí zástupce Svazu měst a obcí.

Mezi přednášejícími budou nejen zástupci Českého plynárenského svazu, výrobců vozidel, ale především zástupci ministerstva životního prostředí, ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva pro místní rozvoj a ministerstva dopravy.

Automobilky a prodejci zde představí osobní a užitková auta, kamiony a autobusy. Z CNG vozů si můžete prohlédnout např. Škoda Octavia G-TEC, Fiat Dobló, Volkswagen Caddy, Škoda Citigo G-TEC, Mercedes-Benz Sprinter a daší.

Návštěvníky by měly zaujmout také motorky, elektrokola, vysokozdvižné vozíky a jiné dopravní prostředky, které jsou nízkoemisní nebo mají nulový dopad na životní prostředí.

tisková zpráva

4 Comments on “POZVÁNKA: EkoAuto 2016 – 1. salon ekologické dopravy”

  1. ‚Nulový dopad na ŽP‘, to
    ‚Nulový dopad na ŽP‘, to je snad vtip ne? To i v souvislosti s elektromobily – při výrobě baterií – nevytvářejí jejich výrobci náhodou laguny s nějakým dost nechutným chemicky zamořeným svinčíkem? …O tepelkách a jaderkách snad ani nemluvě.

Napsat komentář