Postavte elektromobil - nová soutěž!

Jan Horčík - 21 Březen 2011

pořádá soutěž o stavbu . je určena pro kohokoliv a elektrické vozidlo musí splňovat několik základních podmínek. Akce je reakcí na nedávnou soutěž , která podle organizátorů nové soutěže nebyla pojata dobře.   

Soutěžící kteří se přihlásí do soutěže Občanského sdružení Elektromobily mají za úkol postavit prototyp funkčního elektromobilu. Podmínky jsou následující:

  • vozidlo musí být schopno ujet 50 km bez dodatečného nabití se zátěží 1 nebo 2 dospělých osob
  • vozidlo musí být schopno dosáhnout minimální rychlosti 45 km/h
  • k pohonu vozidla musí sloužit elektromotor napájený baterií dobíjenou z elektrické sítě
  • prototypy nemusí splňovat kritéria pro provoz na pozemních komunikacích, ale musí být jednoduše ovladatelné a řiditelné
  • ke stavbě vozidel mohou být použity stávající autosoučástky a díly, nikoli konstrukční celky či skupiny,  soutěžící  zde nemohou přihlašovat pouze upravená sériová vozidla
  • zvláštní zřetel bude brán také na použití recyklovatelných a levných materiálů vhodných pro tuto novou kategorii energeticky úsporných vozidel
  • hodnotí se rovněž inovace a originalita v oblasti technologické jednoduchosti řešení konstrukce nebo pohonu

Pořádající zároveň doplňují soutěž o stavbu prototypu elektromobilu o nejlepší inovaci v technologie či infrastruktury elektrického pohonu. Více na webu sdružení.

Projekty bude hodnotit odborná porota a pro vítěze budou připraveny hodnotné ceny (jaké zatím nevíme, důležité bude podle jednoho z organizátorů, p. , sehnat sponzory).

"Loňská soutěž byla první ročník a my se vynasnažíme, aby průběh soutěže byl letos lepší," sdělil nám Vegr s odkazem na soutěž z minulého roku.

Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční v sídle sdružení dne 9.7.2011 v 10 hodin. Pořadatelé si vyhrazují právo změny.

Pokud máte chuť se zúčastnit, neváhejte a zasílejte přihlášky na adresu sdružení poštou či e-mailem. Uzávěrka přihlášek je poslední květnový den. "Vyhrazujeme si právo zkrátit tento termín," upozorňují však pořadatelé.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?