Portál na spolujízdu Jízdomat zvyšuje důvěryhodnost uživatelů

Petr Soukup - 17 Říjen 2012

Zvýšení důvěryhodnosti registrovaných uživatelů si kladou za cíl provozovatelé předního českého portálu na zprostředkování autem . Od 1. listopadu bude nový systém zvýhodňovat ověřené osoby ve výpisu nabízených jízd a dalších funkcích. Uživatelé, kterých je dnes přes 36 tisíc, se mohou registrovat přes službu mojeID už od 1. října.

grafika: Jízdomat.cz

I přes plné propojení systému s Facebookem, systém hodnocení uživatelů a jejich historii se provozovatelé portálu setkávájí s názorem, že důvěryhodnost uživatelů není dostatečná.

„Připravili jsme nový systém hodnocení a ověření uživatelů na Jízdomatu, který spolupracuje se službou mojeID. Uživatelé s účtem na mojeID získají větší výhody v zobrazování vypsaných jízd i v přihlášení na konkrétní spolujízdu. Některé rozšiřující funkce budou také dostupné pouze pro ně. Chceme tak docílit větší důvěryhodnosti zejména těch uživatelů, kteří nejezdí často a nemají vysoké osobní hodnocení v historii na Jízdomatu,“ objasnil změny ve fungování portálu Jízdomat jeho zakladatel Jan Mittner.

Uživatelské účty budou na nový systém zobrazování převedeny 1. listopadu. Ověření na mojeID je dobrovolné a bezplatné, uživatelé mohou prokázat pravdivé kontaktní údaje v různých stupních. Nabízí se potvrzení emailové adresy, telefonu nebo třeba trvalého bydliště.

Na základě toho jsou na Jízdomatu zavedeny tři stupně ověření uživatelů: bez ověření, telefon a email a ověřená osoba. Funkční telefon a email jsou základem pro dobrou a rychlou komunikaci mezi řidičem a spolujezdcem, je vhodné tyto informace uvádět. U ověření osoby jde o potvrzení uživatele jako reálně existující osoby, což pak zejména začínajícím uživatelům přinese větší pocit jistoty. Zohledněna bude i dosavadní historie uživatelů na Jízdomatu – ti, kteří mají dostatečné množství „palců nahoru“ od ostatních uživatelů, budou rovnou považováni za ověřené uživatele.

„Díky ověření kontaktních údajů získají uživatelé větší jistotu, že dotyčná osoba skutečně existuje. MojeID funguje od roku 2010 a v současné době ho využívá více než 75 000 ověřených uživatelů. Prostřednictvím této služby se lidé mohou přihlašovat jedním jménem a heslem také na další webové stránky, na nichž najdou buď přímo možnost přihlásit se přes mojeID nebo OpenID,“ dodal Ondřej Písek, marketingový ředitel sdružení CZ.NIC, jenž službu mojeID provozuje.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.