Porsche rozšiřuje spolupráci s pražskou ČVUT v oblastech robotiky a kybernetiky

redakce - 03 Květen 2017

Pražské aktuálně otevřelo svou největší investici v historii, nový Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky. Zaměří se na práci s nejmodernějšími technologiemi a propojení s praxí.auto Český institut informatiky robotiky a kybernetiky (CIIRC) byl na Českém vysokém učení technickém v Praze (ČVUT) založen 1. 7. 2013.

Český institut informatiky robotiky a kybernetiky (CIIRC) byl na Českém vysokém učení technickém v Praze (ČVUT) založen 1. 7. 2013. Posláním CIIRC je být mezinárodně uznávaným výzkumným pracovištěm podílejícím se na výuce studentů a být místem pro přenos technologií do průmyslu.
foto: ČVUT

Kromě firem jako je Škoda či Siemens rozšiřuje spolupráci s novým institutem také Porsche Engineering Services, s.r.o., dceřiná firma společnosti Porsche Engineering Group GmbH.

Dvě budovy ČVUT-CIIRC byly 2. 5. 2017 slavnostně otevřny v dejvickém areálu ČVUT. CIIRC spolupracuje s fakultami, součástmi ČVUT a dalšími institucemi. CIIRC postupně získává vlastní výzkumné projekty, zvyšuje počet výzkumných pracovníků a svůj výzkumný výkon.

CIIRC hraje významnou roli v iniciativě Průmysl 4.0 Vlády České republiky. V CIIRC vzniká pro Průmysl 4.0 první testbed v ČR.

Pokračování oboustranně výhodného partnerství mezi Porsche a ČVUT zahrnuje praktickou výuku, zajišťovanou společností Porsche Engineering, praxi pro studenty, nabídky pro diplomové práce a projekty společného výzkumu.

„Díky partnerství s různými instituty a fakultami této univerzity jsme v uplynulých 16 letech mohli převádět nejnovější výsledky výzkumu do praxe,“ říká Dirk Lappe, výkonný ředitel společnosti Porsche Engineering a předseda představenstva společnosti Porsche Engineering Praha.

V institutu CIIRC, který byl založen na ČVUT v Praze v roce 2013, probíhá již mnoho společných aktivit. Tyto aktivity budou v budoucnosti postupně rozšiřovány. Institut a Porsche Engineering, s.r.o. spolupracují zejména v oblastech vývoje nabíjecí infrastruktury a funkcí, založených na propojení vozidla se serverem. Prof. Petr Konvalinka, rektor ČVUT, k tomu říká:

„Využitelnost v praxi hraje ve výuce na naší univerzitě důležitou roli. Proto vřele vítáme přednášky a další aktivity, nabízené společností Porsche Engineering, které dokonale doplňují náš inovativní výzkum.“

První spolupráce byla navázána v roce 2001 s Fakultou strojní. Ve stejném roce založila společnost Porsche Engineering v České republice svou první zahraniční pobočku.

Porsche Engineering kromě své aktivní účasti na zajišťování přednášek výukových programů v automobilových oborech podporuje studenty také nabídkou volných míst pro praxi a společných projektů pro diplomové práce.

Prodloužením smlouvy byla spolupráce rozšířena i na další fakulty a výzkumná střediska univerzity s cílem realizovat výzkumné a vývojové projekty v rámci automobilového průmyslu.

Porsche Engineering, s.r.o. pracuje na vývoji a výzkumu v různých oblastech techniky, které zahrnují například komplexní . Společnost se zaměřuje na vývoj chytré mobility, včetně budoucích poháněcích ústrojí a konektivity.

Dr. Miloš Polášek, výkonný ředitel společnosti Porsche Engineering v Praze, k tomu říká: „Spolupráce s ČVUT kombinuje inovativní výzkum s potřebami praktického vývoje automobilového průmyslu a přispívá k strategickému rozvoji společnosti Porsche Engineering Praha.“

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?