Porsche investovalo dalších 70 mil. euro do chorvatské automobilky Rimac

Jan Horčík - 10 Březen 2021

Dozorčí rada Porsche AG schválila investici dalších 70 mil. euro do chorvatské automobilky Rimac. Podíl se tak opět navýší na 24 %.Maté Rimac, zakladatel a šéf chorvatské automobilky, má důvod k úsměvu.

Maté Rimac, zakladatel a šéf chorvatské automobilky, má důvod k úsměvu.
foto: Porsche/Rimac

Porsche investuje do Rimacu opatrně - nejprve to bylo 10 % v roce 2018, pak 15,5 % o rok později a nyní 24 %. Zástupci Porsche si pochvalují "skvělou pozici Rimacu v oblasti prototypových řešení a malých sérií".

Rimac si postupně klestí cestu k tomu stát se high-tech Tier 1 dodavatelem nejen pro Porsche, ale i další výrobce. Investice Porsche do Rimacu není osamocená. V současné době má německá automobilka zainvestováno ve 20 start-upech a 8 fondech rizikového kapitálu (venture capital).

Maté Rimac založil svou společnost v roce 2009, když mu bylo 21 let. Dnes zaměstnává 1000 lidí a vyrábí elektromobily, jejichž cena se pohybuje kolem $1 milionu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Viz Lightworker. Přehlédnul jsem.

Off...

https://www.lidovky.cz/byznys/energetika/novy-dukovansky-blok-bude-podle-mila-plne-financovat-stat-diskuze-s-cez-nevedly-k-cili.A210310_145134_energetika_ceh

Kdyz uz CEZ nechce riskovat sve penize, tak to musi byt hodne kvalitni projekt. Vlada to chce protlacit i kdyby to melo statni rozpocet roztrhat. Hlavne abysme se dostali do zajeti rusaku a byli na roky vyrizeni. Doufejme, ze EU to zarizne a banda kolem babise a zemana pujde do kafilerie.
http://zemancountdown.cz/

Možná to nevíte, ale ČEZ=stát.

Já bych doplnil ČEZ=stát ve Státě.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 27 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Mozna to nevite, je to akciovka a cast akcii drzi stat a zbytek soukromy kapital. Polostatni firma.

Cca 70 % stát, takže rozhoduje kdo?

Zajmove skupiny. A to nebylo vzdy ve prospech statu.

Múžete to okecávat jako 42, ale rozhoduje tam stát.

A kdože v ČEZu zastupuje ten stát? Jistě vždy kope za mne, občama a jako dobrý hospodář. Tak leda za kámoše co jej tam posadili.

Ano realita není jako v pohádce o poctivém a nezkorumpovatelném hospodáři, ale to na věci nic nemění.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station